Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo 159 - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Gde bih ja radio da dodje do toga?

Majstor Goran na Ćukovcu u Zemunu, odlican majstor, ja ga iz neke price "znam" jos od 1998-me.

A u poslednje vreme ga mozes videti na YT kanalu Neovlasceni Serviser, kod Mirka Rasica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaju već to. U Šapcu je pre 5 godina mogao da se uzme ceo remontovan, utegnut M32 za 500€. Sad može samo manje.

 

Zna se sve već o 159, tako da ko želi da je utegne kako treba, da maltene ne vidi majstora 3-4 godine sem redovnih servisa, to može kvalitetno da uradi na masi mesta po gradu. Nijednog nedostatka se ne treba plašiti, sem nečeg netipičnog. Meni je prelomna tačka bila kad je klima krenula da zajebava, ali pošto sam bio u kontaktu sa vlasnikom, nije ponovo imao taj problem, tj. vrlo jeftino se čovek vozikao dok je nije prosledio dalje, jer sam očigledno ja sve dotegao blagovremeno. Ukupan period koliko mi je poznato šta se dešavalo sa tim autom je od 2012- 2019, kod mene do 2016, stvarno apsolutno podržavam svakog ko kupuje.

 

Imajte na umu da je to _star_ auto već sad, i da može svašta nešto da vas košta, šta novca, šta vremena, šta živaca. Sem toga, moj bar lični  utisak je, da je jedno stameno i kvalitetno vozilo u pitanju. Najveća mana su prethodni vlasnici u današnje vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, danijel55 said:

Gde raditi remont ako dodje do toga? 

Uzmeš kvalitetne nove ležajeve/sinhrone/zupčanike, tj. šta do toga treba i zameni se. Svaki ozbiljan servis to može da odradi. Ako hoćeš jeftiniju varijantu, uzme se sve to iz originala, ali polovno...zavisno šta koji otpad hoće da proda. Ne znam šta tu ima da se remontuje. Tokom probne vožnje pratiš koliko ručica radi (npr. u drugoj ili trećoj...) kad lupiš po gasu. Ne sme mnogo da se pomera kad daš gas. Ako se pomera mnogo i prodavac potrči da kaže da je tako zbog nosača - nije u 99% slučajeva.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odusevljen jednom sa placa, motor radi kao da je benzinac 0% vibracija u kabini iako je verglala duze da upali.Blizu mi je jos je mogu odvesti kod majstora po izboru. Garantuje prodavac da su dizne, trap i cela mehanika u besprekornom stanju. Plus boja crna jedva da ima po neko ostecenje sa strane.Ako dodje do pregleda kod majstora detaljno cu pogledati. Akcenat stavljam na zazor levog krila i haube i neupasovan prednji branik. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja za to prvi put cujem.

Jedini nestandarni problem na tom 2.0 mjet je gumica uljne pumpe koja se stvrdne pa je potrebno vise vremena da pumpa izgura ulje po celom motoru, sto se u principu lako resava.

Drugo nesto od problema koliko ja znam nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima slucajeva da zakuca motor i nakon menjanja famozne gumice... E sad, da li je kasno zamenjena ili je nesto drugo u pitanju ali su sa Insignijom relativno cesta ta desavanja...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, danijel55 said:

Ja sam odusevljen jednom sa placa, motor radi kao da je benzinac 0% vibracija u kabini iako je verglala duze da upali.Blizu mi je jos je mogu odvesti kod majstora po izboru. Garantuje prodavac da su dizne, trap i cela mehanika u besprekornom stanju. Plus boja crna jedva da ima po neko ostecenje sa strane.Ako dodje do pregleda kod majstora detaljno cu pogledati. Akcenat stavljam na zazor levog krila i haube i neupasovan prednji branik. 

Daj link od oglasa da je vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/2/2020 at 10:57 PM, alfini0507 said:

Ima slucajeva da zakuca motor i nakon menjanja famozne gumice... E sad, da li je kasno zamenjena ili je nesto drugo u pitanju ali su sa Insignijom relativno cesta ta desavanja...

Treba uzeti u obzir da nije isti motor kao u Opelu.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komsija ima 159 karavan 150ks, iz uvoza, i ide odlicno. Nije formula sad posto ce neki odmah da pisu ali ide dobro. Njegov brat ima brava 150ks i on ide odlicno :D Ne znam sad konkretno kako ide u odnosu ma e46 150kš, njega sam vozio a 159 nisam zato ne mogu da ih uporedim u startu recimo ali racunam logicki da bi trebala ona da ide mozda malo losije od njega
 

10 minutes ago, danijel55 said:
Recimo,potegnem je u 3 sa 3000rpm ne lepi ni blizu kao bmw.

Ne znam za tu konkretno, mozda je nesto neispravna ali bmw drugacije razvlaci od ostalih, nekako mu je taj udar razvucen do kraja dok druge marke mozda potegnu ranije ali ranije i umru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam jer mi je naletela proverena od poznanika. On je vozio,zamenio set kvacila zamajac ,sve dizne,sve ba trapu odradio.U voznji ekstra sve,drzi krivinu odlicno,al mi osetno slabije ide od moje e46.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danijel55

 

Po fabričkim specifikacijama postoji razlika u ubrzanju do stotke ta dva auta za pola sekunde. Sva ta razlika dolazi zbog barem 120 kilograma više kod Alfe 159. Naravno, tačan broj kg razlike zavisi od paketa opreme kod oba auta... Primer oba auta sa manuelnim menjačima:

 

- Alfa Romeo 159 1.9 16v JTDm 150KS

Kerb Weight: 1.535 kg

0-100 km/h: 9.4 
Maximum speed: 210 km/h 
Weight-to-power ratio: 10.2 kg/KS
150KS @ 4.000 obrtaja ; 320Nm @ 2.000 
Power per litre: 78.5KS/l

 

- BMW 3 Series sedan (E46, facelift) 320d

Kerb Weight: 1.415 kg

0-100 km/h: 8.9
Maximum speed: 221 km/h 
Weight-to-power ratio: 9.4 kg/KS
150KS @ 4.000 obrtaja ; 330Nm @ 2.000
Power per litre: 75.2KS/l

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh to,al pomislih da nece biti razlike recimo sa potezanja u 3 brzini na 60kmh.

Sta znam,sumnjam da nesto fali,al opet poznavajuci coveka jos kada mi je pokazao sta je sve odradio ne verujem da ne bi resio i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danijel55

 

Pa, sve se više oseti što je brzina sa koje se daje gas veća...

Proverite...nek' u BMW sedne još jedan čovek i pun gepek...pa probajte koja je onda razlika. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Racunao sam da ce ici slabije,pa bi cip od 30ks resio stvar dosta,al me razocaralo.Inace odlicno lezi u krivini.

Da napomenem limuzina je u pitanju,a e46 karavan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je verovati zeperfs.com, ali evo i tih podataka baš za međuubrzanja:

 

- Alfa Romeo 159:

alfa 159.jpg

 

- BMW 320D E46

320d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...