Jump to content
FAS Goran
Joca

Fiat Punto mk.2 - ručica menjača

Recommended Posts

Hvala na brzim odgovorima,stvarno ste i vi i sajt ok,malo sam ispanicio ipak je potrosnja 8 l

Imam jos jedan problemcic majstor mi fantazira pa mozda vi znate kako da resim problem sa rucicom menjaca.Elem menjac je ok ali rucica menjaca i kad je hladan i zagrejan u leru ide tesko levo-desno tj kad se krene saltanje iz druge u trecu opruga ili sta vec ne potiskuje rucicu u desno ka trecoj brzini nego mora da se pomeri u desno rukom.Rucica ostaje u polozaju ili desno ili levo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili sajlla zaribala(verovatno)ili mehanizam na menjacu gde se kace sajle

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Isti slucaj sam imao. Poluga na menjacu,gde se kace sajle je blago zaribala. Skine se akumulator i nosac akumulatora,otkacis sajle,skines polugu i dobro je ocistis.Zatim sve to naprskas nekim antistatic sprejom,da ne lepi prasinu i vratis na svoje mesto.Rucica samo klizi i uvek se vraca u NEUTRAL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti problem. Naizgled bezazlena stvar koja mnogo nervira. Ručica se ne vraća više sama u centralni položaj već ostane levo ili desno. Pa kad iz druge hoćeš u treću on klizi u prvu, nema sile opruge koja ga tera prema centru. U pitanju je punto 1.9jtd.

Prskao sam wd-om sajle ispod akumulatora i tu izgleda sve ok. ništa nigde ne glavi.

Gde se nalaze opruge koje vraćaju ručicu u centralni položaj? Jel može da se reši u kućnoj radinosti ili mora kod majstora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema opruga vracaju ga poluge menjaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem na brzom odgovoru. Znači ništa od kućne radinosti.

Koliko je otklanjanje problema teško? Vremenski i finansijski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi treba mi mala pomoc,na puntu 2001godiste kad ubacim u rikverc podignem onaj prsten e sad problem nastaje kad izbacim iz rikverca prsten nece sam da se vrati i ako ga ja sam ne vratim nece da udje u 5 brzinu.E sad dal to moze da se sredi? prskao sam wd al ne pomaze,

u pitanju je punto 1.2 8v

unapred hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ skinuo sam "jabucicu" ili kako se vec zove ono na vrhu menjaca i ispod se nalazi opruga,e tu sam poprskao wd,i sa donje strane u kabini sam skinuo onu kozicu menjaca pa sam i tu naprskao wd al problem je i dalje isti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomera mi se kugla na ručici menjača gore-dole...kako da je stabilizujem da ne mrda?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/6/2019 at 6:33 AM, neshtry said:

Kako da doprem do njojzi?Lako ću ja sas lepak posle....emoji19.png

Cimni glavu rucice na gore jako, tako se skida

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cimni na gore ako nece, probaj da je zaokreces levo desno, javi sta si uradio... zalij dosta sintelana u rucicu i ne boj se ;) Od viska glava ne boli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam preterivao,sad drži dobro.

Sada ne mogu da naviknem da se ne mrda...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/8/2019 at 5:43 PM, neshtry said:

Nisam preterivao,sad drži dobro.

Sada ne mogu da naviknem da se ne mrda... emoji3.png

To je to :D:) Samo cepaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao sam po drugi put da menjam sajlu menjača pisao sam o tome ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/49869-punto-mk2-zamena-sajle-menjača/&do=findComment&comment=1533099

 

Sada imam drugi problem, ručica menjača je baš labava posebno levo-desno, znači bukvalno imam strah da će  svakog trenutka da ispadne iz brzine. Strah me je da prilikom skidanja krajeva sajli nisam nešto skršio u mehanizmu ručice jer kako sam to radio  na parkingu poprilično sam  cimao i lupao po onoj glavčini sa kraja sajle (za napred-nazad) u pokušaju da je smaknem sa onog kuglastog zgloba. Jel zna neko da u čemu je problem i da li postoji neka regulacija-štelovanje te ručice, napominjem da problem sigurno nije na strani menjača jer pre nego što je pukla sajla sve je bilo ok inače punto prešao 45k km.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno / formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...