Jump to content
FAS Goran
plavi

Fiat Stilo - check vehicle security system / car security failure

Recommended Posts

Bio sam kod električara. Kaže da ECU brljavi i da će njegovo izmeštanje rešiti problem, jer se navodno već sreo sa istim problemom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani, vidim da se ovde nesto pisalo za Car Security, pa me zanima sto se to prikazuje, danas prvi put od kako vozim Stila mi se to pojavilo i samo vergla ja vratim kontakt dam opet i upali kao mina ? Do cega je to ? Hvala unapred i veliki pozdrav iz Banja Luke 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadam se da nisam omasio temu ( da neotvaram novu )

 

stilo 1.9 jtd 2004 imam easy go.sistem paljenja pre neki dan mi se upalila lampica auto sa katancem  car security failure i steering loked if doors loked

 

inace auto pali normalno

 

centralna brava funkcionise i sva se vrata zakljucavaju.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri napon akumulatora, čisto da vidiš šta je sa prvim uzrokom svih tih fantomskih grešaka koje Stilo zna da prijavi, a sve ustvari radi iako je prijavio grešku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, mislio sam da cu svoj Stylo predstaviti drugacije ali moram ovde da pitam za savet. Da ne gusim, upalio sam normalno krenuo pola metra i auto se ugasio, na displeju stoji # car protection system failure#. Pokusao sam da skinem klemu ( - ) ali nikakvog uspeha, i dalje vergla ali ne pali. Ako neko ima iskustvo sa ovom greskom (kvarom) neka da savet sta valja ciniti. Hvala unapred  :unworthy:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

narode imam problem, naime danas sam lepo parkirao auto u dvoristu. sve super cool

medjutim kljuc mi je nesrecnim spletom okolnosti dosao u dodir sa mnogo vode. otvorio sam ga i obrisao sam ga koliko je to bilo moguce, medjutim kad sam hteo posle 4h da idem negde kolima, cim sam ubacio kljuc u bravu stajao mi je cudesni zuti katanac i nisam mogao da upalim, samo je verglao i verglao?!

neka ideja sta bi moglo biti? jel moguce da je u pitanju sam kljuc ili je ipak do auta?!

u pitanju je fiat stilo 1.6 16v

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put cujrm za ovako nesto.Probaj sa rezervnim kljucem, ako nece, moras da uneses sifru sa kod kartice preko kvacila nesto...Probaj rezervnim kljucem da upalis, ako ne javi, da potrazim negde,da vidim kako se unosi kljuc.Ili skini uputstvo za stila na srpskom, pa pronadji...

Edited by Mi An

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desilo slicno na stilu. S tim da je meni kljuc dosao u dodir sa vodom i posle toga nije hteo da otkljucava na daljinski.

Imao sam drugi isto fabricki sa tasterima pa sam njega koristio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je da ne radi centralna, ali da ne pali ne bi smelo, kad si otvarao da ti nije ispao transponder ili da nije pukao, to je mala staklena ampulica u kojoj se vide namotaji, proveri da ti to nije ispalo iz kljica prilikom otvaranja ili doslo do ostecenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu gde si radio (sušio) ključ pogledaj da nije ispala negde. Baš izgleda kao tanki antibiotik(kapsula).

Bez toga ga nećeš upaliti. Ne bi trebalo da tako lako može da ispadne iz ležišta...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da legne u svoje leziste u cosku kljuca da bude sto blize bravi posto je oko brave antena, proveri da slucano nije naprsla.... Ako.je sve ok skini kleme na desetak minuta pa probaj ponovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obican kljuc bez komandi, znaci nije skakavac, ali moze da odkljuca i pali auto od cega ti vise i ne treba od rezervnog kljuca sam ja platio 80€ pre skoro 2 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...