Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

IPaD

Recommended Posts

resizedgt.jpg

Novi proizod kompanije Apple...najavljuju da će za razliku od dosadašnje prakse kada su u pitanju Apple proizvodi, ovaj moći da se kupi zvanično u Srbiji. Početak prodaje kod nas je jesen ove godine. Cena kod nas nije formirana, ali se zna da će u Americi najjeftinija verzija koštati 499$ ...

Surfovanje Internetom

safari_20100127.jpg

Slanje i primanje E-mail preko MobileMe, Yahoo! Mail, Gmail, Hotmail, ili AOL

mail_20100127.png

Pregledanje slika, njihovo zumiranje, gledanje kao slideshow...slike se mogu ubacivati u IPad sa kompjutera, skinuti sa

Email-a, ili ih napraviti direktno pomoću kamere koja predstavlja jednu od ponuđenih opcija Apple Camera Connection Kit.

photos_20100127.jpg

Veliki ekran visoke rezolucije omogućava gledanje bilo koje vrste video materijala muzički spotovi, TV emisije, HD filmovi. Prelaz između widescreen i full screen je samo dupli klik daleko. Naravno, to su i YouTube klipovi

video_20100127.jpg

youtube_20100127.jpg

Uz pomoć ostalih dodataka kompanije Apple, poput iTunes, App Store, iBooks, mogu se direktno kupovati knjige, muzika i odmah čitati ili preslušavati na IPad-u

itunes_20100127.jpg

ibooks_20100127.jpg

Mapa, odnosno satelitski snimak u visokoj rezoluciji sa svim pogodnostima fuul screen i zumiranja je takođe tu...ostavljanje beleški, kalendar, kontakti, itd...itd...

maps_20100127.jpg

calendar_20100127.jpg

Kažu da mu baterija može trajati do 10 sati ( zavisno od verzije ).

Dužina 24.3 cm, širine 19 cm, težine od 680gr za verziju Wi-Fi, do 730gr za Wi-Fi+3G model, debljine samo 1.4 cm.

Displej je dijagonale 9.7-inch ( 24.6 cm ), u rezoluciji 1024x768-pixel pri 132 pixels per inch (ppi).

16GB, 32GB, ili 64GB flash drive, sa procesorom 1GHz Apple A4 custom-designed, high-performance, low-power system-on-a-chip.

Wi-Fi model

* Wi-Fi (802.11a/b/g/n)

* Bluetooth 2.1 + EDR technology

Wi-Fi + 3G model

* UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100 MHz)

* GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz)

* Data only ( 3G data plan sold separately )

* Wi-Fi (802.11a/b/g/n)

* Bluetooth 2.1 + EDR technology

Apple.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemojte da razmisljate.Apple je ...nje,drste se vi windoze. :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

bokija priznaj da si jos pre bar 6 meseci rezervisao svoj primerak :D

btw previse para za (vecini) nepotreban gadget, ovde ce da kosta verovatno nekih 800 eura recimo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da radi na windows platformi još bi i razmislio a ovako... previše ograničenja i prevelika cena...

Voleo bih da obrazlozis jednu ovakvu opasku.

Za pocetak navedi jos barem jednu ekvivalentnu, konkurentnu spravu, ekvivalentnih mogucnosti. Ako to uspes, navedi i cenu te sprave.

Inace, za koliko para ti mislis da bi trebao da se prodaje jedan ovakav uredjaj sa 10" IPS multitouch screen-om, 16GB memorije i ostalim ponudjenim??? Pa danas telefoni kostaju vise od toga.

A ovo za win tek nebi komentarisao. Cak je i HTC odustao od win-a :D

Da si rekao Android, pa i da shvatim, a ovako...

@zlox: sve na ovom svetu je preskupo ukoliko ti je nepotrebno. Ovaj uredjaj ce imati itekako veliku klijentelu. Osim toga, zasto bi kostao 800€??? Apple uredjaji koji u americi kostaju 500$, ovde kostaju 500€.

Share this post


Link to post
Share on other sites
bokija priznaj da si jos pre bar 6 meseci rezervisao svoj primerak :D

btw previse para za (vecini) nepotreban gadget, ovde ce da kosta verovatno nekih 800 eura recimo

Druze,nisam i necu,casna rec.Malo mi je muka od Apple gadgeta.Svaki seljober koji nikad nije ni video Apple makinu,osim na televiziji,seta nesto od Apple gadgetimana.To ti je ko kad bi ti na Stila stavio Oznake i detalje sa nekog Rolsa ili Ferarija...Ja se zadovoljavam Apple racunarima,a te sitne bombone ostavljam onima koji misle da je to statusni simbol...Dok neko pored njega ne izvuce Neki Apple lap-top.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@chikavili:

Cisto zbog razlike u ceni kad se pojavio iphone. Nisam siguran za cene pa otprilike pricam: tamo je kostao 100-200$ ovde je i sad oko 400 jura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što će sada biti različito je da će se po prvi put Apple u Srbiji prodavati sasvim regularno i direktno. To mora uticati da cena tih proizvoda ne bude formirana kao do sada...kao npr. za iPhone... :thumbup:

Sačekaćemo jesen da ćemo videti...

Share this post


Link to post
Share on other sites
@chikavili:

Cisto zbog razlike u ceni kad se pojavio iphone. Nisam siguran za cene pa otprilike pricam: tamo je kostao 100-200$ ovde je i sad oko 400 jura?

Ali zaboravljas jednu cinjenicu - da je taj ajfon u USA kostao 100-200$ sa ugovorom kod AT&T.

Malo je besmisleno da takav urdjaj, tih mogucnosti zaista kosta 100-200$, dok je npr konkurentni HTC kostao oko 600-700€, zar ne?!

I na zapadu je sim-free iphone oko 500€.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da radi na windows platformi još bi i razmislio a ovako... previše ograničenja i prevelika cena...

Voleo bih da obrazlozis jednu ovakvu opasku.

Odma se prepoznaje mekovac :)

Pazi, ne kažem ja da je to loš uređaj, niti ja imam nešto protiv jabuke ali oni nikad nisu i neće biti masovno prihvaćeni na starom kontinentu, oličenje su "amerikanizacije" ili ti buržoazije.

Mekintoš je uvek bio dobar za 4 stvari:

1. hevi djuti obrada fotografija,

2. hevi djuti obrada video materijala,

3. hevi djuti obrada audio materijala

i

4. showoff tj. "Komšo vidi, ja imam imac, iphone, itouch... ipad"...

Apple proizvodi su uvek više bili statusni simbol kod nas nego što su imali neku realnu primenu (uz nekoliko izuzetaka u vidu kompozitora isl. koji ih koriste), ne kažem da to nisu dobri proizvodi ali jednostavno zbog cenovne politike apple-srbija između ostalog, oni se nisu i neće probiti na našem tržištu.

Guranje macos-a, jagura (ne znam šta je trenutno popularno) i naročitoextremno glupog iTuesa je samo jedan vid za**bavanja kupaca (u smislu: vući ćemo vas za nos i još ćete čekati u redovima da kupite naše plejere/računare...).

Prilikom pisanja ovog gore komentara ja sam zamislio sebe kako koristim iPad, dakle, slike ne gledam svaki dan tako da mi je ta funkcija gotovo beskorisna a čuvati slike na ograničenom prostoru od 64Gb pa to baš i nema smisla,

gledati filmove, ok ovo je lepo, zavalim se u krevet, lep ekrančić, 10 sati, odlična rezolucija ali 10" a što mi onda na zidu visi 32" hd lcd?

Provera mailova, definitivno korisna stvar za one koji stalno nešto šalju/primaju na mail ili kome se posao bazira na tome, ali oni već imaju kući min. jedan komp, imaju komp na poslu, imaju laptop, da li im još treba stvarčica kojom će proveravati mailove u kafiću ili ne daj bože dok voze???

Isto važi i za surfanje internetom i većinu drugih stvari koje može da obavlja.

Dakle, chikavili, me kažem ja da je to loš proizvod, naprotiv, super je, i ja bi hteo da ga imam jer je baš cool imati takvu igračku ali jednostavno ne mogu da ga svrstam ni u jednu drugu kategoriju osim igračaka tj. gedžeta... a kad bi radio pod windowsom onda bi lično ja mogao da ga iskoristim kao daljinski za regularni komp, mogao bi da koristim i visual studio, c#, sql i photoshop i akrobatu pro i još mnogo funkcionalnih programa... za iste pare mogao bi da uzmem laptop koji sve to može, ne bi bio tako cool, i ne bi imao sajber tač skrin itd. ali to sam samo ja, nekome će kupovina ove igračke biti sasvim opravdana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si ti to uglavnom tacno rekao, ali time nisi obrazlozio ono o windowsu i ceni ;)

95% korisnika win-a koji ima priliku malo ozbiljnije da radi na OSX, neverovatno brzo se navikne na njega i posle im je win truba

95% korisnika OSX-a nikako ne moze da se navikne na win.

Sta nam to govori? ;)

95% vlasnika nekog apple proizvoda je prezadovoljno istim i tesko bi ga menjalo za neki drugi.

I to nam nesto govori ;)

Sve u svemu, ja zaista nemam nameru nikoga da nagovaram, obrlacujem ili ne znam sta, ali me zaista smaraju pljuvanja i negativni komentari na racun Apple-a, koji u velikoj vecini slucajeva dolaze od ljudi koji ili nikada nisu koristili Apple proizvod, ili su ga samo povrsno upoznali.

Naravno da i Apple ima mana i gluposti, ali ko ih nema... to je jednostavno neminovno.

I samo da ponovim, trenutno na trzistu niko nema adekvatan odgovor na iPad, a ako ga i ima, sigurno nije jeftiniji. Ja se nadam da ce ih sto pre biti, posto ce konkurencija da uslovi padanje cena i eto nama koristi.

Kome treba iPad, necu da ulazim u to. Ja bih voleo da ga imam, ali mi realno ne treba. Ali zato verujem da postoji ogromno trziste za ovakve proizvode. Postoji mnogo ljudi kojima je laptop prekabast, nezgodan i komplikovan i ima vise mogucnosti nego sto im realno treba. E takvim ljudima je namenjen iPad.

Isto je bilo i sa iPhone-om u pocetku i sada, kada konacno imamo Android telefone, i Apple mora da se vise potrudi i da ponudi vise, za isto ili manje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsurdno je da ljudi pljuju po onome sto Microsoft lose kopira a posle prodaje sirokim masama.SVE,ali bas SVE sto je Microsoft napravio je direktno ukradeno od Apple-a.Mozes zamisliti kako glupo zvuci pljuvacina jednog PC korisnika koji i ne zna odakle vuku koreni svega sto on koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...