Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo 159 - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Mislim da @Flex zeli da kaze ovako:

Npr atmo benzin i turbo dizel,situacija preticanje,gde ces dizela potegnuti sa 2000-2500rpm i odraditi posao lagano,dok atmo benzinca moras u nizu da bi izvukao snagu iz njega.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atmo motor, auto tezak sigurnih 1700kg, a samo 322nm....pa toliko nm ima ima 1.9 mjet od 150ks (320nm fabricki deklarisano).

Nema sta da te cudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salo dokaz koliko vise nemere bez turbine :D 

Uporedite ovo sa bilo kojim krstenim 2.0 turbo benzinom. Pojesce ga u svakoj kategoriji i jos ce manje da trosi

Share this post


Link to post
Share on other sites

alfa 159 od 150ks ide sigurno losije, e sad sto na snimku izgleda sporo to je drugi padez. Takodje ova alfa ima 19 felne sa kojima km sat skoro da ne laze, a mnogo vise laze sa 16-17, tako da ono sto je 200kmh na 16-17 felnama po satu to je recimo 190 po gpsu.

 

Slazem se da je ovo dosta ispod ocekivanaj za 260ks.

 

Sto je tezi auto to mi vise treba torka.

 

Gledam recimo alfa 147 1.9jtdm 150ks odlicno ide, sa 1000rpm u drugoj vuce dobro, nikad ne osetis da si na preniskim rpm, uvek ima snage i uvek ide dobro.

Sa druge strane bmw e60 520d 163ks koji je tezi 300-400kg ne ostavlja ni blizu takav osecaj snage, a cak je za nijansu brzi kad se zaleti.

 

Ako se krece iz mesta budu rame uz rame i pocne e60 lagano da gmize napred, ako se krene medjuubrzanje sa 3000rpm opet e60 za nijansu brzi.

 

Ali ako se krene sa recimo 1500rpm pa to je smesno, 147 iskoci bukvalno 2-3 duzine auta u 2-3 sekunde.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, igor0511 said:

Salo dokaz koliko vise nemere bez turbine :D 

Uporedite ovo sa bilo kojim krstenim 2.0 turbo benzinom. Pojesce ga u svakoj kategoriji i jos ce manje da trosi

Nema veze to sa turbinom. Uporedi bilo kog drugog atmosferca sa 260 ks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicne je tezine kao a8 3.2 quattro osim sto je mnogo manja, uza i kraca 159.

Verovatno je losija aerodinamika cim ima manju maksimalnu brzinu.

Screenshot_2021-03-21-16-36-42-303_com.android.chrome.jpgScreenshot_2021-03-21-16-37-09-828_com.android.chrome.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ovome od 0-200 ide za 30ak sekundi. Na klipu ide preko 120 sekundi. Pričamo o tome da je na klipu nenormalno spora, kao da je jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel alfa 159 udoban auto? znam da postoji google.

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledam u odnosu na pezo 307 koji sada vozim kao off-city auto...

planiram da mjenjam.. obzirom da tesko mogu da uvezem Thesisa (najvise ih je u Italiju, najbolji izbor a jedina opcija je slepanje - nema COL tablica u IT), drugi pik je 159.

sin ovog gospodina kaze da je jako neudoban automobil:

 

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zan Batist Ne bih znao da l' je 159 udobnija, ali 307 je fakat preudoban auto.

Najbolje da sam probaš, jer teško je od vlasnika nekog modela očekivati objektivnost. ;)

 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zan Batist said:

jel alfa 159 udoban auto? znam da postoji google.

Alfa 159 je sve samo nije udobna (za moj ukus), ja sam svoju danas prodao, 90% zbog te "udobnosti", kao i zbog toga sto napor da se vozi po BG kao i da se za nju nadje parking.

A slobodno mogu da kazem da sam posedovao skroz ispravan primerak po svim parametrima.

Verujem da je za svaki auto od skoro 5m muka naci parking, nije to do 159-ke.

Imao sam zelju da je posedujem, ispunio sam je...idemo dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za moj pojam je udoban, veliki , tezak auto. Vidi se i po segmentu kom pripada, sad, svako ima neki svoj dozivljaj. Svakako nije kao lupam Citroen C5 hidroaktiv ali takav nije ni A6 ni E klasa.. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio dve, jednu karavanku na 16” i onu nabrijanu, spustenu na 19”. Ta karavanka na malim felnama je bila udobna skroz, za moje kriterijume. A ova druga je bila pretvrda za moj ukus, ali ni to nije bilo jako strasno.

Sto kazu vec ovde kolege, kad je auto velik onda se nekako i taj tvrdji stimung vesanja, lakse podnese :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neudobnost je subjektivni osećaj svakog od nas. Tvrdoća nije pojam neudobnosti, u zavisnosti pd osećaja i želja. Nemci su pretežno tvrdi, francuzi su kao brod a italijani hvataju neku sredinu. Po meni Alfe su udobno tvrde, upravljive i stabilne.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vicent said:

Neudobnost je subjektivni osećaj svakog od nas

ne slazem se. Udobnost je krajnje objektivna kategorija i podrzumjeva da je nesto upravo takvo kakvo jeste.. udobno ili neudobno.

ne moze to biti licna procjena, nije film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...