Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo 159 - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

1. Ja ne mogu pre ponedeljka.

2. Poprilični sam duduk za kompjutere, pa nisam siguran da bih znao ovako da iscrtam ove dimenzije po slici :laughing:

 

 

Btw, drugar isto ima Stila karavan, jer mu treba veliki prtljažni prostor zbog specifičnog posla. Čak mu ni Zafira 2006. ne vrši posao, jer u Stila, po širini može više da stane. U tom pogledu, Stilo je zaista zver :thumbsup:

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se da u pogledu zapremine prtljaznika Stildza sije 159, koja ipak nije namenjena da bude tegleca marva.... :)

Moj primarni problem kad bi imao 159, ipak je ulazak i izlazak iz podzemne garaze (moja je u podrumu) da ne pominjem situacije kad se ponekad mora proci neravnim  putem ili se popeti na bankinu, bez da oderem prednji branik i shutzpleh....

Danas sam u prolazu gledao jednu na placu, sutzpleha nema, prednji branik je skroz oguljen  odozdo....Pa bih molio cenjene vlasnike da mi kazu kako se snalaze u ovakvim situacijama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod 159-ke, meni lično je jedini ozbiljan nedostatak "skučenost" unutrašnjeg prostora (pogotovo pozadi) za toliki auto.

I ja imam takav utisak.Drugar je pre par dana uzeo Alfu 159 2.0 JTDm 170 ks 2010 god.

Bas sam se iznenadio posto auto spolja deluje ogromno.

 

Sve ostalo je perfektno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepih para ti je drugar dao za tu 2.0 JTDm, sa tim motorom su zadnje serije.

Spolja i jeste dugačka 159 - 4.66m. Poređenja radi Pasat B6 je 4.78m. Tu su negde i po ceni novog bili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao je Astru H 1.7 cdti 100 ks 2008 god. i doplatio 2 hiljade i nesto.Astru su mu procenii na 6500 e

Bas kad si spomenuo Pasata,imao sam prilike da se cesto vozim u modelu B5.5 i mogu reci da je prostrniji u odnosu na 159.Ali to je ujedno i jedina njegova prednost u odnosu na Alfu :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je prošao ako je limuzina, pošto su preko oko 10k € pa na jače. Baš sam ih gledao, pošto mislim da je taj motor best buy za 159. Dovoljno snage, a ispod 2.0 je.

Namerno sam poredio sa B6 Pasatom, pošto su tu generacijski, a i po ceni novog auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Coo U pravu si,taj motor je odličan!

Jači od 1,9 a manji potošač.Registracija prihvatljiva.

@MS PK poređenje sa B6 CC bi bilo prikladnije ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako budem kupovao nekada 159 bice u toj 2.0 MJet verziji. 2.4 je prava stvar, ali i entuzijazam.

Passat CC... Odličan, gaće sam spadaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 2.4 je reg. bas stavka. Dati 10% cene auta na registraciju je bas entuzijazam.

Tako da kada padne cena za 159 2.0MJet, Bog da zdravlja, a bude para mozda se razmotri i semalira nesto tako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da je samo registracija problem. Koliko čujem od majstora 159 je mnooogo skuplja za održavanje od starije braće. Mada je generalno i barem klasa iznad u odnosu na 147/Stila/156..tako da je tu koliko para toliko i muzike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 2.4 je zamajac 800€ :o

+ zameniš set kvačila + veliki servis uradiš i dodaš reg, eto 2 soma EUR lagano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeftiniji automatik.  :laughing:  čak i neispravan. Popraviš i miran si godinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skupo? U odnosu na šta? Nemojte da ste neozbiljni. Koliko je zamajac za neku drugu limuzinu D segmenta sa dizelom od 200+ks? I to kad se jednom zameni, trajaće.

Problem sa 2.4 je što je neubedljiv, što je skupo održavanje i što troši znatno više od 1.9/2.0 u svim režimima. Najpametniji izbor je 1.9 16v, ali da se lepo preventivno sredi, pogotovo oko varijabilnog usisa, jer on zna da prouzrokuje jako ozbiljne probleme. Kome nije žao, a fali mu performansi, može žestoko da se remapira i takav brije 2.4 kad se sve sabere.

Najjeftiniji za održavanje i bez nekih rizičnih delova je 8v. Ima i njih u vrhunskoj opremi, kome do performansi nije stalo. Ruku na srce, gde čovek kod nas da iskoristi sve te konje, postavlja se pitanje. Čemu snažan auto? :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko rece da ti trosi 159 16v po gradu? Prosecna brzina 25 do 30km/h po bordu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam imao priliku da se vozim u 159ci pozadi i za mene je bilo itekako mesta. Visok sam po poslednjem merenju 188, a možda sam dobio od tad još koji cm jer je davno bilo :) Kada baš nabijem dupe uz naslon mogu malo kosom da pipnem krov, ali daleko od toga da i tada nema mesta iii da je neprijatno za sedenje.

 Za kolena takođe sasvim dovoljno prostora da se fino izvalite.  A i proveravali smo za radio, može da se priča dok svira muzika  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...