Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo 159 - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

croma.jpg stilo_mw_12.jpg stilo_mw_13.jpg 

 

Croma vešanje

 

croma_1.png croma_2.png croma_3.png
 
croma_4.png croma_5.png croma_6.png
 

 

 

 

Čisto da uporediš a možda se prebaciš i na Croma-u. Alfa koliko znam ima svoju platformu na kojoj je trebala navodno da bude i naslednica 166-ice kao i premium modeli GM-a. I kao što se vidi ostala je usamljena, i teška. Navodno su je 2008. olakšavali.

 

image.png image.png image.png image.png
 
image.png 159.jpg 159_pr_vesanje.jpg 
Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje da su modifikovali platformu od 156, a od Vectre kako god preuzeli za novi 166....

156 kad se pojavila bio izuzeten auto, secam se kako su se podkraj 90-tih svi okretali za njom i hteli da je imaju, steta sto su je pratile decje bolesti pa nije postala korak ka premijum brendu....

Croma je siguran sam vrlo dobar auto, ali meni se ne svidjaju te povisene Polu-SUV, Polu-VAN varijante, Inace 159 je najlepsi SW u klasi, davno nisam video tako dobar....

 

Ovi novi buljavi modeli nemaju vise taj Alfa-agresivan style, suvise su pitomi... :rofl:

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je off topic, meni se licno vise svidja 166-ca pre restajlinga. I nije mi jasno zasto su uopste pravili 159-ku pored Alfe 166. Ne mogu sada da uporedjujem gabarite, preko sugavog mobilnog kucam, ali mi se na oko cini da su slicnih dimenzija. Da ne budem jeretik, 159sw mi je najlepsi karavan (pored lybre), ali mi se ne svidja to surovanje sa opelom i gm-om. Da se ja pitam i dalje bi pravio 166 sedan umesto 159 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivance, svaka cast za slike i podatke. Interesantna poredjenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Hansf, tih 200kg joj uopste ne smetaju, naprotiv , koriste joj. Ja kada sam se prvi put provozao u 159 odusevio sam se. Prava pravcata limuzina u voznji. Oseca se tezina, stabilnost, nema nikakve veze sa starijim alfama koje su onako truckave.. Prenos joj je dobro resen tako da se to u voznji ne oseca, ja sam vozio 1.9jts manuelni 6br i super je. Potrosnja u gradu (kod mene) oko 12l...

Share this post


Link to post
Share on other sites

MS PK tu se i najviše oseća težina. Na potrošnji.

Poređenje nosa 407 i 159 da čovek ne poveruje, samo 28 mm razlike. Na Prgou izgleda vizuelno bar za polovinu duži (1500 mm) i kao da mu je cela dužina auta u nosu / zato mi se nikad nije ni dopadao. Dok Alfica puno skladnije izgleda, a od one njuške samo da se naježiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. ali moje licno misljenje je da za benzinca od 1,5t i 17' gumama, gradska potrosnja od oko 12l i nije nesto velika, kad pogledam da mi punto trosi oko 8l... :)

A za noseve se slazem u potpunosti, da nisam sada procitao nebih nikada verovao ovako gledajuci :D

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si ti video ribu dobrih performansi sa viskom kilograma? :D

Salu na stranu visak kila po zakonima fizike utice na perf., stabilnost je druga prica i tu ti verujem....

 

Inace primetio sam da joj bela boja dobro stoji kao i na BMWu, samo ne znam....Jesu li ove bele sto se vrte po placevima policijske? Secam se belih policijskih Stila sa sve rupama od rotacije na krovu..... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bile su jedno vreme bele dizeli uzete od komunalne policije, u uzasnom stanju. Krenule su da se prodaju valjda bese od Sapca pa na dalje, cena je bila bas niska... sad se pojavi po neka od tih, usminkana i povoljna ( i onda krenu da ti pricaju drugari kako je alfi pala cena, eno gledaj imas dizele za toliko i toliko..) :laughing:  ALI, ako pratis forum redovno, onda si ih video u temi "vozila za izbegavanje", ili ako nisi, baci pogled i sada :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedna biserno bela u kraju i svako veče je gledam. Po mraku fenomenalno izgleda , dok na suncu nekako bledo.

Hansf , primetio sam kao i kolega sa foruma da su pozadi malo oskudne sa prostorom. Ako ti treba zbog posla (vidim imaš / gledaš karavane) ni gepek nije izdašnih dimenzija. E sad ako je samo zbog promene i boljeg definitivno auto za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi mi bilo zao da vozim takav auto za posao, a i ne deluje mi bas kao da je za akanje po gradu. Ako bih je ikad uzeo Stilo bi se transformisao u napr. punta ili nesto slicno..... :D

A karavan....pa rekoh, od svih karavana 159 je najlepsa, a volim prakticna auta, mada ne mora nuzno biti karavan.

 

Bele od Italijanske komunalne policije?  Blago njima.....

Video sam neke sa natpisima Polizia stradale ili slicno....

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bele jesu uglavnom od policije, ali ih ima i koje nisu.

Kod 159-ke, meni lično je jedini ozbiljan nedostatak "skučenost" unutrašnjeg prostora (pogotovo pozadi) za toliki auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno su je 2008. olakšavali.

Jeste pocetkom 2008. olaksana , malo je kraca zadnja klupa da bi se dobilo mesta za noge pozadi. Restyle je najlaske prepoznati po tome sto se gepek ne otvara dugmetom kod unutrasnjeg retrovizora vec je mikroprekidac u znaku pozadi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je ona centralna konzola plasticna kao kod 147-ice, ili je kvalitetnija plastika u pitanju, ili mozda i neki drugi materijal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od opreme. Kod mene je sva u pravom aluminijumu. Ne znam koji auto u klasi ima manje plastike od 159tke (opremljene jelte).

Klirens je za prave muškarce. Ja sam je još 4cm spustio (opruge i profil točka).

Pozadi ima mesta, nije istina da nema. Sasvim je u rangu klase, tj ima i gorih primera. Vrlo lepo je voziti se pozadi. Ja stajem iza sebe, sa sasvim spuštenim sedištem. Može da se podigne malo i verovatno bi mogla da sednu 2 čoveka od 190cm jedan iza drugog. Gepek je isto sasvim dobar, u rangu klase.

Težina nije problem, tj dopada mi se ceo utisak. Nije se obrukala na Navaku u solidnom društvu. Okej su performanse, 150ks ide odlično, a dok je bila nasvirana na 200 leptirići su samo leteli po stomaku. I 120ks zeldi ide pristojno skroz. I tako ovde kod nas nema gde da se stisne kako treba.

Ležanje i osećaj u vožnji da ne komentarišem, volan pogotovo. Sedišta savršenstvo.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozadi ima mesta, nije istina da nema. Sasvim je u rangu klase, tj ima i gorih primera. Vrlo lepo je voziti se pozadi. Ja stajem iza sebe, sa sasvim spuštenim sedištem.

Ja sa 187 cm ne stajem komotno pozadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozadi ima mesta, nije istina da nema. Sasvim je u rangu klase, tj ima i gorih primera. Vrlo lepo je voziti se pozadi. Ja stajem iza sebe, sa sasvim spuštenim sedištem.

Ja sa 187 cm ne stajem komotno pozadi.

A ko sedi napred i kako je podešeno sedište? Ne stajem ni ja komotno iza sebe, ali mogu da se namestim sa mi kolena ne biju u sedište, a tu sam negde kao ti - za klasu kojoj pripada, puna kapa. Neki ljudi nenormalno pomere sedište i zavale se kao kosmonauti, ali to nije normalno sedenje, niti može dobro da se vozi tako. Podizanjem sedišta se dobija dosta mesta nazad.

Uostalom, D segment i nije za ljude sa potrebom za velikim prostorom. Kome treba prostora pozadi najbolje je da uzme Octaviu ili neki MPV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo, gledao sam na Alfa forumu gde si vozio autoputem oko 130 sa trenutnom potr. od oko 5 ili 6 L. To je prilicno dobro za grdosiju od 1.5t.

Tvoja ja 150ks, iskljucio si DPF, EGR i uradio neki Eko-remap?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam baš taj koji podiže sedište i ne voli da se previše odaljuje... Jbg, godine stigle i mrzi me da se previše protežem da dohvatim nešto. Ali i kad tako podesim sedište za sebe, ne sedim komotno pozadi.

Ne očekujem ja da igram kolo pozadi, ali očekujem da se normalno i bez previše egzibicija smestim pozadi.

Lepo si pomenuo Octaviu, mislim da su trebali i u Alfi da obrate malo više pažnje na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo, gledao sam na Alfa forumu gde si vozio autoputem oko 130 sa trenutnom potr. od oko 5 ili 6 L. To je prilicno dobro za grdosiju od 1.5t.

Tvoja ja 150ks, iskljucio si DPF, EGR i uradio neki Eko-remap?

Tada je bio besan remap, ali potrošnja je slična i sa fabričkom mapom kako je trenutno. Izađe na sitno preko 6 mereno do čepa, jer mi se ne da da vozim skroz ekonomično. U gradu joj smeta težina, na otvorenom ne. Srećom, ide u grad jednom mesečno, svakodnevno je na otvorenom. DPF i EGR odjavljeni.

 

Ja sam baš taj koji podiže sedište i ne voli da se previše odaljuje... Jbg, godine stigle i mrzi me da se previše protežem da dohvatim nešto. Ali i kad tako podesim sedište za sebe, ne sedim komotno pozadi.

Ne očekujem ja da igram kolo pozadi, ali očekujem da se normalno i bez previše egzibicija smestim pozadi.

Lepo si pomenuo Octaviu, mislim da su trebali i u Alfi da obrate malo više pažnje na to.

Druga je namena, drugi segment. Različiti su kriterijumi. Praktičnost nije najbitnija u ovom slučaju. Za oboriva sedišta se doplaćuje na 156ici, u sedan verziji, eto dokle je to išlo. Kod nje je baš problem pozadi, tako da je 159 tu krupan pomak. Za komotnu vožnju pozadi je ipak namenjen nesuđeni naslednik 166ice.

Ko traži primarno praktičnost i funkcionalnost, treba da bude spreman da toga može u Alfi da manjka. Doduše, 159 je sa te strane sasvim korektna.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hansf, evo ti dimenzije Stila MW da znaš čime raspolažeš i gde posle dobijaš / gubiš.

 

Stilo_dimenzije_1.jpg Stilo_dimenzije_2.jpg Stilo_dimenzije_3.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...