Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

v159340p0.jpg

Zbog guste magle, od 7 do 12 časova kod Dobanovačke petlje dogodilo se čak 26 saobraćajnih udesa, u kojima je jedna osoba teže povređena, a osam lakše, rečeno je u Ministarstvu unutrašnjih poslova.

U rasponu od pet kilometara, u nekoliko odvojenih lančanih sudara učestvovalo je 86 vozila.

Portparolka Hitne pomoći navela je da je nekoliko osoba zadržano na posmatranju u zdravstvenoj ustanovi, a da su ostali pušteni na kućno lečenje i da su svi lakše povređeni. U udesu koji se dogodio jutros oko 7 sati učestvovalo je oko 50 vozila.

Tada su ekipe prevezle devet osoba, a najverovatnije je privatnim automobilama prevezeno još troje, rekla je portparolka.

Udes se dogodilo na autoputu ka Zagrebu između aerodroma "Nikola Tesla" i Dobanovaca.

 

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13...Dobanovaca.html Video

 

 

Edited by neshaoct
update

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekjuce se jedna Honda okrenula na sre druma kad je pokusala da me obidje,i udarila u suprotnu ogradu.Osione budale voze kao da upravljaju sudbinom a ne autom.Posto je Gazela zagusena sad i ovde ima vise saobracaja.Sve ide dobro dok se ne nadje neki majmun u besnom automobilu i ne resi da pokaze svima kako on ima....Air Bagove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovelo me do suza od smeha dok sam gledao, koja količina budala na jednom mestu. Zna se kako se vozi po magli. Pošto puno putujem često me dosta ljudi obilazi po magli- voze najnormalnije 120-140 a vidiš 10 metara ispred sebe. Samo je bilo pitanje vremena kada će se ovako nešto dogoditi.

Slična je situacija sa isključenjem sa pančevca na zrenjaninac- krivina desno pa levo, prva kiša ili poledica i ljudi se samo nižu, ogradu moraju da menjaju na 6 meseci jer budale ne uspore nego koče u temenu krivine i onda spin, pa svi drugi u njega.

Svima treba oduzeti vozačke i kazniti najstrašnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta krivina na isključenju sa Pančevca ka Zrenjanincu je zlo i naopako :rofl: okreću se na njoj kao piruete, najgore je to što se okreću i mazge koje ZNAJU koliko je zeznuta ta krivina :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta krivina ka zrenjanincu na mestu spajanja sa pancevcom ima kontra nagib i to je glavni problem!

u dobanovcima je i prekjuce bio jos jedan lancani udes ali nisam video da su nesto pricali u vestima o tome.vise je nego ocigledno da je glavni problem brzina.smesno je bilo sto su na tv-u tvrdili da su svi vozili 50 km/h i u tom trenutku emitovali sliku BMW X5 kome je ceo prednji deo razvaljen kao da ga je tenk udario!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To kod Dobanovaca je uvek ludilo jer ludaci koji se uključuju iz Dobanovaca ODMAH idu u srednju traku a neretko i u krajnju levu, a činjenica je da oni koji već idu autoputem idu znatno brže od njih i onda nastaje ludilo... meni jednom na 140 u levoj traci izleti neki raspali Kadet kockica, oči su mi već udarile u njegovu zadnju šoferku koliko sam jako kočio, JEDVA usporio i pobegao u srednju traku i lik iza mene ga spuca... nije išao brže od 50 100%!

A ovaj silaz sa pančevca je užasno urađen... gledao sam kako se autobus koji stoji na ledu kliza u ogradu i ljušti se zbog kontra nagiba... užas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najveci problem prilaza na Pancevac je sto ga koriste Pancevci...whistle.gifwhistle.gifwhistle.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla, potpuno si u pravu....samo ja blicam 500 metara, da me vide. Ima još jedno "uključenje" na auto - put. To uključenje se seče pod uglom od 90 % u odnosu na auto - put!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wallbash:

Putujem za BG na posao svaki dan, pa ću vam uslikati. U pitanju je izlaz iz mesta "Šešeljlend" ili Grmovac! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najveci problem prilaza na Pancevac je sto ga koriste Pancevci...whistle.gifwhistle.gifwhistle.gif

Taj silaz ne koriste Pančevci, oni idu pravo, već Zrenjaninci i ovi iz Ovče i Borče :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najveci problem prilaza na Pancevac je sto ga koriste Pancevci...whistle.gifwhistle.gifwhistle.gif

Mislim nećemo da se vređamo... :) :) ;)

Kao što reče kole, Pančevci idu pravo...

Cela petlja je jako loše urađena...

Do pre godinu dana iz pravca Pančeva kada ulaziš na petlju, uzbrdo pre mosta, nisi smeo da ideš u levoj traci kolika je bila "odskočna daska" na spojevima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bre umem do Padinske Skele vezanih ociju da stignem,bez ikakvih problema.Ma sta vezanih ociju,i ruke mi svezu....wacko.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pančevcima je isuviše komplikovano da skreću desno... i ovo pravo im ponekad bude zaebato :rofl: :rofl: :rofl:

p.s. Šalim se naravno, da ne bude uvreĐenih i iznenaĐenih :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najmanje 134 automobila učestovala u lančanom sudaru u Japanu

 

210630-sudar 02.jpg

 

Najmanje 134 automobila su učestvovala u lančanom sudaru u Japanu u utorak, kada je snežna oluja pogodila deonicu autoputa, poginula je jedna osoba, a 17 je povređenih. Lančani sudar se dogodio na autoputu Tohoku u severnoj prefekturi Miyagi oko podneva, na deonici autoputa dugoj oko kilometar.

 

210629-sudar 01.jpg

 

Vlasti su naredile ograničenje vožnje na 50 km/h nakon što je sneg smanjio vidljivost na putu, ali ni to nije bilo dovoljno da se spreči katastrofa. U saobraćajnoj nesreći je učestvovalo oko 200 osoba, a 12 ih je hospitalizovano, navela je agencija za upravljanje katastrofama. U delovima Japana proteklih nedelja je padao neuobičajeno obilan sneg što je bukvalno sve iznenadilo.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...