Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Krle

Stilo - far

Recommended Posts

Posto treba da kupim nove farove za mog ljubimca, a ne bih da kupujem u Delti jer znam da deru kozu sa ledja, od Mikija sam cuo da su iz AP sporta krs, tako da razmisljam i o polovnim ako nadjem dobre. Uglavnom od brata sam cuo za firmu AUTIKA koja prodaje takodje delove i za Fiat, burazer je tamo uzimao za svog forda i kaze da sve pase kao original, pa mene zanima da li neko iskustva sa njihovim delovima uopste i delovima za Fiat tacnije stila???

Cene su razne, u AP sportu je oko 6000 din, verujem da je u Delti oko 15000din, polovan je sigurno oko 50-70eura, dok je u Autici oko 4500 dinara, sta vredi i da je 1000 ako ne valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ U potpunosti se slazem sa tobom, original je original... ali posto treba da kupim oba fara pa plus jos neke plastike, u delti bi me to izaslo preko 500-600 eura... tako da od toga nema nista...

Dok je moj moto "bice bolje nego sto je trenutno" jer u ovom momenru jedan far mi je pun vode tj prljav, dok je na drugom puklo socivo... pricaju ljudi da ove kopije lose bacaju svetlo, a ja trenutno ni nemam svetlo :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

..tačno, jedino kažem da nije moguće da je far od 50 eura milion puta bolji od fara koji je 60 eura...ili obrnuto. Sve je to sličan kvalitet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam u nišu kupovao na otpadu 70 evra.far je u solidnom stanju original ne vlaži ne magli. u ap sportu je jeftiniji ali sigurno nije isti kvalitet.sigurno da se može naći i jeftinije samo obratiti pažnju da nije krenula korozija iznutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Far iz AP sporta NIKAKO ne uzimati. Ja pre nekih 2 meseca recimo uzeo taj far i uzas blagi je. Prvo je kraci tj uzi od originala pa sa obe strane fara sad postoji rupa od nekih 5,6mm do lima. Plus je usmerenost ultra losa, pa snop bije na sve strane.

Preporuka je polovan original, bice 10-20 eura po komadu skuplje (a mozda i nece.. iscimaj otpade, potrazi na sto vise mesta), ali veruj mi vredi te razlike!

Mirko gde si kupovao te farove? Da nije mozda na panteleju onaj nazovi otpad? tj onaj lopov?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto treba da kupim nove farove za mog ljubimca, a ne bih da kupujem u Delti jer znam da deru kozu sa ledja, od Mikija sam cuo da su iz AP sporta krs, tako da razmisljam i o polovnim ako nadjem dobre. Uglavnom od brata sam cuo za firmu AUTIKA koja prodaje takodje delove i za Fiat, burazer je tamo uzimao za svog forda i kaze da sve pase kao original, pa mene zanima da li neko iskustva sa njihovim delovima uopste i delovima za Fiat tacnije stila???

Cene su razne, u AP sportu je oko 6000 din, verujem da je u Delti oko 15000din, polovan je sigurno oko 50-70eura, dok je u Autici oko 4500 dinara, sta vredi i da je 1000 ako ne valja.

Ja sam kupovao kod njih, cak imam i karticu sa popustima ako ti zatreba :) Pazi nisu losi,mada nije to neki kvalitet... Ja sam recimo kupovao prednje farove za pasata kog sam vozio ranije jer su stara sociva izgubila funkciju. E sad sto se osvetljenosti tice, bila su dobra, ali se vidi da kvalitet nije neki, recimo jedan motor za podizanje farova nije mogao da radi, a i rucno podesavanje nije bilo moguce posle 2-3 stelovanja su loseg kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mirko gde si kupovao te farove? Da nije mozda na panteleju onaj nazovi otpad? tj onaj lopov?

E baš kod njih tamo u onim njivama jedva sam ih našao i kad samo došao ispred kapije jedva sam provalio da je to to. a ne znam gde u nišu ima još neki otpad za stila. tad mi je bilo žurno pa sam ga uzo.

inače je far odličan ništa mu ne fali. mada sam primetio da su oni tamo malo nadobudni, drčni, puni sebe uopšte nisu prijateljski raspoloženi. ali nije mesto da ih opisujem ovde. ako nekog interesuje mogu da pišem o njima u nekoj temi o otpadima. ima još sitnica koje sam mogo da kupim a nisam hteo kod njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam Stila sa jednim naprslim farom. U Delti (tada) je far kostao :crybaby: , odem na otpad kupim sasvim dobar far za 70eur (izgledao cist - sociva sijaju, bez mnogo ostecenja). Posle montiranja, usledilo je blago razocarenje, posto je zamenski (orginal) bacao skoro 20% manje svetlosti nego stari napukli.

Skinem, vratim zamenski na otpad.

Slucajno u razgovoru sa prijateljem, preporuci mi da pogledam DEPO farove. Malo skeptican, odem kupim jedan 3.750 din (moze da se vrati, a i nije skup). Posle prvog paljenja svetla, odmah sam kupio i drugi. Sijaju 20% bolje nego orginalni (naravno 5 godina stari, ali nisu pustali vodu i kondezovali).

Kvalitet izrade DEPO (tajvanac) farova i nije neki. Istina je da razbacuju svetlo, i da su malo manji - ali koliko para toliko i muzike. Malo podesavanja i uspeo sam da ih podesim kako meni odgvara. Evo skoro 9 meseci (30.000km) su na kolima, osvetljavali pola evrope, skoro celu srbiju, pretrpeli udare rizle ( :rant: kamenje - po srpski, nazalost soferka nije izdrzala), jednog vrapca i zadovoljno kazem da vrede vise od tih 80 eur koliko su placeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I od mene + za DEPO farove.Na Tipu sam napukli originalan zamenio sa depo farom,zbog estetike,tj stari originalni je bio pozuteo,sam uzeo i drugi zamenski,Depo,lepo ih podesio i sluzili su 4 godine.Sada sluze novog vlasnika auta.

Mali of...Moze odgovor na pp.

U vezi fara na stilu.Desnom ne radi podesavanje,tj "zakucao je na visokom nivou" i nece da se spusti.Znaci motorcic.Veceras gledah,ali ne vidim srafove za rucnu nivelaciju.Mozda to nema ili je bio mrak,a ja bez naocara i svetla :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala svima na odgovorima...inace proverio sam cene u Delti, AP sportu i Autici kao i na nekoliko otpada... Posto mi je levi far citav, a prljav probacu da ga ocistim i nadjem plastiku (video sam na forumu da je to moguce), desni cu kupiti polovan cene su od 50-70 eura kako gde, dok ove plastike ispod branika (kuciste vent. i plastiku ispod hladnjaka moram dok za vezni lim ili prsa nisam siguran 100%) najverovatnije u delti jer je za neverovati najjeftinije...

Delta

Levi far 134e

Desni far 134e

Kuciste ventilatora 79e

Vezni lim - Ram (Prsa) 94e

Plastika ispod hladnjka 15e

AP sport

Levi far 57e

Desni far 57e

Kuciste ventilatora 105e

Vezni lim - Ram (Prsa) 105e

Plastika ispod hladnjka 50e

Autika

Levi far 47e

Desni far 47e

Polovno po otpadima

Levi far 50-70e

Desni far 50-70e

Kuciste ventilatora 80e

Vezni lim - Ram (Prsa) 120e

Plastika ispod hladnjka 20e

dok ne proveris ne znas, da je nekad i kopija skuplja od originala... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nisu jer gde god sam zvao pitali su me koji je stilo u pitanju...mozda gresim ali ako je tako ispravice me vec neko...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desni far (tj. plastika fara) je izgrebana, isao na poliranje ali slaba vajda. Moze li se kupiti/montirati samo plastika, ili mora ceo far ?

U pitanju je stilo troja vrata 1.9 jtd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pih, al je to lose odradjeno kod stila :/

Izgrebe se plastika i jedino preostaje ceo far da se menja :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta ti smeta da je izgrebana vozi tako. Ili kupi neki jeftiniji far neku kopiju, pa od nje uzmi samo staklo, a ostavi tvoja sociva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopija fara kosta taman koliko i original polovan. Nek nadje neki u dobrom stanju, i nek zameni ceo far? Bolje je nego da se za**ava sa zamenom same plastike. Ili ako nije osteceno previse, nek samo ispolira plastiku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto treba da kupim nove farove za mog ljubimca, a ne bih da kupujem u Delti jer znam da deru kozu sa ledja, od Mikija sam cuo da su iz AP sporta krs, tako da razmisljam i o polovnim ako nadjem dobre. Uglavnom od brata sam cuo za firmu AUTIKA koja prodaje takodje delove i za Fiat, burazer je tamo uzimao za svog forda i kaze da sve pase kao original, pa mene zanima da li neko iskustva sa njihovim delovima uopste i delovima za Fiat tacnije stila???

Cene su razne, u AP sportu je oko 6000 din, verujem da je u Delti oko 15000din, polovan je sigurno oko 50-70eura, dok je u Autici oko 4500 dinara, sta vredi i da je 1000 ako ne valja.

Upravo AUTIKA prodaje DEPO farove... nesrecnim slucajem sam morao da kupim jedan i zadovoljan sam... za 40e ne moze bolje, a bolji je od bilo kog polovnog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video, razlika je u obliku jer 5v model ima zaobljenu ivicu, a i sam 3v model je nesto siri.

Ako planiras nesto slicno, 1 slika = 1000 reci:

 

CAM00135.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...