Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
klepesina

Punto mk.2 1.2 8v - instrument tabla i oznake u miljama

Recommended Posts

Novi sam na ovom Forumu, pozdravljam sve članove Foruma. Imam Punta mk2. 1.2 8v i na njemu je kontrolna tabla u miljama. Sve je ok sa njom ali mi smeta najviše što ne znam čitati oznake na board kompjuteru ili Trip kompu. Jedino znam za ukupnu pređenu kolometražu.

Ako ko zna šta koja oznaka znači nek mi odgovori. Ako je potrebno mogu i video neki da snimim. Hvala unaprijed...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekucao sam ti velika slova. Nemoj kucati velikim slovima jer se to na svakom Forumu smatra vikanjem. ;)

Postavljanje videa, kao i svega ostalog, objašnjeno je ovde:

Podešavanja Foruma i uputstva

Isto tako, imaš na Forumu uputstva za Punta, skini ih i nađi deo koji objašnjava šta je šta na instrument tabli:

Uputstva za Fiat/Lancia modele

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reci koja te oznaka zanima pa cemo ti napisati.

slikam danas u toku dana pa stavim

Prekucao sam ti velika slova. Nemoj kucati velikim slovima jer se to na svakom Forumu smatra vikanjem. ;)

Postavljanje videa, kao i svega ostalog, objašnjeno je ovde:

Podešavanja Foruma i uputstva

Isto tako, imaš na Forumu uputstva za Punta, skini ih i nađi deo koji objašnjava šta je šta na instrument tabli:

Uputstva za Fiat/Lancia modele

ok nisam znao pokusacu naci upustvo ako ne slikam pa da vidite

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo slika narode pa pomagajte sta koja oznaka znaci

XHtci.jpg

6wm1i.jpg

XICxr.jpg

XJasr.jpg

kGuAJ.jpg

slike su redom poredane pocevsi od ukupno predjene kilometraze nju sam izbacio

ako ko zna sta znace ove oznake koje su u miljama nek napise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druga slika ti je prosečna potrošnja. 42 milje po galonu. To je 9.4 milje po litri, odnosno 15.13 Km po litri, odnosno 6.61 litar na 100 Km.

Četvrta slika ti je prosečna brzina na uzorku broja kilometara ( odnosno u tvom slučaju milja ). Uzorak ti određuje TRIP. On se podešava. Tvoja prosečna brzina je 20.1 mph, odnosno 32.3 Km/h

Peta slika ti je trajanje ( sati i minuti ) TRIP A. Toliko sati i minuta vožnje je proteklo od poslednjeg podešavanja Trip-a.

Prva i treća ( naročito treća ) čini mi se da su upravo za podešavanje Trip A...ali sačekaj nekoga ko baš ima Punta.

Ali...rešenje je da se to prebaci u Km, tj. u naše, evropske oznake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 pređeno milja od reseta

2 potrošnja u miljama po galonu, od reseta

3 ostatak goriva, koliko još milja možeš da pređeš, pošto ti je na debeloj rezervi, ne zna da ti kaže

4 prosečna brzina kretanja, od reseta

5 koliko se sati voziš ili je na kontaktu, od reseta :D

u principu možeš da zaključiš po jedinici mere u donjem redu (mpg mile per galon, mph mile per hour...)

Jel tebi volan na desnoj strani?

p.s. ne radi ti neka sijalica :D

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ne druze volan mi je normalno na lijevoj strani a sto se tice lampice pokazivac za sijalice vjerujem da je od pozicija stavljene neke fus ili jace inace sve sijalice rade promjenim negdje kad otopli

druzstvo jel zna neko kako da se reprogramira ovaj moj sat u koji je u miljama u kilometre danas sam cuo od momka da je to radjeno na pasatu sa wag.com to je vjerovatno dijagnostika za pasate i ww bar ja mislim da je.ako ko zna nacin nek pise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...