Jump to content
FAS Goran
Martin

Kožni enterijer

Recommended Posts

Pozdrav svima na novom "pretapaciranom" forumu!!!!!!!!! :thumbsup:

Želeo bih da ubacim u Mareu kožni enterijer, pa me interesuje šta je bolje i naravno jeftinije rešenje - tapacirati postojeći ili naći "original" polovan?

Nabavio sam na netu neke slike kako bi to trebalo da izgleda :

thumb_95efce08.jpgthumb_23bd0d13.jpgthumb_23676e28.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh lepo izgleda ova kombinacija. Citajuci po drugim forumima neko kvalitetno tapaciranje sa EKO kozom izadje minimum 250eur (tu ubrajam i tapacirung na vratima). Ako hoces bas kozu onda mislim da nema ispod 400eur.

Ako nadjes neka u originalu ocuvana verovatno ce kostati manje nego da Ti radis tvoja. A plus Ti i ostanu tvoja sedista ako Ti dosadi pa vratis na staro a ova prodas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za sunce si u pravu..... :thumbdown:

Pogledao sam malo bolje sedišta i sva su u odličnom stanju - tapacir nije oštećen niti nigde izlizan (osim vozačevog, malo na sedalnom delu). Tako da tapaciranje otpada. Ako neko vidi neku zanimljivu ponudu vezana za sedišta nek javi na PP ili nek ostavi poruku u ovoj temi.

Hvala! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ova tema nije vezana za odrzavanje koze tj koznih sedista, ali mene to vrlo interesuje pa ako neko zna da ima vec otvorena tema molio bih ga da me uputi ili ja da otvorim novu temu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za sunce si u pravu..... :thumbdown:

Pogledao sam malo bolje sedišta i sva su u odličnom stanju - tapacir nije oštećen niti nigde izlizan (osim vozačevog, malo na sedalnom delu). Tako da tapaciranje otpada. Ako neko vidi neku zanimljivu ponudu vezana za sedišta nek javi na PP ili nek ostavi poruku u ovoj temi.

Hvala! :thumbup:

mogao bi da bacis pogled na lancie,oni imaju puno bolje resenje za kozna sedista :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
:crybaby: zna li ko gde da kupim neki preparat za čišćenje prevenute kože za moju lanciu.Obišao sam ko zna koliko radnji, ali niko nema ništa za prevrnutu kožu, bar neki sprej ili već nešto :realmad: ? I gde se u BG radi tapacirung vrata, čuo sam za nekog na Kosi ali sam zagubio telefon, pa ako neko ima neka mi odgovori, posto je to bilo na ovom forumu pre.Svima hvala unapred :harhar::question: Edited by pjaf

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam uzeo tu Sonaxov-u penu u Rodicu, nesto preko 600 din. je bila. Cekam prvi suncan vikend da je isprobam

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ pjaf: to je Marko, poznat kao Sova.

Pogledaj u "prijatelji kluba/clanske pogodnosti", tamo imas njegov kontakt. Mislim da je tema "Sova leather".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, ja sam bio clan jos od februara 2012, imao sam tada fiat tipo 1.6, pa su mi Sasha iz Nisa i Bane iz Obrenovca dali puno koristnih saveta.. Tipo je odavno otisao, a sifre ovde ne mogu da se setim jer sam bio pesak par godina, koristio sluzbeni clio, pa nisam koristio nalog, mozda mi Nesha pomogne oko sifre, nalog je bio valjda Aca777, nisam siguran pogledacu.. Sada sam uzeo Audi A5, i kupio hemel kremu za kozu, i videh da ovde ima tema bas za nju.. kazite mi molim vas kakvom krpom ili cime drugim nanosite/mazete kremu na kozu?? Stoji mi krema par dana kuci, uopste nije tecna niti nesto masna, pitam se cime je najbolje mazati je na kozna sedista?? Hvala puno na odgovoru i veliki pozdrav svima, nadam se da me primate nazad u klub :)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Aca A5 said:

...mozda mi Nesha pomogne oko sifre, nalog je bio valjda Aca777, nisam siguran pogledacu..

Nema problema, pogledaj PP, treba jedan detalj kako bi tehnički odradili spajanje naloga. :thumbup: 

 

Inače, za nanošenje Hemel kreme ti ne treba krpa ili bilo šta, već nanosiš direktno rukama. Ne znam kako ''nije nešto masna'', kad ustvari još kako jeste... :D 

Slikaj da vidimo šta si kupio, da nije neka tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utrljas ga rukama bas dobro, i onda posle 15-20min najbolje svilenom krpom dobro upolirati, da se skine visak i sa viskom prljavstina koju hemel digne iz koze....
Svilena zato sto je nafinija i nece ti nigde zagrebati kozu ili izmatirati.
Ja kad volan i rucicu mazem, prstom navucem pa sakama dobro utrljam i nikada ne skidam krpom, ali se dan-dva kliza pod rukama
Ali za sedista ipak treba upolirati i pokupiti visak da ti ne bi garderobu mastilo....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20190821_164020.jpgIMG_20190821_164059.jpg

IMG_20190821_164034.jpgIMG_20190821_164053.jpg

 

 

 video sam ovaj video na youtube, pisao im pre par dana, ali mi nisu odgovorili, sta je ovo cime ovaj maze kremu na sedista? :D izgleda ko neko jastuce, sundjer??

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Aca A5

 

Takva i treba da bude. :thumbup: 

Slobodno zagrabi prstima, može to da se utrlja bez problema, videćeš kako će početi da se topi kad kreneš da je razmazuješ dlanovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesho poslao sam ti u inbox odgovor, za spajanje naloga :D 

 

a za ruke, ma zezate me 100% :D na forumu pise naneti u tankom sloju, kako je moguce fino namazati rukama,dlanom?? :D   jeste li videli ovaj video iznad, sta je ovo cime ovaj lik maze kremu, bas je profi utrljana :) 

Edited by Aca A5

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Aca A5 said:

Nesho poslao sam ti u inbox odgovor, za spajanje naloga :D 

Video sam, ali ne mogu ništa da uradim...moraš da se setiš Email adrese na tom starom nalogu, ili da pronađeš u inboxu poruku od Foruma koju si dobio kad je napravljen taj nalog...bilo šta slično. U protivnom, sutra dođe neko...npr. neki Aca, slika tvoj profil i kaže...''to sam ja 100% spojite mi naloge'' :D 

 

Samo ti probaj rukama...uzmi lepo prstima zagrebi, razmaži po dlanovima kao da samo hoćeš ruke da namažeš tom kremom, i onda kreni da trljaš po sedištu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, neshaoct said:

Video sam, ali ne mogu ništa da uradim...moraš da se setiš Email adrese na tom starom nalogu, ili da pronađeš u inboxu poruku od Foruma koju si dobio kad je napravljen taj nalog...bilo šta slično. U protivnom, sutra dođe neko...npr. neki Aca, slika tvoj profil i kaže...''to sam ja 100% spojite mi naloge'' :D 

 

Samo ti probaj rukama...uzmi lepo prstima zagrebi, razmaži po dlanovima kao da samo hoćeš ruke da namažeš tom kremom, i onda kreni da trljaš po sedištu...

razumem naravno pravila za bezbednost i postujem to maksimalno, u pravu si :D eto taj nalog je neaktivan pune 4 godine, niko drugi se nece javiti hahahhaa, evo imam jos jedan dokaz, na slici starog naloga koju sam ti posalo u inbox pise da mi je rodjendan 24.02.1985-te, da li mogu da ti posaljem sliku licne karte u inbox da vidis da sam Aca, tj Aleksandar i da sam rodjen 24.02.1985te :D mislim da bi to otklonilo svaku sumnju, verujem da u Srbiji nije rodjen ni jedan drugi Aleksandar tog dana :D   

 

A za kozu, da li ja mogu i da mazem kozu svilenom krpom (imam je) i posle da sacekam par sati da koza lepo upije kremu, (citao sam da ljudi pustaju i preko noci da dobro odstoji) pa onda visak koj nije upilo da skinem tom istom svilenom krpom :) ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma namazi rukama pa utrljaj krpom, ako ti je previse gusta ostavi je pola sata u autu na suncu pa ce da postane retka. Naneses prstima a utrljas rukama i bude tanak sloj, najbolje prvi put i da prenoci pa posle utrljas krpom, ako ne verujes ti uradi i nanosenje krpom, ali tako bacas mnogo kreme koju krpa popije
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci da ostavim kremu na suncu, da postane tecnija, pa onda da krenem sa mazanjem :) uradicu to ujutru :)  jel jedna krema 200g dovoljna za ceo enterijer, 1 mazanje? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Aca A5 said:

...znaci da ostavim kremu na suncu, da postane tecnija, pa onda da krenem sa mazanjem :)

Ne.

Uzmeš odmah tako kako je sada, i kreneš da mažeš kako ti pričamo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kazem da je ostavis na suncu samo ako ovako ne vidis nacin da je namazes, mislim da ima za dva mazanja, prvi put ode najvise, posle sve manje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako baš ne može nikako, nek' je ostavi na Suncu, neće joj škoditi. Meni bi bila katastrofa, umazao bi se sav...ali možda sam ja samo smotan :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...