Jump to content
FAS Goran
Joca

Fiat Punto mk.2 JTD - potrošnja / prevelika potrošnja

Recommended Posts

Problem sa potrosnjom

Tek dve nedelje imam punto 1.9jtd i nije mi jasna potrosnja.Auto je 2000.god u perfektnom stanju(uvoz iz nemacke od prvog vlasnika,mog brata)124.000km,oprema hlx.Uradio sam veliki servis,termostat i radi ekstra,ne dimi,ima dobru vucu.Na displeju pokazuje potrosnju 12.4 km/l nije mi jasno jel toliko prelazi sa 1l goriva ili trosi toliko?Po cajgeru mislim da trosi 10 l/100km.Imam i Fiat stilo 1.9jtd 2005.sa njim taksiram godinu dana i ne prelazi mi potrosnju od 8.5 l/km u beogradu sa klimom i ostrom voznjom.Punta vozim do 2000 obrtaja i nisam u velikim guzvama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si samo još jedan koji je uleteo u zamku pokazivanja potrošnje u Km/litri, a ne kako smo svi navikli ( i kako ti Stilo pokazuje ) koliko litara na 100 Km. :thumbup:

Tih 12.4 Km/l znači da je potrošnja 8.06L na 100 Km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si samo još jedan koji je uleteo u zamku pokazivanja potrošnje u Km/litri, a ne kako smo svi navikli ( i kako ti Stilo pokazuje ) koliko litara na 100 Km. :thumbup:

Tih 12.4 Km/l znači da je potrošnja 8.06L na 100 Km.

Zahvaljujem se na brzom odgovoru,kolika je stvarna potrosnja punta 1.9 jtd,i na sta obratiti paznju ako trosi 10 l/km

a uradjeno sve(veliki servis,termostat)nedimi,dobro vuce,voznja do 2.000rpm, uopste lepo radi.Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kolika je stvarna potrosnja punta 1.9 jtd,i na sta obratiti paznju ako trosi 10 l/km

Po onom podatku koji si naveo, tvoj Punto troiš 8L što je sasvim ok... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem se na brzom odgovoru,kolika je stvarna potrosnja punta 1.9 jtd,i na sta obratiti paznju ako trosi 10 l/km

a uradjeno sve(veliki servis,termostat)nedimi,dobro vuce,voznja do 2.000rpm, uopste lepo radi.Unapred hvala

Meni JTD po gradu, kratke relacije i vikendom sto se muvam po raznim delovima grada troši oko 7.5l na 100km ponekad i malo vise. Kad je udario prvi onaj sneg i ledara, trošio je u jednom momentu i 8.5l , ali 10l je baš mnogo. Leti ispod 7l po gradu teško da može da se spusti, to je moje iskustvo...

Inače ne veruj preterano board-u na kratkoj kilometraži...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joco, tih 8 litara je sasvim normalno za "nenormalan" saobraćaj po BG-u. Nemoj da se cimaš, meni Marea, laganom vožnjom, do 2000 obrtaja troši 8 litara. Na otvorenom je već druga priča...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kolika je stvarna potrosnja punta 1.9 jtd,i na sta obratiti paznju ako trosi 10 l/km

Po onom podatku koji si naveo, tvoj Punto troiš 8L što je sasvim ok... :thumbup:

Hvala na brzim odgovorima,stvarno ste i vi i sajt ok,malo sam ispanicio ipak je potrosnja 8 l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na jtd pokazuje od 15km/l kada je suv grad ,a 18km/l kada vozim 120 na otvorenom , mada je najcesce oko 16 jer sam pola/pola najvise.

Koliko je to litara posto se nisam zanimao tom materijom bas?

Mislim da je i 8l mnogo ako se sipa dobro gorivo a ja sipam na MOL pumpama ili na EKO pumpi na NBGD u pravcu stare Bezanije-tamo ima neki aero filter koji cisti gorivo pre sipanja,kazu da je jedini takav u Srbiji...kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok je potrosnja od 8l, nego meni celu zimu pokazuje oko 14.3 km/l...nikad ispod 14 se nije spustilo. Sem kad restartujem kilometrazu pa ga produvam na kratkoj relaciji onda mi pokaze i ispod 10 :thumbdown: . A sto se otvorenog tice, jednom sa ga nagurao na 24.8 pri brzini od 80 km/h. A ako ima neko kome slucajno nije jasno kolika je ta potrosnja stavrna neka podeli 100 sa tim brojem koji pise i dobice potrosnju na 100 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je normalno da kada mi auto stoji u mestu (radi u leru) broj kilometara po litru opada odnosno poveceva mi se potrosnja po boardu....

Ako nije normalno, sta bi moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa normalno je, ne prelaziš kilometre a trošiš litre :whistle:

Ja sam jednom probao na Smederevcu, resetovao bord, izbacio na ler i tako vozio nizbrdo bogami 3 kilometra, pokazivao je 48 kilometara po litru :D ili ti 2 litre na 100 km :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mi je to bezveze...

Potrosnja mi se po boardu zimi stalno vrti oko 10-11km/l..

Posto zivim u manjem mestu i sve destinacije koje vozim su mi 2-3km, auto se ni ne ugreje posteno, tako da ispada da vise vremena radi u leru dok ga malo zagrevam nego sto se vozi...

Cim ga vozim po gradu 10ak kilometara, pokazuje oko 14.5km/l..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ide u leru nizbrdo meni bord i pokazuje dve litre da troši, ali ono što je zanimljivo digne obrtaje na nekih 950, ovo za JTD pričam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok je potrosnja od 8l, nego meni celu zimu pokazuje oko 14.3 km/l...nikad ispod 14 se nije spustilo. Sem kad restartujem kilometrazu pa ga produvam na kratkoj relaciji onda mi pokaze i ispod 10 :thumbdown: .

Nisam razumeo.

Pa, tih 14.3 Km/L je potrošnja od 6.99 litara na 100 Km

Spuštanje tog broja ne znači da ti potrošnja opada, već da ti raste...Ako je npr. tih pomenutih 10Km/L, tada ti je potršnja skočila na 10L na pređenih 100 Km.

Kod pokazivanja potrošnje u Km/L, ušteda se postiže kada taj broj raste, a ne kada pada... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi od nagiba nizbrdice,u kojoj si brzini i jos po nekih stvarki koliki je ler na kocenju motorom kao i potrosnja a vec je pisano i o cut ofu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok je potrosnja od 8l, nego meni celu zimu pokazuje oko 14.3 km/l...nikad ispod 14 se nije spustilo. Sem kad restartujem kilometrazu pa ga produvam na kratkoj relaciji onda mi pokaze i ispod 10 :thumbdown: .

Nisam razumeo.

Pa, tih 14.3 Km/L je potrošnja od 6.99 litara na 100 Km

Spuštanje tog broja ne znači da ti potrošnja opada, već da ti raste...Ako je npr. tih pomenutih 10Km/L, tada ti je potršnja skočila na 10L na pređenih 100 Km.

Kod pokazivanja potrošnje u Km/L, ušteda se postiže kada taj broj raste, a ne kada pada... :thumbup:

pa to sam i rekao!!! u prevodu znaci da mi je potrosnja oko 7l. Mozda sam vas zbunio sa onim ''nego'' ;) 100/14.3=6.99 upravo tako, matematicki gledano Primer: na boardu pise 10 km/l. to znaci da sa jednim litrom predjem 10km. ustvari to je 0.1l/km sto kada prosirimo dobijemo 10 l/100km. istina je da su malo bezveze uradili tu potrosnju ali sta da se radi, navikne se covek!!! izvinjavam se ako k*njam previse!!! :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kolika je stvarna potrosnja punta 1.9 jtd,i na sta obratiti paznju ako trosi 10 l/km

Po onom podatku koji si naveo, tvoj Punto troiš 8L što je sasvim ok... :thumbup:

Koliko se iz vaseg iskustva moze verovati boardu za potrosnju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se iz vaseg iskustva moze verovati boardu za potrosnju?

Kod mene je poprilicno tacan. Par puta sam ga testirao punjenjem rezervoara do cepa, pa na nekih od 50 do 100 predjenih kilometara ponovo sipanje do vrha. I kada izracunam podatak na boardu mi se razilazio za 0.1-0.2 litara. Ali to naravno ako ga ponistim kada sipam gorivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok je potrosnja od 8l, nego meni celu zimu pokazuje oko 14.3 km/l...nikad ispod 14 se nije spustilo. Sem kad restartujem kilometrazu pa ga produvam na kratkoj relaciji onda mi pokaze i ispod 10 :thumbdown: .

Nisam razumeo.

Pa, tih 14.3 Km/L je potrošnja od 6.99 litara na 100 Km

Spuštanje tog broja ne znači da ti potrošnja opada, već da ti raste...Ako je npr. tih pomenutih 10Km/L, tada ti je potršnja skočila na 10L na pređenih 100 Km.

Kod pokazivanja potrošnje u Km/L, ušteda se postiže kada taj broj raste, a ne kada pada... :thumbup:

pa to sam i rekao!!! u prevodu znaci da mi je potrosnja oko 7l. Mozda sam vas zbunio sa onim ''nego'' ;) 100/14.3=6.99 upravo tako, matematicki gledano Primer: na boardu pise 10 km/l. to znaci da sa jednim litrom predjem 10km. ustvari to je 0.1l/km sto kada prosirimo dobijemo 10 l/100km. istina je da su malo bezveze uradili tu potrosnju ali sta da se radi, navikne se covek!!! izvinjavam se ako k*njam previse!!! :unworthy:

Skoro ceo svet meri potrosnju mpg ili kpl (Miles per gallon ili kilometers per liter) sto je slozicemo se prakticnije za gradske automobile jer odma znas koliko predjes sa 3 ili 4 kile chorbe. inace meni po boardu trosi izmedju 5.5 i 6.5 tacnije od 15.5 do 17.8 zavisi od voznje i vremena. Nekad zna da se desi da se zabode na visokih 14, i da jedva dodje do 15, sve u zavisnosti od guzvi i vremena (sati) kada se vozim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
inace meni po boardu trosi izmedju 5.5 i 6.5 tacnije od 15.5 do 17.8 zavisi od voznje i vremena.

ti si malo laksi na gasu kad ti toliko trosi!!! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni sada trosi do nekih 8 litara....bord je bre uzas....nikada ne moze tacno da pokaze....lepo napunis rezervoar predjes 200 km i dopunis eto ti merka...a sto se tice potrosnje slazem se ljudi sa vama....i meni isto trosi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...