Jump to content
FAS Goran
histerika

Fiat Punto mk.2 - problem sa pražnjenjem akumulatora

Recommended Posts

Sad sam gledao u drugom programu, tamo pise da je i ovo pod tim osiguracem --> Instrument cluster, Engine management (petrol, diesel), Glow plug, 10A. (instrument tabla, evap ventil gorivnih isparenja, grejaci)

Mozda nesto od tih stvari vuce struju.

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nigde ne vuce struju, pa u uslovima koje si opisao nece da upali. Cim je hladno, oko nule, sve preko dva tri dana ne koriscenja i cao.

Edited by Punto090

Share this post


Link to post
Share on other sites

...isti problem i kod mene. Dan, dva nevozenja i gotovo. Ni da makne!

Akumulator star 6 meseci, skidanje, punjenje kuci, itd...

 

Pitanje, sta ciniti???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok!

...ostaje cinjenica da je kvalitet akumulatora na nasim prostorima problematican.

Kupiti akumulator u inostranstvu (Nemacka, Austrija,...) preko nekoga, je mozda i neki vid resenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav... Imam punta 1.2 8v 2001. , nisam ga vozio neka 3, 4 dana, danas sedam, dam kontakt, sve se pali normalno, ali auto nece da upali, ni da zavergla... akumulator se ispraznio, upalio sam ga na kablove... sta je moglo da isprazni akumulator, a nista nije radilo ? Mislim, ukljucen mu je city servo, svetla su uvek upaljena, na gasenje auta i ona se sama ugase tj ne ugasim ih manuelno, fm transmiter ostavim da stoji u upaljacu ali ni on ne radi, sta moze da bude ?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti palis auto sa ukljucenim kratkim svetlima ako sam dobro razumeo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xander Nemoj to da radis jer sam svoj prvi akumulator za 6 meseci sj**o na taj nacin. :-) Od tada preko dana palim/gasim svetla 1-2 minuta pre nego da pokrenem/ugasim auto. Nocu pak kad zavrsim voznju, ugasim sve potrosace, sacekam oko 30-ak sekundi u mestu pa tek onda ugasim auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri sijalicu u gepeku,mozda ti ona radi non stop pa vuce struju,razlog moze da bude onaj prekidac kod brave gepeka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam sijalicu u gepeku o.O Pa sta imam od potrosaca, samo svetla, da izvadim fm transmiter iz upaljaca, nista vise ? mozda i city servo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upaljač radi na kontaktu, tako da to otpada. Jel imaš alarm ili centralnu bravu naknadno ugrađene? Samo potrošači koji rade bez kontakta mogu da vuku struju.

Za početak izmeri da li uopšte vuče struju . Možda ti ne valja aku.

Edited by majstormica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam skoro sve teme vezane za akumulator, prema opisanom i prema problemu koji imam reklo bi se da je potreban novi akumulator.

 

Kupio sam nov akumulator decembra 2012 Fiamm titanium plus 44aH. Tip bez odrzavanja. Kontrolisao sam vise puta u toku godine, odnosno ono sto mogu da kontrolisem je samo “prozorce”.  Sve je odlicno funkcionisalo do proslog meseca. Manje sam vozio auto nego obicno i akumulator se ispraznio, mogao sam da upalim ali dosta teze. (treci put i to jedva) “Prozorce” za kontrolu akumulatora je pokazivalo da je ispraznjen. Zatim sam auto vozio malo vise u narednom periodu i na “prozorcetu” se vidi da je ok (zeleno).

 

Medjutim danas opet jedva upalim, otvorim haubu pogledam aku i prozorce zeleno. Prvi put kad mi se to desilo ocistio sam kleme i kontakte, inace su bili prilicno cisti.

 

Pre desetak dana crkne mi osigurac u kabini, farovi i zmigavni ne rade, osigurac je 10A mini blade. U nekoj temi o akumulatorima se pominje osigurac  ali nisam nasao da su ti problemi povezani.

Otprilike kada se desilo problem sa osiguracima, alarm ne ukljucije zmigavce prilikom otkljucavanja i zakljucavanja vozila, tako da sam problem crkavanja osiguraca vezao za alarm.  Sve ostalo radi kako je radilo.

Ne bacaju mi se pare za nov aku garancija za ovaj je istekla pre tri dana.  Ako svi traju koliko garancija onda bolje da kupim najjeftiniji i tako opet do garancije. Iskreno mislio sam da ce ovaj da izdrzi 4 – 5 god.

Ako smo vec kod kupovine novog sta uzeti, cene su manje vise slicne za, banner, fiamm, vartu, exide … nesto peto.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napuni aku punjačem i neće biti problema.

Slabije voziš, kraće relacije, dobar minus i eto svi uslovi za pražnjenje akua su tu!

Na punjač 24+ sata i onda iskontroliši. U uslovima kada je aku već ispražnjen nema uslova da ga alternator napuni do max nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije problem da napunim. Aku je bez odrzavanja pa nisam nasao informaciju da li se pune klasicnim punjacima kao olovni akumulatori.

Olovne sam otvarao prilikom punjenja i dolivao destilovanu po potrebi ovde nema sta da se odvije.

Edited by Klein

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj "zatvoreni" bi trebao da ima odliv tj crevce da prilikom punjena tu izlazi ako dodje do toga. Bar sam ja toliko cuo. A inace sa obicnim punjacem ga puni. Nemas bojazni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

PADA NAPON AKUMLATORA, OSETNO, KADA SE NE VOZI BAR 2 DANA :

Promena Akumlatora ne pomaže. Merio sam pad napona periodično i struju bez kontakt ključa >>>> Rezultat, nešto konstantno krade struju.

REŠENJE >>> Izvađen (digi) RADIO, i problem NESTANE. Sada i nedelju dan može stajati auto, bez da se oseti na paljenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje imam punta 2 2001 godisete 1.2 8v isao sam majstoru koji je radio u ovlastenom fiatovom servisu on mi kaze da auto gubi negdje struju ali da nemoze naci gdje mora skidat ili mjenjat jedan po jedan dio dog ne nade kvar kada se akumulator napuni auto normalno pali ali cim auto prenoci nece ni da vergla

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...