Jump to content
FAS Goran
oktopod

Zvučnici za Punta

Recommended Posts

Ajde da sam sebi odgovorim.

Mora da se skine tapacir da bi se odvrnuli srafici koji drze plastiku za tapacir sa unutrasnje strane.

Onda sam skinuo buzir izmedju A stuba i vrata (kuda idu kablovi) i video da je tu ustvari dzek, pa sam se zapitao kuda onda da provucem zice za zvucnike. Onda sam skinuo onu belu zastitu sa vrata i video da ustvari ima kablova za zvucnike koji su tako nekako stavljeni da nema sanse da bi ih primetio da nisam skinuo tu zastitu. Pomislio sam da mozda to i nisu kablovi za zvucnike, ali za sta bi onda bili... Kablovi idu u dzek, a iz dzeka kod A stuba ispod tepiha izlazi gomila kablova ali razlicitih boja tako da nisam bio siguran koje su to ustvari zice od zvucnika i gde zavrsavaju, jer nema slobodnih zica da nisu nigde utaknute... Video sam onda neku plastiku, kao neki veliki pravougaoni dzek (spojnicu) u koji ulaze i izlaze zice. Metodom probe sam ustanovio da zice za zvucnike i iz levih i iz desnih vrata dolaze u taj dzek. Posto nisam imao Euro dzek, kupio sam i razvezao kablove i sve lepo povezao i sad imam i prednje zvucnike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imate vi problema sa spustanjem prozora kod punta? Ja sam imao neki pionir u vratima sa povecim magnetom i nisam uspeo skroz da spustim prozor. Zamenio sam ih sa fabrickim alfinim zvucnicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam od 17cm u vratima i nemam nikakvih problema.Jesu malo veci magneti ali mi ne smeta za prozor.Pre kupovine sam probao da li moze da se spusti prozor i to ispred prodavnice,bas iz tog razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da mi je auto bio teretni ali nema tu neke razlike u vratima. Moracu malo detaljnije to da ispitam gde i sta kaci. Probao vece zvucnike, video da nece prozor skroz dole i izvadio. Mislio sam da to tako mora. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam auto radio Pioneer 1600ub, zvucnici u vratima su mi se bukvalno raspali pa ne neminovna kupovina novih.Dvoumim se izmedju Pioneer i Kenwood, izmedju jednosistemca i vise posto vec postoje visokotonci u cosku vrata..

 

1. Kenwood KFC-E1755 (jednosistemci) - 2300din

2. Kenwood KFC-E1765 (dvosistemci)    - 2800din

3. Kenwood KFC-E1764 (trosistemac)    -3100din

4. Pioneer TS-G1731 (jednosistemci)     - 2700din

5 .Pioneer TS-G1721                              - 3000din

6. Pioneer TS-G1732i (dvosistemci)       - 3800din

 

Mada mi se ne daju tolike pare za ove poslednje:(

Pomgajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo. Zamenio sam fabrički plejer sonijevim sa usb-om nabacio sam neku muziku i zvuk je bukvalno kao na onim genius zvucnima na kompu bez vufera, bukvalno nema basa. Da li su fabricki zvucnici toliko losi ili je neki drugi problem. Cini mi se da je zvuk bio bolji na fabrickom plejeru. Unapred hvala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podesi prvo plejer, provero podesavanje bass-a.
Da li si dobro povezao zvucnike?
Jesi pre toga imao fabricki radio, zvuk mor biti bolji nego sa starim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrteo sam na plejeru sva moguca podesavanja ekvilajzera i uvek isto. Udari bas ali to je onaj tup zvuk. Sto se tice povezivanja samo sam prekopcao eurodzek tako da bi trebalo da je sve lepo povezano. Provericu danas da nisu okrenuti plus i minus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...