Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo 159 - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

14 minutes ago, Sedla said:

Šta mislite vi, drugari, može li se naći dobra 159 sa cenom do 5000€? Otprilike će maximalno toliki budžet biti... 

Ma, gde ne može...ne znam samo koliko se kreću po oglasima ona poslednja godišta ako bi baš njih gledao, ali ako već gledaš i 2007. onda još kako može...ima da ostane za svašta nešto, pa i za mesnate bajadere :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta znam... Pratim cene po oglasima, gledam... Jedna dobro i pristojno izgleda, a ima nižu cenu od neke koja izgleda kao teška razvala... I aj sad, znaj ga ti... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sedla said:

Taj Indjic plac generalno ima interesantnih vozila. Svidjaju mi se takvi placevi gde ne idu samo na siguricu, nego ima i redjih, napucanijih i lepih primeraka za nas ljubitelje. Mislim da ova TI lubenicarka iz Holandije stoji vec neko vreme, gledao sam kod njih jedan Megane cetvorku i tada sam je jos zapazio. Rendzula je bio recimo iz Nemacke, kao nov.

Da, imaju i jednu simpaticnu Giuliettu QV line 2014. 2.0 150, takodje iz Nemacke, i ona im stoji vec neko vreme, ide za 8 i kusur...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova karavanka Ti je bila sklonjena sa oglasa pa se pojavila opet pre nekako. Sto se tice 159 dobro se naoruzaj zivcima, hrpa krseva je na trzistu. Odustao   sam od nje kao i jos par likova sto su odustali, a trazili su ove novije limuzine  jer je nemoguce naci dobru a da ne traze za nju po 7 i vise hiljada a i u te je bilo ulaganja lepog. U svakodnevnom kontaktu sam bio sa tim ljudima, na kraju pokupovali auta drugih brendova.  Ne znam kakva je situacija sa karavankama nikada me nisu i nece interesovati ali limuzine katastrofa..

Edited by Boris90

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, Ivan said:

Taj Indjic plac generalno ima interesantnih vozila. Svidjaju mi se takvi placevi gde ne idu samo na siguricu, nego ima i redjih, napucanijih i lepih primeraka za nas ljubitelje. Mislim da ova TI lubenicarka iz Holandije stoji vec neko vreme, gledao sam kod njih jedan Megane cetvorku i tada sam je jos zapazio. Rendzula je bio recimo iz Nemacke, kao nov.

Da, imaju i jednu simpaticnu Giuliettu QV line 2014. 2.0 150, takodje iz Nemacke, i ona im stoji vec neko vreme, ide za 8 i kusur...

Dobio sam info da je ta sivo-plava Giulietta QV line jedna od najboljih trenutno na oglasima... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, horvat said:

Dobio sam info da je ta sivo-plava Giulietta QV line jedna od najboljih trenutno na oglasima...

E, ta :thumbup: . Korektno deluje, ima naravno stvarcica za sredjivanje, ali deluje mi uglavnom kozmeticke prirode.

Kacio sam je vec da ne offujem, stoji vec neko vreme. Kao sto rekoh cena nije 9k :), saznah usput dok sam gledao Megane.

Inace, plac je u Obrenovcu, Nemanjinom posle starog groblja, sa desne strane. Odmah iza je neki vulkanizer, lako se uoci.

Edit: Stoji od polovine oktobra, nadjoh moj post, cena je skinuta jednom za 600 EUR (za one koji vole da gledaju sta pise :)):

On 15/10/2019 at 3:42 PM, Ivan said:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za koliko si sposoban u cenkanju :) , imas PM.

"Na zidu" pise da je start psiholoske igranke trenutno na 8950, a stoji vec 4 meseca. Po mom skromnom misljenju, vredi videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee, koliko je ovaj volan lepsi od onih sa pocetka produkcije to je nevidjeno. Sta li im je tada bilo kada su ga dizajnirali da mi je znati...

Takodje i scudetto bih pod obavezno menjao za onaj crni sa restyling-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minutes ago, S.V.E.T.A. said:

Sta li im je tada bilo kada su ga dizajnirali da mi je znati...

Pa ceo auto/enterijer je u startu bio pomalo u retro fazonu... Pogledati volan, deo konzole i ispred suvozaca, pomenute komande radija... Ako gledamo detalje, mnogo su mi lepsa pisana slova na gepeku na sredini, nego ona nova, stampana, u cosku sa desne strane. Cak i scudetto vuce na istoriju... Zato i kazem da te starije (bar meni) imaju svoj fazon i zabarski smek sa svim tim detaljima. Originalna i danasnja Giulietta:

 

Alfa-Romeo-Giulietta-Sprint-old-and-new.thumb.jpg.7f1e9d8e947b055dd8301d16452cb15b.jpg Alfa-Romeo-Giulietta-Sprint-new-and-old.thumb.jpg.64f9057f71b2a07cfdcf568c833a024c.jpg

 

Slazem se da je dosta toga modernizovano kasnije, slazem se da je volan mnogo lepsi, pogotovo ovaj zasecen odozdo. Ali ima stvari i koje mi se ne svidjaju, recimo uzas mi je ona multimedija sa malim ekranom i velikim dugmicima kao na 500L. Ona veca od 6.5'' je neuporedivo lepsa. A najvise sto im fali je neki namunjeni naslednik :) , steta sto vec par godina u prodaji nije ovako nesto: 

 

66291f373f688c192e2664e0ed2e9a5b.thumb.jpg.a4d3c790e471bfa10c72f10e226d5609.jpg alfa-romeo-giulietta-1537557094.thumb.jpg.a7be35487f77d8d95424bdf786190f56.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se isto sto sa 159-djulijom, predugo podgrejavaju isti model, ne izbacuju naslednika, pa ce ljudi preci na druge brendove.

Recimo stranac koji kupuje nov auto c segmenta na 5 godina, nakon sto je kupio djulijetu 2010-2011 nece sigurno opet da ju kupi 2015, a naslednik nije na vidiku da se strpi godinu dve iako zeli da ostavi pare alfi.

Ode taj kupac sad i kupi neki model koji se generacijski pojavio 2015-2016, kaze ovo je bolji auto (sto je logicno jer je generacijski moderniji) i ostane pri drugom brendu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to. I to urade sa 159, urade sa Giuliettom i posle dzaba Giulia moz da bude dobra koliko oces, kad su vec "svi" potencijalni kupci otisli drugde... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto je najgore jeste da prave magarce od vernih kupaca. Eto djulijeta se ne prodaje mnogo, ne isplati se naslednik jer eto nisu oni krivi vec c segment, vec nastavljaju da muzu mrtvu kravu dok ne ode zadnji kupac, tj. Dokle god je iole isplativo.

A kad se djulijeta prodavala odlicno prvih par godina, kao i 159 onda im naslednik ni na kraj pameti nije bio, kao da ce im model trajati zauvek.

Da rezimiram bukvalno kao nasi putari sto ih doceka nespremne sneg u februaru, e tako i njih uvek nespremne doceka pad prodaje nekog modela, a oni nikakav odgovor nemaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gulia ima katastrofalne rezultate prodaje, stelvio se i drzi nekako.

 

Krenuli su ka premium segmentu i morace da izdrze godine negativnog poslovanja da bi se na kraju isplatilo uz konstantno izbacivanje novih modela i facelift verzija...za njih iskreno mislim da je nemoguca misija.

 

Mazda je dobar primer nekoga ko je takodje svoja vozila podigao na visi nivo i cenovno i po kvalitetu ali postepeno su isli ka tome i siguran sam da imaju dobre rezultate.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nije vozio 159-ku mora da zna da ce morati da se parkira u rikverc. Gro vozaca je ostetilo branike na ivicnjak prilikom parkiranja jer su ih pravili kao da se tu parkiraju iskljucivo dzipovi. 
Iz mog ugla gledanja 159 je nista spektakularno u voznji, tvrd menjac, grub auto, plastika nekvalitetna unutra, sad je i dizajnerski ostarila i nema vise onog da se okrenem za njom. 
Naravno to je individualna stvar ali kod mene je tako a verovatno i kod ostalih jer cena joj je bas pala i jeftine su poprilicno. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/10/2020 at 12:35 PM, dellas said:
Gulia ima katastrofalne rezultate prodaje, stelvio se i drzi nekako.
 
Krenuli su ka premium segmentu i morace da izdrze godine negativnog poslovanja da bi se na kraju isplatilo uz konstantno izbacivanje novih modela i facelift verzija...za njih iskreno mislim da je nemoguca misija.
 
Mazda je dobar primer nekoga ko je takodje svoja vozila podigao na visi nivo i cenovno i po kvalitetu ali postepeno su isli ka tome i siguran sam da imaju dobre rezultate.

Ako mogu da podnesu toliki gubitak, da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tema na arcs, ukratko cu samo, poceto je sa felnama, zatim trap je prebacen u powerflex, pa zatim KW Coiloveri, i to V3 (1600e), prebacene su kocnice sa Brere 3.2 ali ne samo klesta, nego i kocioni cilindar i abs, zatim je ceo auto prefarban u Rosso Competizione (pogledajte po cenovnicima kolika je doplata, a ne kosta manje da se uradi samostalno), farban je kompletno, vadjen je enterijer, motorni prostor, zatim prilikom farbanja dok je bio rastavljen, ceo auto je iznutra izolovan Dynaaudio izolacijom, al komplet bukvalno, zatim je tu menjano po fazama sve i svasta na motoru, da bi na kraju dosao POTPUNO NOV motor, znaci ne generalka, nego ceo blok, sve spakovano, novo, to je ugradjeno, stavljen nov turbo taj sto je naveden, novi senzori, ugradjen je water-methanol injection za hladjenje izduva, novi hladnjaci, interkuler veci, hladnjak ulja, stavljen potpuno nov common rail, potpuno nove Ducati Corsa dizne (ne mogu da se repariraju), ubacen je automatik menjac, ubacena su skoro nova ta Ti kozna sedista crna, u koju su spakovani i grejaci, Ti cajgeri, volan takodje, farovi su radjeni u dva navrata, prva verzija sa nekim xenonom sa Lexusa, a sad je ovo sa Koito socivima druga verzija (covek puno vozi nocu), ubacene su pedalice na volanu sa Brere 3.2, sve plastike su uradjene u hidrografiku. Ceo auto je radjen tokom 9 godina njegovog vlasnistva, i svaki put je sve zivo ispretresano i poresavano ako je bilo sta i najmanje pokazivalo znakove umora... 

 

Trziste je trziste, nisam ja tu da kazem sta vredi sta ne, ali moje skromno misljenje je da je ovo jedan izuzetno ozbilijno i kvalitetno uradjen auto. Nije tu samo taj tuning sto ga cini posebnim, nego sto je sve stavljano NOVO, i sto je to prakticno nov-star auto... 

 

Ako neko hoce moju Giuliettu, nek se javi na PM, posto ja znam gde bih sa parama :D:D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja , kolega sa drugog foruma.

Spojio na dijagnostiku i imao je sta da vidi, uostalom kao i velika vecina za te pare sto ide ovo je jos i dobro

Edited by Boris90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...