Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo 159 - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Da, ta je sigurno mnogo proverenija, ali mora se priznati, manje atraktivna u smislu opreme, felni, sedista... 

 

Screenshot_5.jpg

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12829401/alfa-romeo-159-1750tbi

 

9be46bdbd996-1920x1080.jpg6617780823ef-1920x1080.jpgc9db48337ce5-1920x1080.jpge884f9764575-1920x1080.jpg

d6cb6548b7e1-1920x1080.jpg6ba5c4eb6fdc-800x600.jpg4beb7f05d819-1920x1080.jpg6f51f055a665-1920x1080.jpg3e84438dd411-1920x1080.jpg

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen i slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo jeftinija i sa daleko lošijom opremom i 3 god starija. Dovoljan razlog da se ozbiljno pogleda ova karavanka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pologici clanova  ovog foruma  prevara je kad neko napise da je  auto  mladji nego sto jeste jel tako?

Pa sto niko nije  komentarisao sto ovaj auto nije 2012 nego 2011 godiste? 

Prodavac je u opisu napisao da je prva registracija 03.01.2012 i sigurno ce biti 2011 godiste.

Po  komentarima u drugoj temi  i ovo je prevara pa ako je tu varao ko zna sta je jos slagao jel tako? 

Mislim,eto da vas vidim sad posto se tamo drugacije ophodite prema tim laznim podacima na oglasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 13.12.2018. at 9:43 PM, Dule 021 said:

Pologici clanova  ovog foruma  prevara je kad neko napise da je  auto  mladji nego sto jeste jel tako?

Pa sto niko nije  komentarisao sto ovaj auto nije 2012 nego 2011 godiste? 

Prodavac je u opisu napisao da je prva registracija 03.01.2012 i sigurno ce biti 2011 godiste.

Po  komentarima u drugoj temi  i ovo je prevara pa ako je tu varao ko zna sta je jos slagao jel tako? 

Mislim,eto da vas vidim sad posto se tamo drugacije ophodite prema tim laznim podacima na oglasima.

Dule brate citam komentare na tvoje postove i pitam se kada ces da skapiras da te momci zajebavaju samo uato sto se primas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok. :lol:

Znam ja to za neke ali sto je najludje neki su zaista ozbiljni. 

No, sve ide svojim tokom i ljudi kupuju kola i ja sam zadovoljan s obzirom na situaciju u drzavi. 

Jeste da sam presao na jeftina kola ali prodaju se, ja imam daleko manje sanse da puknem na njima a opet moze da se probere solidan primerak. 

Eto danas sam uzeo prelepu Fiestu 1.2 2007 i kako sam je uzeo tako sam je posle sat vremena i prodao. Dao sam je povoljno jer je bukvalno presla iz ruke u ruku ali sam zaradio. 

Takodje sam prodao i onaj Punto 2009 pre dve nedelje i jos cekam papire pa mi je neprijatno zbog kupca i nerviram se oko toga jer znam kako je kad nesto kupis a ne mozes da ga i koristis. I ponudio sam mu opciju da mu dam zenin Punto dok ne dodju papiri da ima da se vozi ili da mu vratim novac jer nisam od tih koji imaju nameru da nekog zavlace. I sad cekacemo jos malo pa ce se odluciti sta hoce ali vidim da mu se Punto svidja i da mu se ne odvaja od njega. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog interesantnog primerka iz CH... Ovde će cena sigurno da ode još malo na dole. Vredi se pogoditi jer godište, kilometraža i oprema su vrh. Ova oštećenja se mogu lako sanirati.

 

ALFA ROMEO 159 Sportwagon 2.0 JTD TI, 04.2012 / CHF 4'900.–, CHF 4'900.– 

https://www.autoscout24.ch/7133079

 

Postaviću i "skrinšotove" da se vidi i kad oglas bude skinut.

 

Screenshot_20191026-092249.png

Screenshot_20191026-092653.png

Screenshot_20191026-092710.png

Screenshot_20191026-092723.png

Screenshot_20191026-092330.png

Screenshot_20191026-092339.png

Screenshot_20191026-092347.png

Screenshot_20191026-092356.png

Screenshot_20191026-092404.png

Screenshot_20191026-092412.png

Screenshot_20191026-092419.png

Screenshot_20191026-092427.png

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa oprema, i još bela boja. Samo će kod nas to da vrate na 2011, ako ne i na 2010.

Drugo, bitnije.... Kozmetika se da srediti, ali meni se čini da je ovo jače udareno, pitanje je šta je iskrivljeno, i šta će kao posledica morati da se menja za 3 meseca, 6 meseci, godinu dana....

Tako posle bude Alfa đubre od auta, ima gremline itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje sa slika Ok.

U odnosu na moju (moja nije TI, nego High paket opreme), fale joj parking senzori (imam i napred i nazad), el. sklopivi retrovizori, samo potamnjujuci retrovizor, fabricki zatanjena stakla......nemoj da razmisljas da je uzimas bez parking senzora.

Meni koza nije bila ni pod razno da je uzmem, a ostalo kako zapadne, doduse bezao sam i od crne boje, ali zapala mi je, sve se vidi na njoj i cista je samo dok se auto pere.

Tvrda je i sa 16" koje ja imam, mogu da zamislim kakva je sa ovim 19" felnama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja nije bila u TI opremi ali je bila u Distinctive opremi ( fabricka navigacija, tempomat, komande na volanu, parking senzori , prelepe fabricke alufelne 17”, alfatex stof na sedistima...) sa 212k km i po AMSS-u je bila 2008 i dao sam je za 3200. 

E sad to je vilo prosle godine sto znaci da je ova sad starija jos od moje pa ti vidi. 
E sad Holandija obicno ima kola sa mnogo km i ta kola su uglavnom redovno odrzavana i i maju servisne knjizice a ovaj spominje da je na toliko carinjena i da je toliko na satu sto je smesno gledano iz mog ugla jer sam i ja prodavac kola iz uvoza. 
Doduse mene kilometri ne dodiruju toliko koliko sam auto jer to mi je mnogo vaznije ali opet cisto da znas da ova Alfa ima sigurno vecu kilometrazu i da ne padas na sacuvanost jer kola iz Holandije su izuzetno sacuvana cak toliko da ne poverujes iako imaju i preko 500k km. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sedla

 

Meni korektno deluje sa slika. B) Nije savršena naravno, npr. vidi kako sa suvozačeve strane ok stoji onaj spoj haube i krila:

 

sa jedne strane.jpg

 

...dok je sa vozačke strana hauba otišla ispred krila i ne formira se onaj jedinstven luk krila haube i branika:

 

sa druge strane.jpg

 

Ali, mislim da je to ok, jbg-a, pitanje je da li je uopšte moguće pronaći auto da nije nigde pipnut posle toliko godina. Mene to ne bi odbilo da je pogledam uživo. 

Što kaže Ivan (nadovezao bih se) da mi je čudno da nema barem zadnje parking senzore... Jedino što je cena čini mi se previsoka baš. Ne pratim koliko su Ti skuplje od ovih naših običnih, ali mi nešto ne ide da su baš toliko skuplje za ista godišta sa istim motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct hvala za dodate slike, znao sam da ćeš ti to sigurno uraditi, pa se nisam cimao previše da ja to uradim. :whistle::D

@Dule 021 hvala za objašnjenje. Iskreno, na kolima nikad ne gledam kilometražu koja piše, gledam opšte stanje vozila. Bilo 80 ili 800 hiljada na satu, nebitno mi je, ako je auto očuvan i dobro održavan. I moja Lybra kada sam je kupio, pisalo na satu 161 hiljada, a auto 10-11 godina star... Kako da ne.

Generalno, dolazi vreme za zamenu Lybre, i rešio sam da to bude 159,karavan. Tek počinjem da se "učim" i informišem o njima, pa ono... Ne znači da moram baš ovu da uzmem, ali gledam neku jaču opremu svakako. I Lybru kada sam kupovao, nekoliko meseci sam pratio i tražio "onu pravu", i ispade dobro. Lepo me poslužila ovih 6 godina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan BG hvala... :thumbup:

@neshaoct to sam i ja video, ali nisam mogao da ocenim da li je senka, ili takav ugao slikanja, ili stvarno hauba viri malo napred. Ali ako ćemo da gledamo, više me zabrinjava ova situacija:

IMG_20200209_222720.jpg

I to šta se dešava tu... :lol:

Ali dobro. Šta mislite vi, drugari, može li se naći dobra 159 sa cenom do 5000€? Otprilike će maximalno toliki budžet biti... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...