Jump to content
FAS Goran
ivst011bgd

Fiat Punto - vuče na jednu stranu

Recommended Posts

Ljudi da vas nesto pitam puntic mi vuce na desnu stranu pri malim brzinama 40-60 km.Burazer mi odrzava kola gledali smo spone leva desna sve je oket volan nema lufta bio sam kod nekih tipova da mi odrade reglazu trapa kazu da je trap ok i merili su pritisak u gumama sve je ok.Zamenili su prednje sa zadnjim navodno kao moguce da tocak zeza ali isto hellp

Share this post


Link to post
Share on other sites

imamo isti problem mada je meni samo sa letnjim gumama tako, sto znaci da je do njih, gume na oko super al vuce

radio svasta reglaza, pritisak proveravam stalno cak su mi u delti radili neku kalibraciju serva kao mozda je do toga i na kraju nista opet isto dok nisam stavio zimske, sada je sa njima ok sto znaci kad otopli dolaze nove

ne znam sta bih ti reko probaj sa nekim drugim gumama ili ova kalibracija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene isto tako. moram da probam sa tom kalibracijom, inace nema sta drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo problema sa gumama koje na oko izgledaju ok(boki na bravi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je dosta vukao u desno dok letos nisam zamenio desnu šolju amortizera, ali sam i ranije osećao da nije

dobra (zapinjao je njen ležaj) čak mi je i servo izbacivao. Sada je ok mada ponekad blago kao da vuče na desno ali ne

zaboravimo da je većina ulica nagnuta uglavnom blago na desno zbog slivanja kiše.

Kome stalno vuče nije loše da zameni LEVI i DESNI prednji točak pa će se tada pokazati da li su gume.

Edited by Banetv

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo pri promeni levi na desni tocak treba obratiti paznju na pravac okretanja guma narocito po ovako mokrom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam zamenio zadnje dve zimske gume sa prednje dve letnje i primetio da auto vuce u levo, sta raditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri pritisak u gumama ako nije do toga probaj cisto da zamenis mesta prednjim gumama,ako vuce na drugu stranu onda je neka guma griva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio sam pritisak, bile su izduvane, desna 1.6 leva 1.8, stavio na 2.1 obe, vuce mozda 30% manje ali i dalje vuce, pogotovo preko 60km/h, na manjim brzinama se ne primeti, sutra cu da probam sa zamenom tockova, ako ni to ne pomogne sta onda?

Edited by pilauda

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako menjaš mesta samo prednjim točkovima tako da levi staviš na desni, onda ti šara gume neće biti dobro okrenuta, vozićeš gumu unazad, ima na gumama strelica za smer, neke su čini mi se i u oba smera...

Da ne bi išao kod vulkanizera da prebacuješ i gume sa felni, zameni mesta sa zadnjim, zadnji levi napred levo i obrnuto, zadnji desni napred desno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam ga testirao nije vukao ni u jednu stranu ili barem nisam primetio. Znači kad vozim pravo na ravnom, puntaćio vuče ulevo. Ne verujem da je levičar :). Ozbiljno, šta bi moglo da bude? Verovatno se nešto na trapu zeznulo. Nisam 100% siguran, ali mislim da se nije tako ponašao pre nedelju dana jer sam prešao 600km i valjda bih primetio.

Vozio ga je moj prijatelj dvaput, pa može biti da je zviznuo u neku rupčagu a nije mi rekao? Ja izbegavam rupe koliko mogu, ali se desi po koja, pogotovo spojevi na Gazeli koji su očajni i protrese mi bubrege jer idem malo brže preko njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi uzeo sam prednje 2 gume polovne i od tad mi vuce u levo...uradio balansiranje i reglazu trapa i opet isto...malopre sam rotirao prednje 2 gume i onda mi je vuce u desno...pretpostavljam da su gume...sta mislite

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa najverovatnije je od guma čim ti se dešava posle promene istih. Ono što još može biti, pošto si radio reglažu trapa, je da ti se servo raskalibrisao. Oće to posle reglaže, i u tom slučaju bi morao da ga kalibrišeš. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaboravio sam da napomenem da je poceo da vuce u levo odmah cim sam stavio gume-pre reglaze trapa...sumnjam i na gume posto sam polovne zimske kupio...ne znam jel bi pomoglo ako bi ih opet balansirao-ako nebi morao opet na reglazu trapa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi uzeo sam prednje 2 gume polovne i od tad mi vuce u levo...uradio balansiranje i reglazu trapa i opet isto...malopre sam rotirao prednje 2 gume i onda mi je vuce u desno...pretpostavljam da su gume...sta mislite

Zar nisi sam sebi odgovorio? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...na kraju sam otisao malopre kod decka gde sam kupio gume, i zamenio mi je-uzeo sam druge,i sad ne vuce nigde, hvala svima ovaj forum je full bas pomaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam punta 1.2 8V 2001, cetiri nove zimske gume (sad vec nisu tako nove, ali kupio sam ih nove, odjednom sve 4), i vuce mi u desnu stranu. Probao sam da okrecem tockove zadnji sa prednjim itd, to ne pomaze. Pomoglo je kad sam zamenio levi i desni i bilo je ok, al se guma vrtela unazad, pa sam odneo kod vulkanizera da je okrene, i opet mi vuce. Nosio sam na centriranje trapa 2 puta, nije nista pomoglo, ali interesantna stvar, kad umesto prednjeg desnog tocka stavim rezervni, onda ne vuce! Kad sam nosio kod majstora, on je primetio da su amortizeri masni, procureli su, i on mi tvrdi da je do toga. Iako bih trebao da ih menjam, ali ja mislim da nije do toga ... Da li neko zna sta bi mozda moglo da bude u pitanju ?

 

EDIT: Na rezervnom tocku je neka letnja guma, skroz drugacija od ostalih... zimske su tigar wintera, i samo sa njima vozim, zimi leti...

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ti je ta guma kriva ili krivo izlivena,to se mozda ne primeti golim okom ali moze biti do toga...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem sa svojim problemom mozda neko ima neki novi savet ili neku preporuku.

 

Vozilo grande punto 1.9mjet 2008. vuce u desno.

 

Trapovi pregledani na vise mesta kod vise ili manje poznatih majstora i servisa...optika radjena na vise mesta u vise navrata na razlicitim masinama...kalibracija takodje radjena kod poznatog servisera fiatovih vozila i uvek konstatacija da je trap i upravljacki mehanizam ispravan.

Gume sam menjao i rotirao vise puta, sto letnje sto zimske, pa bih to eliminisao kao izvor problema (bar dok se ne ustanovi suprotno).

 

Sam utisak u voznji je vrlo dobar/odlican i pri visokim brzinama...ne plese po kolotrazima, ne lupa na trapovima. 

 

Dakle gume nisu, parametri optike u zelenom, kalibracija kako majstor kaze u "apsolutnoj nuli", nema greske u kompu, a problem postoji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni ponekad vuce na levo, isto tako trap ok, reglaza uradjena, letva ok, motor serva manje - vise ok. Na kraju sam razvio teoriju da mozda zeza senzor polozaja volana, da je malo pomeren ili nesto slicno pa pomalo okrece volan na levo... Greske nema jer on radi kako treba, samo eto tako pogresno javlja poziciju i zato vuce na neku stranu... Uglavnom, navikao sam da vuce pa sad i ne primecujem, bitno je da ne cepa gume :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...