Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Krle

Stilo - far

Recommended Posts

Nema na cemu, nego sto prvo ne pita ovde...

Ovo je auto naseg kolege sa foruma, nadam se da nece imati nista protiv sto sam uzeo sliku jer smo tamo komentrisali.

A video sam i na jednom placu uzivo, toliko o tome koliko su se potrudili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam da postoji razlika, ali lik od koga sam uzeo je mislio da su farovi isti pa mi nije napomenuo.

Svasta se moze videti na placevima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar koji je svojevremeno radio kao sef u ovlascenom Fiat servisu mi je 2006. kada sam krenuo da se interesujem za Stila (koji je tada bio raritet) rekao:

Sto se 3v i 5v Stila tice - ni vizuelno slicnijih automobila, ni vecih razlika u komponentama.

U sta sam se vremenom itekako uverio, Zabari su "strucnjaci" za takve stvari i da sve sto moze ne bude uniformno...

 

A o strucnosti i znanju prilicno onih koji rade sa delovima ne bih ovom prilikom. Ni sam ne znam koliko puta sam im se zahvalio i prekinuo vezu. Kao i za sve u Srbiji, prvo je potrebno da saznas sto vise mozes sam, da bi dobio ono sto trazis...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da sam nekome vec uporedjivao, pa nadjoh... Evo imas ovde SN farova za 3v i 5v pa ces videti razlike (nemoj da te zbuni skica vozila u Eper-u koja je samo opisna, na prvoj je specifikacija za 3v, a na drugoj za 5v). A veruj mi na rec da postoji i 3. grupa za SW:

 

image.jpg  image.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, sto se odnosi i na ceo 3v i 5v model Stila, kao sto ti vec rekoh ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se meni desilo pre 20 dana,crkla mi je sijalica ja ja zamenio ali nisam dobro vratio plastiku nazad to je jedini razlog nisi vratio plastiku nazad,naravno ako pre toga nije maglio,ja sam opet skinuo sijalicu kroz otvor za sijalicu kurnuo sam krpu obrisao koliko sam mogao,vratio plastiku kako reba mora da dihtuje i isusilo se za dva dana,evo ovih dana je kisa ali nema da magli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neko na preporuku servis koji steluje farove? Desava mi se da vozacev far baca mnogo visoko dok suvozacev baca mnogo nisko, maltene u patos bije pa mi je vidljivost iscasena skroz. Farovi su u dobrom stanju, motorici rade i sijalice dobro stoje, nisu lose postavljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma veruj mi da ces ih najbolje sam namestiti ispred nekog zida

 

Meni kad je majstor menjao motorcice u farovima ja mu reko nasteluj ih onako solidno, da ne smetam drugima. Kad sam uzeo kola, jos mrak bio, jedva sam dos'o kuci :D Kratka bacala bukvalno 5 metra ispred auta, i to na najvisem nivou, mogo sam samo jos da ih spustam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, sam to odradi, samo je bitno da znas kako. Tesko da ce to neko odraditi pedantnije i onako kako to tebi odgovoara.

Servisi i tehnicki pregledi su katastrofa po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...