Jump to content
FAS Goran
oktopod

Zvučnici za Punta

Recommended Posts

Ako ti mali zvučnici pozadi vrište, slobodno ih zameni većim elipsama. Pozadi je veliki rezonator i šteta je nemati dobar zvuk. Nijeda zvučnik ne može pa prevlada druge jer imamo podešavanja, pa svako po svom ukusu. Treblo bi uvek čuti zvučnik pre kupovine u sličnim uslovima kao gde će biti ugrađeni.

A što se brendova tiče, dugo imam TV servis i više se ni u koga ne kunem. Loša kineska roba pod velikim imenima osvaja svet. Pazite: postoji kineska roba i roba iz Kine. Inače najbolji instrument za zvuk je ipak ljudsko uvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam zvucnike napred (fabricke za Pioneer iz postova ranije) ali nemam pojma koja je zica + a koja - :rolleyes: Ako neko zna koja zica gde ide neka kaze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je povezivanje univerzalno i vazi za sve beli:prednji levi+ belo/crni:prednji levi- sivi:prednji desni+ sivo/crni:prednji desni- zeleni;zadnji levi+ zeleno/crni;zadji levi- ljubicasti:zadnji desni+ ljubicasti/crni:zadnji desni- znaci minus je u kombinaciji sa crnom bojom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prednji levi kombinacija sledeca: crno-ljubicasta i crno-roza zica :) prednji desni sam zaboravio koja je kombinacija. U svakom slucaju kako god sam povezao zvucnik je radio. Sta moze da se zezne ako je pogresno spojeno (povezivanje sam odradio na srecu :whistle: i za sad radi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju povezem crno-ljubicastu na - a crno-rozLe na +. Po meni se lepse cuje nego sa fabrickim.

19022010002.jpg19022010001.jpg

Evo kako to sve izgleda. Zvucnici nalezu na rupe od fabrickog pa se samo prisrafe. Izgleda da postoje Pioneer sa dzekom koji se samo nakaci na postojece pa treba pogledati da li je stvarno tako.

Trebalo bi da taj dzek izgleda ovako. Jel zna neko da li ima negde da se kupe posebno?

6d1412.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz drugari,aj da ne otvaram novu temu da vas pitam ovde..imam punta mk2,i uzeo bi zvucnike,prednje za vrata i nazada desetke kod zadnje table sto idu..fabricka mi prsla skroz..imam nekih 7 do 8 hiljada dinara..sta mi preporucujete..plejer je kenwood 4x50w..mosfet..prvo bi ih prikacio na plejer direktno a za mesec dva na neko pojacalo..aj pomagajte,imam love al nemam iskustva..hvala ljudi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha,a kazi mi samo onaj visokotonac kod rucke za retrovizor da ostavim? Svakako cu i njega da zamenim nego jel mi je potreban pored ovih svih..mada kontam da jeste..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz.Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje Da li se mogu zvučnici popravljati?Znači u pitanju su Magnat Classic 163 http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR4JCGo4OmJ0ixSWlj7OIGJNGhLHA2eBt4vXG3eS79T_51sNnFTGySdRJ7MtQ koji su bili u autu i radili bez problema, kad od jednom jedan počeo da krči.Radili su perfekt i sad mi je žao da jedan bacim,a ne mogu naći isti da kupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se popravi naravno. Skini zvucnik i pre odlaska kod majstora, probaj da ga dobro protreses okrenutog na dole. Desava se da hoce da krce od neke trunke koja je upala unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! Interesuje me koliko kostaju neki standardni zvucnici za Punta,cisto da se lepo cuje,nema potrebe uopste za nekim ekstremnim ozvucnjem, ovaj player je moj cale dobio i njega bih ugradio http://www.kenwood.eu/products/car/receivers/cd/KDC-W241AY/details/ i kako uopste ide to, dva zvucnika napred i dva pozadi ili?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pošto nema standarda što se kvaliteta tiče možeš da uzmeš za 4000-5000 neki komplet ili možeš neke kvalitetnije za 4-5k po zvučniku!!!

Napred stavi dvosistemske i one male visokotonce što izgledaju kao loptice i mogu bilo gde da se stave a za nazad uzmi trosistemske i to je to...

Pogledaj OVDE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao. Interesuju me izlazi za fabrički CD player, imam samo 2 zvucnika, ali imam nameru da stavim jos neki zvucnik ... koliko jake zvucnike mogu stavim?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis da zadrzis fabricki plejer, mislim da bi najbolje bilo ici na fabricke zvucnike, znaci one male 10ke pozadi (ako na njih mislis). Eventualno mozda bi mogla i varijanta nekih elipsi na zadnju dasku al to da gadjas neke sa manjom deklarisanom snagom i sto osetljivije (npr Hertz il neke oldschool kartonske), da bi mala izlazna snaga plejera mogla da ih pomera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za sve fijatlancijevce! :)

Nakon duzeg perioda lomljenja sta da radim sa muzikom u automobilu dosao sam do toga da je najbolje resenje da ne menjam moje 17ce u vratima naprad, vec dodam kvalitetnije ozvucenje nazad na dasku. Posto moj puntic ima nazad mesta za 10ke koje ne mogu ni u snu da daju ono sto zelim od zvuka, a ne bih stavljao neki woofer u gepek, jedina mi je opcija da kupim elipse. Daska ce biti isecena i duplo ojacana pa naknadno tapacirana, tako da se na kraju nece ni videti da su elipse u autu.

E sad, kad se raspisah ko covek da postavim pitanje: Koje elipse? Pretpostavljam neke sto osetljivije jer nece ici na pojacalo. HU je JVC Kde45. mosfet 45w.

U obzir dolaze i nove i polovne ako od vas neko nesto ima. Nove max 40e.

Bio bih zahvalan na svim preporukama i ponudama.

Boza.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

E upravo se cuh sa deckom za pionir elipse, izbleda dobra varijanta, u pitanju su TS-A6874R Pioneer elipse.

Sad samo videh da je ovima osetljivost 90db.

Jer znacajnu razliku cine tih 3db?

Ako ne bude ok, generalno mozda i mogu 16ce. :) Jbl je verovatno keva za pioneer. I ima 2god garancije.

Sta mi je raditi :D:D:D

Edited by Bozhus

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovi su novi isto. Cena 5e manja jos. Znaci bijem glavu samo tako. Kontam veci su i jaci, al opet tih 3db, kolika je razlika? Ne mogu da pojmimi to ovako u glavi. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

db kod zvucnika ti je kao obrtni moment na kolima,sto vise to bolje. Daj neku sliku tih pionira da vidimo,ima i fals pionir zvucnika cisto da znas.

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sq1611.jpg

http://www.kupujempr...lter_id=5775732

Lepo se ispricao sa momkom, kaze doneo iz amerike. Koliko vidim na netu, odlicno su ocenjeni i upravo u ih ima u americi i sl. Ne znam.

Opet, jbl, heh, moj hifi san. Ne znam. Racunam da su ove elipse po zvuku ozbiljnije. ima i par testova na netu, kazu ok. za jbl nisam video. pogledacu veceras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...