Jump to content
FAS Goran
oktopod

Zvučnici za Punta

Recommended Posts

A jel postoje mozda tapacirunzi sa mestom za zvucnike za Mk1 punto (petoro vrata) ? Posto na ovom mom Puntu 1.2 75 ELX mesta za zvucnike u tapacirunzima nema.Tamo kod A stuba mogu da se stave neki zvucnici od 10" i eventualno neke 17"ice na ono "komodu" kod petih vrata.Ali gde onda da stavim visokotonce? A da ih negde kacim,lepim itd po recimo B stubu kao sto sam video da ljudi rade,necu,jer mi to izgleda odvratno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mala "edukacija" oko oznaka mera koje se ovde upotebljavaju, " je oznaka za inč koji je ~2.5cm, pa shodno tome 10" = 25cm, 13" = 32.5cm, 17" = preveliko za bilo kog Punta :)

Tako npr. na Mk2 napred idu 6.5" a pozadi 4"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini zadnji zvučnik, premeri koliki mu je prečnik, i vidi koliki su oni sa oglasa, mada piše da su 10cm, i ako je to to, može :D

Mada mi se čini da su pozadi manji, ali ih nikad nisam skidao..

Edited by n3nE

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ pozadi u puntu 2 su 10cm (bar u ovom sa 5-oro vrata) samo što klasičan od 10cm neće stati jer ima samo 2 rupe za šrafljene a druge 2 rupe na zvučniku prave problem tako da kada ih odsečeš moćićeš da ih pričvrstiš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ipak mislim da su pozadi u Puntu 8.7cm prečnika zvučnici. Svi svučnici koji su 8.7cm, imaju samo po dva držača, baš kao u Puntu... Merio sam ga otprilike, ima oko 9cm, tako da je to to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,imam jedno pitanje oko zvucnika. Imam Punta Classic (5 vrata) osnovni model,znaci bez icega :D i hteo bih da ugradim neki zvucni sistem pa sam gledao i nasao ovaj forum preko Googla. Sta vi mislite o ovim zvucnicima http://www.elementa.rs/proizvod/39488/set-zvucnika-130mm-2x100w ? I da li oni uopste mogu da se ugrade, posto u onoj knjizici koju sam dobio uz auto kaze: 2 visokotonca,40W max snage svaki; dva prednja 165 mm u precniku, 40W max snage svaki; dva zadnja 100 mm u precniku, 30W max snage svaki. (znam da u ovom setu i nemaju ovi zadnji) I posto su ovi prednji zvucnici manji od predvidjenih kako li bi to izgledalo,mislim na to da li moze da se nabavi kao ona zastitna mreza odredjene velicine,da se lepo pokrije sve,da ne ostane "pukotina" oko zvucnika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti pravo kazem ja se bas ni ne razumem u to,zato sam i dosao ovde da se raspitam pre nego sto bilo sta uradim. Ovaj set sam nasao i ucinio mi se dobar,a i cena je ok. Sta ti predlazes? Znaci da se razumemo,ne trazim nikakvo ekstremno ozvucenje da bude diskoteka unutra,vec samo da bude lep zvuk,da se voznja ucini prijatnijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni odgovara i Puntova fabrička muzika. Sa autom mi došli prednji zvučnici i tviteri i naknadno ugradio fabričke desetke i woofer pozadi.

Sasvim, sasvim solidan i prijatan zvuk.

«Tapatalk Desire»

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BobiV: posto verovatno ne planiras nikakva pojacala i sl, treba da uzmes 165 zvucnike sa sto vecom osetljivoscu, da bi plejer mogao da ih pomera i da se to cuje koliko-toliko kako treba. Moj neki licni izbor bi bio Hertz DSK 165 al im je cena malo ozbiljnija (~8,400din). Za male novce imas Magnat Edition 216 (~4,700din). Obe pomenute varijante su dvokomponentne (izvojen visokotonac) i odgovaraju idealno za puntova vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ podvarak. Hvala na preporuci,to je za napred u vrata. Sta mislis za pozadi? I u pravu si,nisam planirao pojacalo,kao sto rekoh samo da bude ok zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pozadi ti mozda i ne trebaju, probaj prvo s vratima pa ces videti posle. Vidi na Vitez sajtu sta ima od tih 100mm, nisam bas u toku.

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mom puntu je fabricka muzika,Blaupunkt CD i sest zvucnika,ko i u svakom puntu.Razmisljam vec odavno da promenim barem zvucnike u vratima.Ne treba mi nista posebno,samo da se jace i kvalitetnije cuju od fabrike.Ovaj model mi je zapao za oko http://www.elementa.rs/proizvod/44710/auto-zvuc-ground-zero-iridium-80w ujedno to je i neki maximum koji bi dao za zvucnike.

Sta mislite ima li smisla menjati samo prednje zvucnike?

Evenutualno,mozda bi kasnije uzeo i ovaj HU http://www.elementa.rs/proizvod/46779/auto-radio-sal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz navedenih ti mogu 100% garantovati da su Magnat žešće s*anje! Ja imam te, sa istom oznakom, trajale su mi par meseci, bez ikakvog pojačala, na običnom kanalu plejera, jedna produvala, druga crkla i radi samo visoki... A nisam ih preterano ni pojačavao, a i nemaju neki kvaliteetan zvuk. Za HiFonics mogu reći da mi se lično sviđa marka, i sve što sam imao od tog proizvođača bio sam i više nego zadovoljan, ali konkretno za te elipse ne znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto ti je to, negde se vode kao 16.5 a negde 17.

 

Obe varijante su coaxi, tj nemaju izdvojen visoki. Ja bih zaobisao to i uzeo neke dvokomponentne, da visoki mozes da uglavis gore kod retrovizora u fabricku rupu. Bolje ces cuti pevanje i visoke tonove u tom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...