Jump to content
FAS Goran
igorralic

Fiat Punto mk.2 - Navigacije ; CD changer

Recommended Posts

Ja sam sebi napravio alat. Treba ti oko metar celicne zice debljine koliko i rupice na ivicama sarzera. Napravis od njih 2x oblik cirilicnog slova P (П), gurnes duboko dok ne skljocne i povuces napolje. Prosto. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jakomore, zato imaš dve alatke kao slovo П tj P ćirilično, od jednog dve nogice uđu u dve rupe bočno a drugo П u druge dve i povučeš ka sebi ta dva П :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Naravno Sale, navigaciju sam popravio u Japan elektroniku na Novom Beogradu, Pariske Komune 59, tel. 011 699 388

Kod mene je konkretno bio crko laser, cena opravke je bila laser 1100 + ruke 1400 = 2500 dobio sam garanciju 90 dana. E sad, moje misljenje je da je to malo skupo, ali je inat kod mene prevagnuo :wallbash:

Treba proveriti cenu u BG Elektroniku posto su oni generalni zastupnik za Blaupunkt. Kad sam kupio auto, changer nesto nije radio (setio sam se toga kad je Visconti istakao kvalitet ovih changera :rtfm::D:rtfm: ) i nisu me odrali.

Ma ne smeta meni ta crta, ionako ne gledam u displej dok vozim :ice: imam neki panel od Seata Ibize koji ima neke mrlje pa me zanimalo da li se to menja...

Gde je sad BG elektronik,bili su nekad u bul.revolucije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragoslava Srejovica 1a (bivsi Partizanski put) kod Beogradputa. Neki dan sam bio kod njih, vise nisu ovlasceni za Blaupunkt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li moze nekako raditi ta navigacija kod nas,postoji cd za nju sa mapama srbije i ostalih zemalj,gde ih nabaviti.

Edited by neshaoct
moved post

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je navigacija Blaunpukt RNS3 za punta, imam sledece sheme, koje pinove povezati da se "prevari" da radi, a koje pinove koristiti za aux.

shema.jpgimage.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po nekoj logici 13 i 17, mada je ovde dosta kompleksnije nego na grunding uredjajima. Kod mene je na kontaktu 13 data BUS, a ovde koliko vidim ima i data in i data out prikljucak, plus sto jos kod vas postoji kontrola za ukljucivanje samog sarzera. Nisam siguran hoce li da radi. Nadam se da ce da uspe i na vasim uredjajima, ali cini mi se da ce na kraju izgleda moci samo na Grunding uredjajima da se radi. Voleo bih da nije tako. Probajte, ne znam sta da vam kazem. A za aux kabal koristis iste kao i kod mene 18 za masu i 19 i 20 za kanale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan problem sa navigacijom i changerom. Fabricki su oba uredjaja ugradjeni u auto. Sumnjajuci da mi plejer vuce struju iz akumulatora, prikljucuo sam changer na drugi obican plejer. On ga je prepoznao i radi. Sad kad vratim changer na navigaciju prikazuje da su svi slotovi prazni i javlja se animacija SCAN. Probao sam vise puta da ih oba iskljucim iz struje pa ponovo prikljucim ali nista. Probao sam onu opciju da pritisnem 2 i 5 u isto vreme ali ne moze. Na drugom plejeru moze posto ta opcija vazi samo kada changer cita disk. Ni jedno ni drugo nisu u kvaru samo je, cini mi se, doslo do nekog konflikta izmedju njih. Verovatno se navigacija naljutila sto je changer ubo drugi plejer. Kako da ih pomirim pa da opet budu zajedno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo je:

6Rxf0.jpg

Ne razumem se bas najboilje u ovu semu, pa bi bilo dobro da mi neko protumaci ovu semu. Konkretno me zanima da fabricku navigaciju povezem preko kontakt brave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde neka mi neko protumaci ovu semu na puntovoj fabrickoj navigaciji.

2013_03_28_16_38_23.jpg

2013_03_28_16_36_15.jpg

Crna je masa, crvena stalni napon a ova braon je takodje stalni napon prikacena na crvenu. Mislim da je plava napon preko kontakt brave a zuto zelena ne znam sta je. Sta zna ce sve oznake na nalepnici od plejera pod POWER.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi momenti sa navigacijom... Izvucem je danas jer sam nesto skidao celu onu plastiku od ventilacije, kad sam je posle vratio i upalio motor, pustim radio, a na instrument tabli kazaljka sa obrtajima pade skroz, gorivo pade skroz, lampica od goriva trepce, upalile se lampice ABS i servo, a kilometraza ispisuje "- - - - - -". Kad ugasim navigaciju/radio sve se vrati u normalu. Zna li nesto u cemu je kvaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Inzarko

 

To je slucaj i kod mene, changer je fabricki, a navigaciju sam naknadno ubacio i nikad nisam uspeo da ih zajedno uparim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravio sam kabl da umesto CD changera spojim telefon ili mp3 player, međutim navigacija nije kompatibilna sa kablom. Zna li neko da li ima šanse da se to reši? CD changer mi ne čita narezane CDe, a FM transmiter je baš loše rešenje. Jedino mogu da slušam radio stanice :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada narezujes CD narezi ga kao AUDIO CD i sve ce da ti sljaka jes da moze da stane samo 80 min iliti par pesama ali kao privremeno resenje je dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravio sam kabl da umesto CD changera spojim telefon ili mp3 player, međutim navigacija nije kompatibilna sa kablom. Zna li neko da li ima šanse da se to reši? CD changer mi ne čita narezane CDe, a FM transmiter je baš loše rešenje. Jedino mogu da slušam radio stanice :(

Ja kao papagaj po forumu, ali ne znam da li si video MicroLink resenje: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=59432

Digitalni CD Changer emulator za 30 evrica, uostalom sve ti pise na linku.

Proveri samo da li je kompatibilan sa uredjajem koji ti je u kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Napravio sam kabl da umesto CD changera spojim telefon ili mp3 player, međutim navigacija nije kompatibilna sa kablom. Zna li neko da li ima šanse da se to reši? CD changer mi ne čita narezane CDe, a FM transmiter je baš loše rešenje. Jedino mogu da slušam radio stanice :(

Ja kao papagaj po forumu, ali ne znam da li si video MicroLink resenje: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=59432

Digitalni CD Changer emulator za 30 evrica, uostalom sve ti pise na linku.

Proveri samo da li je kompatibilan sa uredjajem koji ti je u kolima.

 

Nisam video, hvala. Zanimljiv uređaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz dragi forumasi!Interesuje me sledece,a to je,povezivanje cd plejera na mesto gde je bio cd sarzer.Zanima me,da li moze da se poveze navigacija sa cd plejerom na mesto gde je bio sarzer.a da sve radi kako treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada narezujes CD narezi ga kao AUDIO CD i sve ce da ti sljaka jes da moze da stane samo 80 min iliti par pesama ali kao privremeno resenje je dobro.

Je l' ima veze i koja je brzina rezanja?

Kada narezujes CD narezi ga kao AUDIO CD i sve ce da ti sljaka jes da moze da stane samo 80 min iliti par pesama ali kao privremeno resenje je dobro.

Je l' ima veze i koja je brzina rezanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...