Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav druze...

Otvoris vrata gepeka,podignes ih skroz ,sa leve strane pored brave sa unutrasnje strane se nalaze dve nalepnice od kojih je jedna za oznaku boje... :)

Edited by TheWickerMan

Share this post


Link to post
Share on other sites

srebrna tj vise kao niklovana treba da je proizvodjac boje PPG pa ispod idu ostali podatci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima.Hocu da farbam poklopce retrovizora u boju auta.

Da li neko zna gde da pogledam na autu (Stilo) koji je broj boje?

Gledao sam ispod haube ali tamo nema broja vec samo neke reci na italijanskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao druze ,ej pa ja sam to gledao i video sam to ispod haube.znaci ono gde pise code to je broj?Cekaj pa koje je boje tvoj auto,taj kod 823 pise i kod mene ali ne znam sta znace one reci iznad na italijanskom. Jel i to isto za farbu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a najbolje je i da poneses poklopac rezervoara ili da odes sa autom, pa kada napravi da i uporedi na licu mesta....

To je moj stilo na avataru, tako da to je boja :)

sto bi rekla moja baba.. "golubinje plava" :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora se imati i u vidu da Stilo tj. Fiat u sivoj metalik boji ima oko 14 nijansi i da nasi majstori jako tesko mogu da pogode koja je jer oznaka nije merodavna. Slicna bude ali za nijansu drugacija.

Naravno isto tako ,posto su vecina kola iz uvoza vec molovana,ne mora da znaci da je oznaka boje na haubi i nijansa boje na autu.Zato je najbolje skinuti poklopac rezervoara i neka se boja napravi rucno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bravo bio slicne boje, a joj muka....gde god da odem i oteram auto da mi naprave boje prvo bude : joj ne znam da li ce mo moci da potrefimo istu :(

jos pogotovo sto je na suncu siva, u hladu plavkasta.... :)

ali samo bitno naci ne dobru farbaru, nego farbaru sa dobrim majstorom za boju....

Zoki ne znam odakle si, ali na ibarskoj magistrali posle lipovackih suma kada ides iz BG-a ima farbara cini mi se Pavle Color, radi jedan lik, onako bas fenseraja igleda, ja mislio ovaj ima da mi napravi neku na crvenu :), svi ga hvalili ja otisao, auu, lik mi je 99,99% ubo boju...

Edited by Lord Markus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tu sam iz okoline Beograda ali nije mi daleko mada za ta dva parceta plastike nije ni bitno toliko jer nije deo limarije pa da se primeti. Aj hvala ti probacu da nadjem na netu tu farbaru pa cu otici.

Evo nasao sam "Pavle color" na meljaku,sad cu da ga zovem da vidim kakva je situacija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo svima,imam grandea i ne znam gde se nalazi sifra boje ,na 5 vratima nije (unutrasnja str. naravno ) ,ispod patosnice u gepeku nije ,dal zna neko gde pise sifra boje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi na stubovim na sredini vozila ako i tu nema nalepnica onda skines poklopac rezervoara i na osnovu toga ti naprave boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je nemas na haubi onda je ni neces naci!

Sto se tice boje ako ti je ovo boja automobila sa slike onda sam siguran da ti je broj boje 675

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazio sam oznaku boje medjutim nesto i nisam uspesno nasao,ako moze neko da mi napise gde se nalazi na Fiat puntu 2 , 2004 god je..
Evo i slike ako neko zna napamet jos bolje:

 

cxcv980032.jpg

Trebam da kupim krilo desno jer je ocesano,pa po boji moram necu da sarenim kola.Hvala unapred :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi broj šasije i proveri na EPER-u.

Ja bih rekao ovako na oko grigio orione 675 ali proveri ti jer nisam pouzdan za boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...