Jump to content
FAS Goran
Dusan

Fiat Bravo/a - problem sa brisačima

Recommended Posts

motorcic brisaca :) zameni i to je to. postoji sansa da je kod nekoga problem kod rucice, zato uzmite pa proverite na otpadu odmah. da ne placate bez potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem sa brisacima na fiatu bravo 1.9 jtd.Brisaci rade ali nemam prvu brzinu,odmah krece druga,pa druga opet,i treca...najbrza za brisace.Ona prva ne postoji....neki relej ili motor?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas skinut brisac. Skida se tako sto nategnite srafcigerom nosac, pa cekicem udarite u osovinu gde se zavija sraf 13., jer je u pitanju konus.

Posto nije mogao mehanizam da se popravi, stavljen je drugi, polovan.

 

Hvala svima koji su se trudili da mi pomognu oko skidanja. :cheers:

 

Brisace ne napinjes srafcigerom, polomices nesto, niti udaras po osovini, ostetices navoj. Najbezbolnije, lagano pritiskas nosac brisaca, klackas ga dok se ne odlepi od osovine.. Ili odvijes skoro do kraja maticu sa osovine i uhvatis papagajkama maticu i nosac, stisnes klesta i to je to.

Sto se tice periodicnog brisanja jel resio neko problem?? Nemoguce je da nas 10 imamo taj problem i jos niko nije otkrio uzrok, a nemoguce je da jednom bude ablender, drugom relej trecem motorcic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni danas u voznji prestali da radeprednji  brisaci(svi polozaji tj brzine) rade prskalice ,radi zadnji brisac a prednji ne rade  ,osigurac je ok koliko sam gledao na slici u kutiji to je 3 sa desna na levo sta bi jos mogao da pogledam do 8 januara me niko nece primiti a malo je rizicno u ovom periodu voziti bez brisaca.Ne znam da li ima veze sa tim ali od pre dve nedelje prestalo da mi radi blicanje radi samo kratko i dugo svetlo a blicanje ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasturi plastike ispod brisaca, dodji do motorcica, i vezi direktno da vidis da li rdi motorce, ako rsdi onda je problem u ablenderu ;)

P.s. nisi jedini koji vozi bez brisaca ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene interesuje sledece skinuo sam brisac sa makazama da li je moguce da je taj motor toliko jak da pomera makaze  a ja  jedva uspem da ih prebacim sa jedne na drugu stranu ili su mi zapekle makaze pa mi je zato crkao i motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li bi neko od kolega sa foruma mogao da pogleda da li duzi nosac metlice ide sa vozaceve ili suvozaceve strane.Zamenio sam motor ali nisam video da su nosaci metlica razlicite duzine i sad ne znam koji gde ide a niko koga znam nema bravo-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je dosta njih imalo problem sa brisacima kao i ja. 

Od juce ne radi mi periodicno brisanje. 

Na prvom stepenu mi radi kao na drugom, bez pauze. a kad pustim rucicu ostane gde jeste. 

Osiguraci svi ok, releji ne znam gde se nalaze za brsiace. Jel zna neko, ubih se trazeci u user manual-u i nista. 

Edit: 

Nasao sam problem. problem je u releju. a relej je zakacen za motor prednjih brisaca. Bar tako pise. sutra cu da rasklopim ako budem stigao, da probam da naprskam wd-om, da vidim dal ce problem da nestane. Javljam 

Resio sam problem sa brisacima. Problem je u kontaktima samog motora brisaca. Nije potrebno kupiti drugi motor, prosto treba samo malo ocistiti plocu.

 

da li bi neko od kolega sa foruma mogao da pogleda da li duzi nosac metlice ide sa vozaceve ili suvozaceve strane.Zamenio sam motor ali nisam video da su nosaci metlica razlicite duzine i sad ne znam koji gde ide a niko koga znam nema bravo-a

Mislim da duzi nosac kod svih ide ispred suvozaca. Prisloni nocas ispred suvozaca i vidi jel ti metlica dolazi do kraja soferke. Imas samo 2 nosaca metlice ne mozes da pogresis, jer ce preklopiti jedna drugu ukoliko pogresno namestis..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam da li se ovo nekom desilo ali meni jeste :D Sve je super sljakalo ali evo jutros palim auto  spustim palicu na "povremeno" brisanje stakla ono tipa svakih 3 sec da obrise kad ono radi kao na prvoj brzini stavim na prvu radi normalno,druga normalno,zadnji normalno,prskalice prenje-zadnje sljakaju... Skidao osigurac,klemu za akomulatora i dzek sto vodi do palice(misleci da nije nesto zabagovalo),isti slucaj.... Imao sam ranije slucajeva da mi crkne neka brzina ali da pomesa to jos nisam :D ... Ako moze help neki?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce relej, meni zajeba*ao tako sto na najsporije ne radi, prebacim na malo trecu brzinu, pa onda krene i vratim na najsporiju opet pa ide ali stane za 5 min haha, ako si skapirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam problem upravo sa pocetka teme a to je RRRR zvuk koji potice od motorcica brisaca. Da li je neko uspeo da resi ovaj problem, otvaranjem ,nekim podmazivanjem ili samo zamena motorcica?

Verujem da odgovara ali da proverim,motorcic sa Marea-e za Bravu? Nasao sam za 1500din i cini mi se kao okej cena.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je cena. Meni je na zadnjem brisaču pomoglo špricanje sprejom i podmazivanje, a s prednjim motorićem nisam još imao problema. S makazama jesam, ali to je druga priča. Probaj, ništa te ne košta, pa ako ne uspeš, onda taj drugi što si pomenuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resenje za problem brisaca na fiatu u slucaju da ne radi prva periodicna i druga brzina ili ako brisaci gube kontakt.Skinuti brisace prethodno naprskati wd 40 pa pomocu malog radapcigera ili po malo klatiti dok ne pusti konus.demontirati zastitnu plastiku i odvrnuti tri matice koje drze ceo sklop brisaca zajedno sa motorom,izvaditi dzek i otvoriti poklopac elektronike na motoru.Lemilicom prelemiti sve lemove i sve polako vratiti obrnutim redom natrag.to bi trebalo da resi gore pomenuti problem,jer osigurac za brisace je fabricki jaci nego sto je to potrebno i u pokusaju da pokrenemo brisace kad su pod snegom a oni nemogu tj motor nema snage pukne lem na ploci umesto da izgori osigurac.tiliko pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...