Jump to content
FAS Goran
goksi75

Fiat Stilo 1.8 16v / 1.9 JTD - šolje amortizera

Recommended Posts

Nemaš nikakve posebne šolje amortizera...samo tražiš za Stila 1.8 :thumbup:

Od AP Sporta, pa dalje...bar u Beogradu imaš dosta prodavnica za Fiata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu.Imao sam problem sa lupanjem prilikom prelaska rupa,nesto kao tupi udarci sa desne strane u gornjem delu.Pregledano sve na trapu i nigde nije uocen luft.Pregledao sam malo eLearn za stila i sistem vesanja.Odem kupim dve solje 2500 i odem kod majstora.Kazu da to ne odlazi kod stila.E kod mene je izgleda otislo ,jer zamenom istih nema vise tog lupanja.Pregledom starih solja lepo se vidi sa donje strane pukotina u gumi oko metalne platne koja je ulivena u gumu.Zamena je stajala 1600 i optika 1500.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini da sta god da se cacka na trapu,mora da se posle toga radi optika.Ramena,spone,solje...Bar tako sam stekao utisak do sada.Kad god sam isao na optiku,decko (komsija) je pre optike proverao ramena i pogotovo spone(i neke krajnice spona).Par puta je bilo lufta i nije hteo da radi dok se to ne zameni(spona).Kaze nema svrhe,jer ce se odma rastelovati.

Ako su lagali mene i ja lazem vas :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se kada se menja solja amortizera menja i lezaj, kada sam zvao Kit komerc da pitam za cenu, pitali su me da li hocu sa lezajem ili bez?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to odradio u varijanti "uradi sam" :thumbsup:

Nego jel mora optika da se radi i solje kad se menjaju?

Jesi li menjao i neke lezajeve solje amortizera, i jel to obavezno menjati sa soljom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari!

Ja sam pre 3 meseca zamenio prednje amortizere,solje i lezajeve.Na ovom minusu i nov lezaj (onaj sa leve strane) poceo da krcka prilikom motanja volana.Kvalitet nema sta :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' komplikovana zamena šolje amortizera u sopstvenoj režiji?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odem kod majstora, a ni meni nije strano, kaze otisle sojle prednjih amortizera. OK.

Odem u AP Sport, dajte najkvalitetnije koje imate, nije problem cena. Uzmem, odnesem majstoru, zamenimo. Krenem kuci, milina.

Ne lupka vice ali kad poce po rupama desna strana da skripi kao da opruga grebe u karoseriju. Vratim se nazad. Majstor kaze skripe solje guma tvrda. Uzese tovatnu mast, namazase solje spolja kao sad ce da bude ok. podjem kuci isto. Kao da nesto struze ,skripi. Nemam pojma.

Dodjem kuci pa sam rasturim desnu stranu ali nista ne vidim.

 

Da li je ko imao ovakav problem? U pitanju jha Stilo 1,9 JTD sa troje vrata. Ja sam iz Golubca, blizu Pozarevca

Imate li kakvo resenje problema

Pozdrav i hvala unapred na pomoci..

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me jedno.da lije iko od clanova foruma kupio u AP Sportu solje amortizera Acron i da lije imao sa njima problem?

Da ne kupujem opet nove i bacam pare uzalud .Rece mi jedan majstor da zamenim lezaj na solji. Nisam pametan. Hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao sličnu škripu, zapravo kad sam menjao šolje jer su povremeno znale da lupaju i auto bio na dizalici primetio sam da dok se namotava pun javlja se škripa koja dolazi gore iz predela šolja, dok u vožnji ili kad auto stoji na zemlji i mota se ništa. Skoknuo do prodavnice i kupio taj ležaj šolje (prsten koji dolazi ispod šolje ili ležaj amortizera kako je pisalo) uglavnom na isti deo mislimo, zamenio majstor njega i šolje i posle škripe nije bilo a ni lupanja koje se povremeno javljalo. U mom slučaju je bio taj ležaj u pitanju a što kolege kažu ipak proveri silene i ceo trap da ustanoviš šta škripi.

Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenio majstora i resio problem.Ploca koja nosi lezaj solje nije bila na mestu a automatski ni solja pa nije mogla da legne.Namesteno i sad je milina voziti..Hvala svima na pomoci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode jel ima negde video klip za fiat stilo gde moze da se vidi kako treba da stoje solje amortizera na prednjim amortizerima jer koliko sam video (lezajevi imaju neki nagib) sa jedne strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije par dana sam mijenjao opruge i stavio nove solje amortizera. Sad mi nekao ova gornja ploca stoji nekoliko mm iznad mulde. Ne znam da li je prije tako bilo. Jeli to normalno? Polozaj solje sam odredio prema kosini na muldi.

 

IMG-20200822-172128.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan, pokusavam da nadjem drzac prednjeg amortizera(gumeni sa metalnom plocicom u gumi barem mi tako izgleda),nigde ne mogu da je nadjem za mog stila(2002 godiste 85kw). Nasao sam bukvalno samo na jednom sajtu na kome pise da nema na stanju a na svim ostalim sajtovimna mi samo izbacuje solju amortizera. U prilogu su slike sa sajta na kom sam uspeo da nadjem,ja iskreno ne znam kako se tacno zove ovaj mozda mi je zato i toliko tesko da ga nadjem. Hvala unapred za pomoc.

 

e8ba8943-9e85-42c6-935b-c53ee8b65723.jpg bc208666-83b6-4121-868f-09f28f55dcb7.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SiviStiloklasika

Pozdrav i dobrodosao na FLCS forum. Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

 

U fabrickom ePer taj deo jednostavno krste "Plate".

Ako hoces nov deo, verovatno ces naci kod ovlascenih. Nisi se ni predstavio a ni bar napisao iz kog si grada - cisto da bi ti predlozili sta ti je najblize.

Sifra plocice je 46786245, evo ti ovde i isecak iz ePer, deo oznacen brojem 8:

 

Untitledxx.thumb.png.63a2341556ca680b5d36a0be5a5d24ec.png

 

Trebalo bi da cena bude par EUR. Pogledaj dalje po radnjama po tom SN, mozda nadjes i iz aftermarketa. Ali cena je bagatela, da se ne bih cimao dalje od ovlascenih i OEM dela.

 

Ako kliknes na Compatibility listu, dalje jos mozes da vidis da identican deo odgovara i sa Nuova Bravo i Delte. Tako da ti je sigurno to bolja opcija ako negde juris polovan.

U detaljima za Bravo/Deltu vidim da bi trebalo da ide isti SN za sve verzije motorizacija/vesanja:

 

Untitledxxx.thumb.png.d5d5380abaf7ce1ee3b085fa52140782.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na odgovoru i na pomoci ludim ceo dan i pokusavam da ga nadjem pa kao zadnju opciju sam ovde napisao pitanje, kada sam je trazio nisam nigde nalazio odgovor niti me je povezivalo sa ovim sajtom zato sam otvorio skroz novi post. Opet hvala puno na odgovoru. Iz beograda sam a ime je Nikola.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, SiviStiloklasika said:

Iz beograda sam

AK Kole, Bogunovic (nisu vise u mrezi ovlascenih ali mogu da nabave OEM delove), Kompresor...

Kada pozoves, biras opciju "2" za delove i samo im izdiktiraj SN dela koji sam ti ostavio u prethodnom postu.

Ili pokusaj iz aftermarketa/polovno ako ima, sta vec sam odlucis.

19 minutes ago, SiviStiloklasika said:

Hvala puno na odgovoru i na pomoci ludim ceo dan i pokusavam da ga nadjem pa kao zadnju opciju sam ovde napisao pitanje, kada sam je trazio nisam nigde nalazio odgovor

Pa ovo treba da ti bude prva opcija, forum za italijanska vozila ;) . Gomila bivsih vlasnika koji smo imali i "kupusali" Stila jos dok je bio aktuelan model pre vise od 15 godina, sve zivo sazvakano do u detalje - mehanika, elektronika, procedure popravki, detaljni DIY tutoriali sa sve slikama... Ima i majstora i vlasnika servisa, tehnicki prilicno potkovanih entuzijasta, druzimo se i pomazemo ovde vec deceniju i po.

Nema na cemu naravno, uzivaj i ukljuci se u druzenje, navrati na skupove...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...