Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

boga mi tesko :) ni ovo ne znam kako sam dostigao :) inace nece vise od 192 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rolleyes:

cuje se bolje ali to ima i svojih losih strana :)

kad "odvrnem" sve se trese, zveci, zvoni, pomalo je neprijatno sedeti unutra :) a kad izadjem napolje, limovi zvone, imam osecaj da ce da se raspadne :)

to verovatno nebi bio slucaj da auto nije lupan, tj. da je sve fabricki, ovako nesto sigurno nije odradjeno kako treba pa zato imam te propratne zvukove :)

inace, kutiju sam ofarbao mat crnom bojom, bilo mnogo jednostavnije od tapaciranja :)

Ja planiram ovih dana nadam se da napravim duplo dno u gepeku radi plinske boce u rez tocku, a nabavio sam 2 takve 10-ke i isto pojacalo samo 980 W drugar prodavao za neke smesne pare :thumbsup: Mislim da cu ostati bez gepeka hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako prijatelju, samo napred :) naravno pokacices slike svega toga?! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

15112010348.jpg stiker dobio svoje mesto :)

promenjene diodice za osvetljenje tablice i pozicije napred :)

20112010353.jpg <-- 15112010340.jpg --> 20112010352.jpg --> 20112010354.jpg :)

strelice sve objasnjavaju :)

bar se nadam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala kolega :)

nego, da ne otvaram novu temu za svaku sitnicu, pitacu ovde, pa mozda neko i vidi :)

Onaj "uzvicnik" sto svetli na kontrolnoj kad je dignuta rucna, el on zaduzen samo za rucnu?\

naime, od pre par dana, gore pomenuti je poceo da trepce pri malo agresivnijoj voznji (preko 3000 obrtaja, nekad i na manje) pa me zanima da li je u pitanju neki kratak spoj ili ipak nesto drugo...?

evo i snimka, od malopre

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti je matori do table . . . gubi kontakt negde , i meni se to desava - samo sto meni ponekad zabode cela tabla nista ne radi , pa se sve vrati u normalu - tj najvise me zeza brzinomer :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzrok toga što ti taj uzvičnik treperi, jeste istrošenost kočionih pločica. I meni je treperio i zamenom pločica i diskova, problem je rešen. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za istrošene pločice postoji posebna lampica ;) Ovo mi deluje kao da ima neke veze sa lošim kontaktima ili u tabli ili ti se ručna sama diže od prevelike brzine :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

heehehe, dovla, nemoj da te prebijem bezveze :) eheheheh :rambo:

koliko si siguran da za plocice postoji druga lampica? jer prisecam se da sam ih sprzio u vise navrata koceci sa veeeelikih brzina :) a pride ovo se pocelo desavati kako je nastupila ova 'ladnoca propracena kisom...

@maki menjao sam plocice i diskove pre nekih 6-7-8 meseci ali kao sto rekoh gore, sprzio sam plocice :) tako da to nije isljuceno osim ako za njih postoji druga lampica :)

verovatno je tabla, koja ce i ovako napolje zbog kazaljke od temperature koja opet skakuce s vremena na vreme... ali kako da znam koje kontakte cackati da se ovo 'opravi?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod njih je osetljiv plovak u posudi za kociono ulje.

Proveri na uzbrdici ili nizbrdici da li se pali.

Verovatno paknovi ili dobosi pozadi su pri kraju....pa cim malo opadne nivo ulja (a u granicama je) pali se lampica pri "ljuljanju" :thumbup: auta...

I meni je tako bilo na Marei... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos jednom, znaci sigurni smo da je ista lampica za rucnu i za plocice/diskove/paknove/dobose? :rolleyes:

prvi put je zatreperila uzbrdo, kasnije treperi pri malo agresivnijem ubrzanju (sto mu ga opet dodje k'o da je uzbrdo) :)

pakne su takodje zamenjene pre nekih mesec - 2, i oba cilindra (jedan malo poceo pustati ulje pa sam zamenio oba) ali mislm da je majstor dosuo ulje... :)

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam citao od pocetka pa se izvinjavam ako si vec napisao,ali prekontrolisi ponovo nivo kocione tecnosti,meni je tu lampu palio bas zbog manjka iste :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si sve to skoro menjao , proveri kociono ulje i dopsi malo ako treba (ipak i proveri da ne curi negde)...

Sto se tice lampe mislim da je indikator, ukoliko ima posebno.za istrosenost plocica narandzaste boje...

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje dve različite lampice. Jedna je krug oko koga su dve zagrade, a u sredini uzvičnik. Lampica za istrošene disk pločice je krug sa po tri crtice sa leve i sa desne strane. Pokušavam da nađem sliku ja sam to slikao već...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih sada ovu priču oko lampice izdvojio kao posebnu temu u tehničkim problemima (k'o što je red), ali se bojim da me Xepoj ne prebije... :whistle::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

heheheh, ma radi sta hoces, prebicu te kako god okrenes :) :) ehhehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako :) kupih taj famozni "chrome" sprej pa odlucih da eksperimentisem :)

10122010384.jpg

izvadih ono cudo napolje

10122010386.jpg

izmuckasmo sprej.... :)

10122010387.jpg

...i krenusmo u akciju koja je trajala 6.5 sekundi :)

10122010388.jpg

sada to cudo izgleda ovako ;)

10122010389.jpg 10122010390.jpg

sad je na susenju pa kad ga namontiram videcemo da l' sam pojeo go*no :)

10122010391.jpg

i da, zaboravih da pomenem, TREBA MI VEZA ZA STRUJU :)

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

cudo se osusilo i kako sada stvari stoje, ipak sam pojeo go*no :)

sad ovako suvo, nekako izgleda matirano (sto je bilo i za ocekivati)

montirah ga, medjutim, ucinak slabasan, mnogo slabije sija nego pre...

sad je dobilo jos jedan sloj farbe pa cemo da vidimo sta ce biti :)

u krajnjem slucaju, ako stvar propadne, tu je i mocni beli sprej da izgladi stvari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...