Jump to content
FAS Goran
bgd zarko

Fiat Stilo 1.6 16v - problem sa leptir gasom

Recommended Posts

imam problem ali nznam da li je do klapne gasa, na dijagnostici ne pokazuje nista..u pitanju je fiat stilo 1.6 16v..2004 godiste...radi se o tome da kad se auto zagreje nikako ne mogu da uskladim gas i kvacilo,, uvek neke trzavice. auto radi lepo ne variraju obrtaji. ja sam prvom mislio da su svecice,. kupio sam nove i opet isto. ocistio sam i klapnu gasa i opet isto ??. moram mnogo da se koncesntirsem dok vozim, a kad je hladan nema problema.  jel ima neko neko resenje.?  u sustini moze on da se vozi ovako ali mene to nervira,. znaci glavni problem je sto ne mogu nikako da sinhronizujem gas i kvacilo bez trzanja.  ne pali nikakve greske. i ne pokazuje greske na dijagnostici..

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nevezano za to na koliko obrtaja menjam brzine ,jer kad polazim u prvoj brzini kad je vruc ne mogu da sinhronizujem gas i kvacilo

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tad je uvek malo teze sinhronizovati,jos ako je kvacilo losije...a sva je prilika da jeste na 10 god starom autu...Moguce i da je problem sa diznama,cut off...ima tu dosta stvari koje mogu da dovedu do tog problema.

Taj motor trazi malo vece obrtaje pa probaj kasnije da saltas i vidi da li ima razlike.meni uvek lepse i mirnije presalta preko 3000 Rpm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dizne nisu problem...isto se ponasa na plinu i na benzinu.ali samo kada je vruc...mozda kvacilo....nema veze, vozicu ga tako ,. nemam sad pare za nikakve intervencije. ali cu svakako probati da ga saltam preko 2500 obrtaja. ja ga saltam, na 2000 obrtaja. 

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to su preniski obrtaji za saltanje kad je taj motor u pitanju.Ako saltas na 2000 Rpm znaci da u sledecu brzinu ulazis debelo ispod 2000 Rpm pa stoga nije ni cudo sto ne mozes da uskladis kvacilo i gas.

Dobro je ako ti se motor ne ugasi pri takvom rezimu voznju :laughing:

 

Imas 16 ventila i motor kome je obrtni momenat na 4000 Rpm....

 

Inace imas jos i plin pa stvarno nema razloga za takav stil voznje :crazy:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi meni ne trese,,malopre sam dao caletu od devojke da ga proba i njemu malo trese...mozda sam ja navikao pa pazim,,,snaci ima sledece simptome..kad polazim ne mogu da sihronizujem gas i kvacilo ali samo iz prve u drugu i ponekad u trecu, ali u glavnom ne mogu da podjem bas nezno u prvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo sima.Imam problema sa stilom ,stalno mi izlazi greska koja opominje da je leptir gasa ugasen. Cistio ga par puta,kupio drugi zamenuo i opet isto. Odradio ecu i dalje nastavlja da se gasi. Citao sam na forumu sve u vezi toga i probao ali nista. ima li ko kavu ideju sta bi jos mogao da uradim. Auto ostaje bez gasa i posle paljenja engine fault a kad oteram na dijagnostiku samo prijavljuje da je ugasen leptir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo već tu...

U nazad neki dan sam imao intervenciju jer mi prijavljivao P0120, P0121.

Skonem klapnu posle dužeg vremena i lepo je očistim pa je još ispoliram vodenim šmirg papirom jer mi se učinilo, neverovatno, da leptir po malo zapinje što je uslovilo neusklađen rad leptira klapne i papučice.

Već par dana sve radi kako i treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vuk74 "biksna" do zupcanika nije biksna.http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40221-stilo-16-16v-problem-sa-leptir-gasom/page-3?hl=+ciscenje%20+leptira%20+gasa

Ispod postoji kuglicni lezaj.

Motoric bez opterecenja  vuce 0,33A na 2V.Normalno je da koci na okretanje prstima,jer unutra ima snazne magnete.

Pre ciscenja rotora sa smirglom (P1000) moj motoric je trzao i na blag pritisak na osovinu bi stao.

Imao sam slican problem sa motoricem za otvaranje zadnjih vrata.

Posle ciscenja vrti lepo bez trzavica i jedva se zaustavi prstima.

Videcemo ima li ovo veze sa greskom P1220 jer sa drugim leptirom mi ne izbacuje ovu gresku.

Hvala jos jednom vuk74 za info. :cheers:

Napomena! Obelezite polozaj motora i delova pri rastavljanju,jer pogresnim sastavljanjem mozete dobiti kontra smer na motoru! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6 je u pitanju izbacuje mi gresku engine fault i nece da primi gas preko 1900 obrtaja ugasim upalim malo jaci gas ide normalno tako se desi par puta u toku voznje... zakacim na dijagnostiku izbaci gresku klapna gasa ponistim gresku ide normalno sve ali opet posle dan dva izbacuje isto.... sad je pitanje dal je neko imao takav problem i sta mi je otislo ecu ili klapna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos da dodamo i popravku step motora klapne gasa.

Simptomi greske: 

-izgubi gas,bez obzira na pritiskanje pedale i drzi na 1200o/min

-izbacuje gresku P1220 kada je vruc motor i prelazi u safe mod

 

Problem je u kontaktu izmedju kolektora rotora i cetkica!

Na slikama sam slikao i alat,sa kojim se neke stvari lakse rade.

 

1_skidanje_zastite.jpg  2_vadjenje_motorica.jpg  3_motoric.jpg

 

4_oslobadjanje_kucista.jpg  5_rastavljen_motoric.jpg  7_ciscenje_rotora_detalj.jpg

 

Za test motora treba vam izvor 2V 0,5A.Ispravan motor vuce oko 0,3A i na blagi pritisak prstom na zupcanik ne sme da zastajkuje!

 

8_test_2_V_0_30_A.jpg  11_osiguravanje_kucista.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6 je u pitanju izbacuje mi gresku engine fault i nece da primi gas preko 1900 obrtaja ugasim upalim malo jaci gas ide normalno tako se desi par puta u toku voznje... zakacim na dijagnostiku izbaci gresku klapna gasa ponistim gresku ide normalno sve ali opet posle dan dva izbacuje isto.... sad je pitanje dal je neko imao takav problem i sta mi je otislo ecu ili klapna?

 

E ovo se meni dešava isto tako. E sad jedno pitanje iskusnijima sa ovim problemom, pošto se meni to desilo samo jednom. Smem li ja da se uputim na put 70km u jednom pravcu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...