Jump to content
FAS Goran
rampl

Bravo 1.2 16v - temperatura motora

Recommended Posts

Pravac kod onoga gde si kupio i popni mu se na glavu ako treba,dosta je tog bezobrazluka po srbiji!!! :realmad:

Ja kad sam kupovao termostat pre manje od godinu dana,posto mi je isto zabo otvoren,covek mi je rekao obavezno da sacuvam racun i ako ne radi ok da se vratim,znaci nije mi dzabe to rekao,verovatno je bilo slucajeva da nov ne radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod obavezno od ponedeljka stupam u akciju oko reklamacije,rekoh da testiram jos malo ovaj ali nema potrebe vise danas vozen i polako i krvnicki brzo skala ne mrda,ne cete verovati da imam fobiju na termostate cini mi se da mi jedno oko gleda napred gde vozim a drugo u skalu i sve mislim sad ce poceti da pada,sad ce!to je strasno,sve mi se vise bilo smucilo!pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore je kad se napatis oko necega, posle si u fazonu da ce opet da te zahebava :(

Svima se to desava ja mislim :p

Mene kad je plin zezo posle zamene antifriza kad god bih vozio na plin stajao bih da vidim dal greje uredjaj :D Fobija je to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sve je to perje meni pukne crijevo od vode bilo habavo i "majstor" ga zamijeni i ne ozraci ga, i kaze otiso ti dihtug pod glavu. Ja mu naravno platim koliko je uradio i ozracim ga pred njegove oci i koliki se smrad nije ni prizno da je htjeo da me odradi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto informativno,da znam da li da jurim da to sredjujem :) Dakle kad mi auto stoji u mestu temperatura skoci za par milimetara (1-2mm ) iznad srednje crte (90 C je to valjda) i tad mi pali ventilator i smanji na 90. Kad se krecem u gradu u guzvi bude 90 ili isto ovako da se digne malo pa pali ventilator. Medjutim kad sam na autoputu ili bilo kom putu gde se stalno krecem bez da stajem skala pokaze na 2 crte ispod 90 ,neki savet ili da ne diram nista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci.

Kod mene se isto desava (pada kazaljka ispod pola 2-3mm) ali je temperatura na dijagnostiici ok ,preko 80 stepeni.

Planiram odavno da proverim senzor temperature za kazaljku (poseban je za ECU) ali nije toliko bitno pa zaboravim.

Inace pre 2 godine ubacen facetov termostat a pre toga neispravan je leti na +35 na otvorenom bacao kazaljku skoro skroz do dole.

Setih se da sam slikao kako kazaljka stoji kada vozim na otvorenom (mozda milimetar vise).

Ovako stoji bez obzira da li je leto ili zima.

DSC02534.jpg

Edited by tox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tox imam ja isti taj problem na fiat brava 1.2 ,gde s nalazi taj senzor temeprature za kazaljku(poseban za ECU)?Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li 1.2 bravo ima 2 senzora,na 1.8 su dva i nalaze se sa desne strane kada se gleda motor spreda,levo od akumulatora.

senzor_temperature_brava_1_8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima nije me bilo dugo pa reko malo da se i ja ukljcim u raspravu!Igore moj brat ima bravo 1.4 12v u dosta dobrom stanju bas ga odrzava i kod njega je ista prica kao i kod tebe u leru kad radi podigne temp.malo preko pola i tu negde pali ventilator,tako isto kad je u gradu kreni stani,e cim izadje na otvoreno odmah mu skala padne za 5mm dole i pritom lepo radi i leti i zimi,zimi greje ubija bas kako treba>ja ga ubedjivao da tu nije nesto u redu da mora skala biti zakucana na sredini a po njegovom nema sanse i na kraju nisam uspeo da ga ubedim iako smo na par auta gledali skalu i bila je na sredini,e sad zasto je to tako da li je do termostata ili do termodavaca ili neki senzor ne znam sta je ali njemu to tako funkcionise i kad ide na duze staze nema nikakvih problema sve na vreme pali ventilator.pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni pali ventilator i sve cim predje preko sredine mada u zadnje vreme tj otkako sam stavio novi akumulator vise ne dize temp.preko sredine ni u gradu kreni stani,bas sam ga danas malo jace vozio po gradu guzva haos i nista za 2-3mm ispod sredine i ni makac gore. Grejanje ne pojacavam preko 2 jer je odlicno u kolima i na 2 :D Na autoputu mi padne i za 2.5 crtice ali u sustini je na 1-1.5 crtici ispod sredine. :guitar: Leti ne znam kako je posto sam ga uzeo pred zimu :) Svakako da cu mu menjati to do leta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi od kad je zahladnelo konstatovao sam slicnu stvar kao u predjasnjim postovima...Dakle kad sam u gradu temperatura zakucana na pola cim predje izmedju pola i prve crte pali ventilator i tako u krug,medjutim kad izadjem na autoput temperatura padne na crtu ispod radne i kad upalim grejanje padne na dve crte do minimuma...Lepo greje ne duva mlako,ali nije ni minus sada... Citajuci postove kapiram da je do termostata...Koji preporucujete termostat da uzmem? Cuo sam da alfisti stavljaju od reno 4 termostat i resavaju problem... On je cirka oko 500din... a aftermarket za fiata oko 3500din... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/2/2013 at 2:40 AM, tox said:

Ne mora da znaci.

Kod mene se isto desava (pada kazaljka ispod pola 2-3mm) ali je temperatura na dijagnostiici ok ,preko 80 stepeni.

Planiram odavno da proverim senzor temperature za kazaljku (poseban je za ECU) ali nije toliko bitno pa zaboravim.

Inace pre 2 godine ubacen facetov termostat a pre toga neispravan je leti na +35 na otvorenom bacao kazaljku skoro skroz do dole.

Setih se da sam slikao kako kazaljka stoji kada vozim na otvorenom (mozda milimetar vise).

Ovako stoji bez obzira da li je leto ili zima.

DSC02534.jpg

Matora je tema i odavno si pisao, al me zanima (ako se secas) da li je do senzora temperature bio problem?

Danas bio do majstora, merio temperaturu u crevima na leru i pri gasu i sve je ok samo sto skazaljka pokazuje drugacije na otvorenom. Skoro sam menjao termostat i cini mi se da je radilo kako treba nekih 5 dana. Mozda sam stekao i pogresno misljenje jer nisam obracao paznju jer u tih 5 dana ne znam dal sam negde imao "otvoren" put. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...