Jump to content
FAS Goran
Dusan

Fiat Bravo/a - problem sa brisačima

Recommended Posts

evo ja sam malopre uspeo bez poteskoca,naspricao sam na osovinicu WD40 tamo gde je bila matica,sacekao par minuta,okrenuo brisac malo levo desno i zacas je iskocio.Ocistio sam ispod maske,imalo je grancica i lisca,samo pazi kad skidas masku nemoj mnogo da vuces ima ukupno 10 zabica koje se lako mogu polome ja sam uspeo sve da ih sacuvam,i da znas malo teze se vracaju i da podmazao sam sve osovinice na brisacima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E onda super,pokušaću da to uradim sledećeg vikenda jer sad nemam vremena,jako me obradovalo,već sam odustao i mislio da idem u servis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa brisacima na autu,zapravo radili su do malopre i slucajno pritisnem rucicu za prskanje zadnjeg stakla posto to moj auto uopste i nema jer je sedan verzija,brisaci stadose i vise ne rade nikako.Za to vreme u trenutku dok su stali culo se neki cak.Odmah sam pregledao osigurace i zamenio jedan crkli ali kad sam to uradio i upalio kontakt da proverim kad ono se cuje zvuk kao da radi pumpica za prskalice ali nije dolazio zvuk odatle vec kod brisaca.u medjuvremenu mi sad ne radi ni zadnje svetlo na desnoj stop lampi,da lije u medjuvremenu crkao jos neki osigurac ili sta?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi mala pomoc ne znam kako povezati 4 zice na konektor za prednji brisac crna zica, siva zica sa zutom linijom, siva sa belom linijom, siva sa crnom zicom al redosledom od dozgo na dole?

Hvala unapred...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi ! 

Brisaci mi ne rade na sva 3 polozaja , rade samo na 3. polozaju na najbrze. i kada ugasim rucicu brisac ostane tu gde trenutno bude kad ugasim rucicu nece da se vrati u pocetni polozaj , ostale brzine nemam i ne mogu da podesavam za zadnji npr da radi bez prskalica , kako bih mogao to da namestim ? 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osigurace mogu da proverim ali ne znam gde se nalaze releji za brisace i konektori koje si spomenuo ako mozes malo bolje da mi objasnis ?

Hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja imam problem na bravu sa brisacima,naime nema periodicnog kretanja brisaca,nego na prvom stepenu i drugom stepenu rade istom brzinom dol na trecem rade brzo,ali kad se brisaci iskljuce oni ostaju u polozaju i kom se nadju,ne vracaju se u pocetni polozaj,mozda neko zna u cemu je problem,ili je pak mozda fabricki tako,tj. nema tu opciju za vracanje u pocetni polozaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem,levi brisac se rasklimao i ne brise nista.
Jel ima neko upustvo kako se skida,posto sam probao i nema sanse da se skine.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosac metlice ili samo metlica? AKo je ceo brisac(nosac i metlica) , onda je u 99% slucajeva nosac metlice brisaca prikacen na osovinu koja ima zavrtanj. Obicno za kljuc 13. 

Ako je samo metlica obicno teba metlicu okrenuti za 90 stepeni u levo, otkaciti plasticnu stipaljku sa nosaca metlice, povuci na dole, potom u desno i metlica se oslobadja. Ovo je za najveci broj metlica, a ako je neka specijalna uslikaj, postavi fotku i pomoci cemo.  :thumbsup:

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi skinuo brisač, treba da odviješ taj šraf koji je zategnut skroz. Kada ga odviješ onda lagano čupaš brisač sa nosača... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da ti se osovina odvojila sa donje strane. Ne bi trebalo toliko da se klati... u svakom slučaju se tko skida nosač, samo polako i probaj malo nekim većim šrafcigerom da nategneš malo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je dosta njih imalo problem sa brisacima kao i ja. 
Od juce ne radi mi periodicno brisanje. 
Na prvom stepenu mi radi kao na drugom, bez pauze. a kad pustim rucicu ostane gde jeste. 
Osiguraci svi ok, releji ne znam gde se nalaze za brsiace. Jel zna neko, ubih se trazeci u user manual-u i nista. 

Edit: 
Nasao sam problem. problem je u releju. a relej je zakacen za motor prednjih brisaca. Bar tako pise. sutra cu da rasklopim ako budem stigao, da probam da naprskam wd-om, da vidim dal ce problem da nestane. Javljam 

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas skinut brisac. Skida se tako sto nategnite srafcigerom nosac, pa cekicem udarite u osovinu gde se zavija sraf 13., jer je u pitanju konus.

Posto nije mogao mehanizam da se popravi, stavljen je drugi, polovan.

 

Hvala svima koji su se trudili da mi pomognu oko skidanja. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, da ne otvaram novu temu, mislim da mogu ovde da iznesem moj problem. Sinoc sam parkirao auto, ugasio normalno kao i svaki put do sad, jutros upali sve normalno, uključim kratka svetla i uključe se prednji brisači, radi non stop u prvoj brzini, celo vreme dok su upaljena kratka svetla. Pretpostavio sam da je nešto napravilo kratak spoj ispod volana na konektoru izmedju buksne od kratkog svetla i prve brzine brisača, samo od sebe i bez nekog objašnjenja.  Ali pošto sam skinuo onu plastiku i onako vizuelno sve proverio, deluje mi kao da je juče izašlo iz fabrike, sve čisto, uredno prikopčano. ista stvar i kod osigurača, iako je mala gužva oko kablova, ne vidim ništa da bi moglo da bude u kratkom spoju. 

Ima li ko kakvu ideju šta bi mi bio sledeci korak?

hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...