Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

@Kole

ne razumem bas tvoje pitanje. Ako me pitas da li menja fabricke katalizatore odgovor je da. Ako me pitas u kolikom procentu menja fabricki katalizator odgovor je da ga menja u visokom procentu. Dugotrajnost zavisi od svega onoga sto sam naveo i bax76.

Pitanje je bilo je bilo u vezi ekologije.

Uobičajena je praksa da se stari zapušeni i progoreli katalizatori bacaju, a mesto njih ne stavlja ništa, tj. prazan lonac.

Univerzalni katalizatori su znatno jeftiniji od originalnih, pa me je zanimalo odrađuju li oni valjano posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koiko sam upoznat prolaze testove izduvnih gasova. Takođe odlicno obavljaju posao između dve lambda sonde tako da zaista imaju svoj kvalitet i upotrebnu vrednost, koja je manje vise identicna originalnim katalizatorima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, pre 10-ak dana sam radio generalku na Uno 1.0 Fire i malo smo obradili glavu, proširilii kanalice i slično, polirali... Dobio sam savet da stavim malo veći prečnik cevi i da poizbacujem sve napolje sem zadnjeg lonca, a da on bude protočan.

Dakle, koliko bi me novca izašlo to zadovoljstvo, negde pušta malo na grani, tako da mi praktično treba komplet auspuh, malo većeg prečnika nego što je standardni + zadnji lonac, malo ušminkani, ali apsolutno ništa preveliko, pošto će ružno izgledati...

Hvala unapred na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pohvale za servis, bio zavrsio posao, sve OK, za sada.

Rekao bi da je za nijansu Imasaf na Puntu bucniji od fabrickog auspuha na 3000 obrtaja, ali nijanse su u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moras mi reci koje je godiste auto i koliko ima kilovata...

1997 - 1.0 fire - 33KW ili ti 46KS, sad posle obrade glave ima malo više, a koliko, ne znam, ne bih da se frljam pošto nailazim na svakakve informacije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kataloski tvoj model ima duplu granu i samo jedan lonac.Cena kompletnog auspuha bi bila 9000 din. sa ugradnjom,stim sto bi Ti doneo uras koji zelis da montiramo.Moras znati da sa zadnjim protocnim loncem,zvuk ce biti dosta jaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolima je cifra da pregledaš samo auspuh? Motor je postao dosta bučan preko 2500rpm na autoputu, ali ja nisam uspeo da primetim da auspuhu nešto fali.

U pitanju je auto sa slike, JTD, 170tak hiljada ima, fabrički auspuh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kataloski tvoj model ima duplu granu i samo jedan lonac.Cena kompletnog auspuha bi bila 9000 din. sa ugradnjom,stim sto bi Ti doneo uras koji zelis da montiramo.Moras znati da sa zadnjim protocnim loncem,zvuk ce biti dosta jaci.

To mi je u neku ruku i cilj, da se čuje, ali ne tri ulice dalje, već onako relativno umereno, tj kad se stisne, nek se dere :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li ovo da se njadje kod vas

auspuh.jpg

Kako stojite uopste sa nastavcima???

Edited by saleTIPO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost trenutno nemamo nista takvo u ponudi. Takodje zbog loseg kvaliteta i visokih cena ne drzimo izduve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao,

U decembru sam se raspitivao u vezi problema koji imam sa katalizatorom i loncem koji se nastavlja na katalizator na fiatu bravo-u 1.9TD. Predlozio si mi da isecem katalizator i taj drugi lonac i da se na njihovo mesto stavi odgovarajuci novi lonac. Zanima me da li je cena ostala ista (2.500rsd) i kada bih mogao da dodjem?

Pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bi kostalo skidanje katalizatora za Punta 1.2 16v i da se stavi nov deo cevi sve do pletenice sto ukljucuje i onu jednu sondu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene zanima ovo za katalizator, a zanima me koliko sada otprilike košta deo plus ruke za pletenicu odnosno flexi crevo, otišlo je dođavola, punto 2 1.2 16v?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne skidamo katalizatore sa punta 1.2. Vrlo komplikovan posao koji se vrlo tesko moze odraditi na obostrano zadovoljstvo..

@Oktopod

Fleksibilno crevo sa ugradnjom i garancijom je 2500 dinara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, iskren odgovor :)

Koliko bi para bilo onda da se zameni parce cevi od katalizatora do onog pertlovanog creva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me cena i servis auspuha za Fiat Bravo 1.2 16V 2001. god.

Zadnji lonac je skroz progoreo a ostalo bi trebalo pogledati (druga dva lonca i pletenicu) i po potrebi bi menjao .

Imam jos jedan problem-napukla je cev na samom varu gde se spaja sa katalizatorom a nesto pre druge lambda sonde, da li tako nesto radite tj da li vrsite popravke? Koji je nacin placanja, tj da li je moguce placanje platnom karticom Maestro ili samo kes?

Hvala i pozdrav! :welcome:

Edited by Ritmo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ryan da libi bio ljubazan da mi kazes koje pancirno crevo ide na fiat baravu 1.2 16v 2001god. mislim na duzinu i precnik :) .Ja koliko sam gledao racunajuci samo mrezu ide oko 16 cm i precnik cevi 50mm ispavi me ako gresim .Hvala unapred :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam obavesten cuo si se sa Ljubom telefonom. Odgovor je 50 x 200.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...