Jump to content
FAS Goran
Mik

Fabrički opozivi vozila

Recommended Posts

Nakon objavljenih rezultata testa bezbednosti "malih" automobila uradjen od strane Američkog instituta za bezbednost , Fiat je po hitnom postupku izdao nalog da se na preventivne preglede povuku svi prodati modeli 500L u Americi i Kanadi zbog problema sa vazdušnim jastucima.

 

Prema pisanjima novinskih agencija, to je skoro 30.000 vozila, od čega 25.000 u Americi i oko 5.000 u Kanadi.

Za sada nema posebnih detalja o vrsti problema, osim da su primećeni nedostatci u formiriranju vazdušnih jastuka. Posebno onih zaduženih za zaštitu nogu vozača, koje su prilično ugrožene drastičnim uvlačenjem prednjih točkova u kabinu prilikom sudara sa preprekom, kako se uočava na prvim fotografijama "Crash" testa. Prema nezvaničnim informacijama, problemi sa vazdušnim jastucima su detektovani u slučajevima kada nisu korišteni sigurnisni pojasevi, pa je u Fiat/Chrysleru odlučeno da se zbog preventive ovaj eventualni nedostatak otkloni!

 

Izvor Vrele gume

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suše mačke u mikrotalasnoj pa im je đavo kriv. Njihovoj gluposti nikad kraja.

A i ovi za šta plaćaju test vozače? Njima bre ništa ne lupa, ne krcka, ništa se ne lepi, izađu savršeno čisti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo si reći gde ih sklapaju dobro je da imaju i airbag :)))

 

 

Suše mačke u mikrotalasnoj pa im je đavo kriv. Njihovoj gluposti nikad kraja.

 

moraju se pare negde uzeti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, to sam zapravo i rekao. Ko ga sklapa je direktno povezano sa tim gde se sklapa. Socijalne prilike i sve ostalo sto nas prati su uzrok fušerisanja i u mnogim slučajevima namernog gresenja. Npr, znam provereno da ce jedan amer naći otpatke užine u svojim vratima, ako bude skidao tapacir. :)

Edited by sale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta pricate bre ljudi ... pa ne sklapa se 500L u bangladesu, niti je to jugo pa da pricate te lovacke price, da ste bili u fabrici i videli kako se radi, ne bi tako pricali ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, lovačke priče. ;)

I ja sam odbijao da verujem u te priče ali znam x primera namernog fušerisanja, počev od lepljenja zvaki, bacanja otpadaka unutar karoserije pa do krađe pojedinih sitnica iz auta prilikom dorade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta pricate bre ljudi ... pa ne sklapa se 500L u bangladesu, niti je to jugo pa da pricate te lovacke price, da ste bili u fabrici i videli kako se radi, ne bi tako pricali ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, lovačke priče. ;)

I ja sam odbijao da verujem u te priče ali znam x primera namernog fušerisanja, počev od lepljenja zvaki, bacanja otpadaka unutar karoserije pa do krađe pojedinih sitnica iz auta prilikom dorade.

 

Seku granu na kojoj žive, ali ako nemaju ni grama pameti neka i dalje zvaću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to i ja kazem  jedu hleb od fiata  a nekad od zastave   zastavu su upropastili isti ti radnici krali  sve sto su mogli  fusarili   i prostituisali  se u krugu fabrike sto je jadno i posle isti ti strajkovali i trazili platu  pa kako radili  tako i  i dobili sad i sa fiatom tako rade nego talijani malo drze strogocu ali ne znam dokle ce izdrzati sa nasim narodom jer sa nama niko nikad nije izasao na kraj  i garantujem da ce u srbiji  do kraja covecanstva  da se mucka  i vataju krivine  zalosno ali istinito  nego kad  jednog dana ostanu bez posla i hleba ti sto fusare videce sta su uradili .  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni u jednoj firmi nije sjajno, a da se ne lažemo, nije FIAT došao ovde zato što smo ne znam kakvi radnici već zato sto imaju najbolje uslove, što nije baš pogodno za radnike.

Prilikom poseta fabrici naravno da ce sve niti sjajno. Niko ne kaže da je tamo opste rasulo (Bangladeš) ali postoji veliki broj ljudi koji svoj bes ispoljavaju na taj način. Sa druge strane, ni one upravne funkcije nisu bas sjajne, počev od kontrole kvaliteta pa na dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto su besni, jel zato sto imaju redovnu platu, godisnji odmor, topli obrok, ili zato sto nema vise zvrndanja kao nekad po fabrikama, nema kraduckanja, nema iznosenja kojecega na razne nacine ... neka izvole neka daju otkaz, pa neka na to radno mesto dodje neko normalan da radi!

 

a te seljacke fore, zalepio sam zvaku za sediste, ala ce novi vlasnik da se obraduje ... slobodno im reci neka ostave za njivu ;)

 

uostalom ovde je rec o drugom problemu, o razmazenim amerima koji nece da vezu pojas, a bole ih kolena u slucaju udesa ... a ti i jos jedan gore clan foruma pisete kao da se ovi automobili prave u bangladesu, pa su radnici toliko zaostali da nece ili ne mogu ili ne znaju da ugrade air bag, pa je cista sreca ako ga uopste i ima na autu  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli, ja sam malo karikirao to sa airbagom. Takve stvari već nisu moguće. :)

Radim u automobilskoj industriji (nije FIAT niti njegovi kooperanti) i znam kako neka stvari funkcionišu. Zbog toga mi je bilo malo čudno da slušam sve te price iz FIATA ali imam bliske ljude tamo koji mi pričaju sta se desava.

Sto se tiče radnika, slazem se sa tobom. Ako na nekoga treba da budu besni, to je drzava. FIAT je tu da posluje sto bolje po samu kompaniju, ne po jeftinu radnu snagu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeznut je rad na proizvodnoj traci, ljudi flipnu posle nekog vremena / sigurno ne posle tri godine. Ova fabrika ne radi max. kapacitetom pa je za nijansu opuštenija atmosfera.

Kod francuskih proizvođača malo po malo se neki radnik ubije i sl.

U Italiji je bilo rešenje da se radnici iz auto sektora prebacuju u kamionski (Iveco) gde je neuporedivo manja presija.


Za izvođenje budalaština i raznih baksuzluka nema nikakvog opravdanja. Kao i onda afera šrafciger.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima doktor i za te stvari ;)

 

Ako su nezadovoljni ovi sto imaju posao i platu, sta da radimo mi nezaposleni ... da gadjamo 500L-ovce na ulici kamenjem ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Zastavi je bilo svega i svačega. Npr, napiju se pa se gadjaju hranom, kao u americkim teenage filmovima. :)

Jedan stričev kolega iz Zastave je napustio FIAT uz primedbu da mu ne daju da pije na poslu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod francuskih proizvođača malo po malo se neki radnik ubije i sl.

Zato što ne mogu da pronađu šta im to lupka pozadi na vozilima :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...