Jump to content
FAS Goran
rampl

Bravo 1.2 16v - temperatura motora

Recommended Posts

Pozdrav svim ljubiteljima i vlasnicima Fiat-a :thumbsup:

Imam problem sa temperaturom ili pokazivacem temperature motora! Naime motor se jako tesko i sporo greje. Pokazivac temperature se jedva pomeri sa nultog polozaja, i grejanje kabine je nikakvo, jedva da duva topao vazduh.:crybaby: Medjutim ako posle gasenja automobila, odmah startujem autoi nastavim voznju, kazaljka pokaze da je visa temperatu motora tj. podigne se vise na instrument tabli, ali i tada ako pustim ventilator na auto ili cetvrti podeok, kazaljka vrlo brzo padne!

Posto mi je ovo prvi auo koji ima racunar, predhodno sam vozio Fiat Ritma i Tipo, ne znam zasto mi se ne pali chek lampa na instrument tabli ako vec auto ima neki problem?

Hvala na pomoci! Milos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crko ti je termostat, zbog toga ne moze da postigne radnu temperaturu, i zato nemas grejanje u kabini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja takodje predpostavljam da je u pitanju termostat,skoro sam i ja imao taj problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja tako mislim ali rako da vidim sta vi mislite, da ne krenem redom da menjam. Da je Ritmo ili Tipo u pitanju znao bi sta da gledam, ovako ovaj ima ecu pa me to sve zbunjuje hehe

Zar ne bi trebao da mi ecu prijavi gresku i upali check lampu? Ako je samo termostat, to cu lako zameniti ako je samo to. Vidim po uputstvu da ima samo jedan termo davac sa dva senzoora.

Kako se kod njega menja termostat, zajedno sa kucistem ili moze da se zameni samo termostat?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo 1.2 je bio 835 rsd i ide sa kucistem.Ko sto vidis mnogo jeftinije od goriva koje jede ladan motor,a da ne pricam o habanju istog.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bravo 1.2 je bio 835 rsd i ide sa kucistem.Ko sto vidis mnogo jeftinije od goriva koje jede ladan motor,a da ne pricam o habanju istog.

Ako moze odgovor, gde mogu da kupim termostat tako jeftino! Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Pre svega, nov sam ovde. Trazio sam slicnu temu nekih 15-ak strana, ali nisam nasao. S toga bih Vas zamolio da mi oprostite ukoliko je bila na nekoj od prethodnih strana ovog foruma i da me uputite na istu.

Elem... u zimskim danima grejanje u kabini mi nije bas najsrecnije, iskljucivo pri voznji na otvorenom putu. Cak je i sveze u kolima, nije bas za sedenje bez jakne...

Po gradskoj voznji je sasvim OK. Kazaljka temperature na komandnoj tabli nikako da predje 1/4 kada sam na otvorenom putu (recimo pri brzinama >60km/h), a desava se da u gradskoj voznji u hladnim danima iskljucivo, skakuce ludacki kao da se neko iza igra s njom. Pri tom, napomenucu da nikad, ali NIKAD za 3 godine koliko imam ovaj auto, nisam cuo da mi radi hladnjak, tj. ventilator hladnjaka, niti da je kazaljka presla polovinu vrednosti na komandnoj tabli cak ni pri voznji u najvrelijim danima po gradu (voznja tipa kreni-stani i prva-druga).

Da li je to i slucaj jos kod nekog ovde i ako jeste, molim Vas za savet, jer uopste nije prijatno voziti u hladnom autu 400km na -5 stepeni napolju :)

Unapred hvala. Pozdrav!

Edited by neshaoct
spojeno sa postojećom temom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni termostat. Kazaljka temperature mora da bude zakucana na sredini i ne sme da se mrdne odatle ;) Zbog tog "igranja" kazaljke ti je i hladno u kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...

Auto (Bravo 1.2 16v) tesko dolazi do radne temp. kad dodje do polovine malo iznad pocne da oscilira gore dole, kupim nov termostat (facet) zamenim upalim pustim da radi na leru dok ne upali ventilator odzracim i to je to krenem da vozim pogledam u skalu ona pala na prvu crtu ispod pola (upaljeno sve vreme grejanje na 2ku i dobro greje) nastavim dalje sa voznjom kad ona jos nize ide a pritom se blago i smanjuje grejanje postaje mlako.

Stanem pozovem Gorana sa altine i popricam mu kaze on zeza te termodavac ili senzor temperature pa ti zato skala pada.

Sutra dan odem i kupim nov termodavac i zamenim, upalim auto pogledam na sat kad skala luduje kako dam gas tako ona seta samo suprotno od obrtometra on ide gore ona do kraja dole. nekako se stabilizuje i zakuca na sredini krenem da vozim jos brze padne sada do dna sve izvuce temperaturu i nema grejanje, danas vratim stari termodavac i skala ne luduje ali isto posle voznje pocne da opada i to sam stavio danas karton misleci da ce biti bolje i opet nista.

da napomenem ovo je drugi termostat nov po redu za dva meseca i ni jedan ne radi kako treba, pomazite nekako ja ne znam vise sta da mu radim? prelistao sam ceo forum i sve price se vrte kao i moja i svi zamene termostat i rese problem a ja menjam dva za redom i nikako da resim problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor temp. si pomenuo, a njega nisi promenio.

Generalno, korisnije ti je da odeš npr. do Gorana (kad si ga već zvao). On čovek ima oba dela koja mogu da ti prave problem, proba sa oba, vidi kakvo je stanje, ti na kraju platiš samo onaj koji ti je problem pravio. Ovako gubiš vreme, gubiš pare, a izgleda i malo živce...i opet nisi rešio. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima evo mene opet sa i dalje ne resenim problemom!Posto zivim na sasvim suprotnom delu grada tj.periferiji od Gorana bilo mi je nekako blize da odem u Tim servis na Vidikovcu tacnije kod Tome,culi se jutros ja mu popricao sve i on kaze dodji popodne.

Odem oko pola cetri tamo a do njega imam iz Meljaka do Vidikovca oko 18km temperatura se popela samo do druge tacke i to bez grejanja i sa kartonom na hladnjaku.Stanem na dva semafora i temp.polako dolazi blizu radne.Pozovem Tomu on izadje ponese dijagnostiku i prica je sledeca:kad je uklucena dijagnostika trenutna temp.bila je oko 75stepeni,on da gas i drzi tako temp.raste 79,81.83,87,90...98,100,101stepen i kaze idi pogledaj da li je upaljen ventilator,pogledam radi duva u dugoj brzini,on izadje pogleda sve je normalno tecnost ne menja nivo sve radi ima grejanje.

Prvo je posumnjao da je probio dihtung na glavi ali bi se do sad nesto desilo,pa onda na vodenu pumpu jer nju nisam menjao kad mi je bio probio dihtung na glavi,sve u svemu po njemu majstor koji mi je sredjivao motor nesto nije dobro odradio,tipa nije glava lepo poravnata itd...

medjutim dok mi pricamo napolju auto radi mirno na leru i on prilazi da otkaci dijagnostiku i pogleda temp.polako opada on upali grejanje i temp.ide 93,90,89,87....i doje do 77stepeni na leru sa upaljenim grejanjem,da smo ga provozali sigurno bi pala do nule jer mi se to vec desavalo.

Vise ni njemu nista nije bilo jasno kaze po ovome termostat zaglavljen i nista drugo ne moze biti,ali Tomo zamenjen je nov Facetov pre 5 dana a prethodni pre dva meseca ko ce poverovati da je do njega i to kupljeni u razlicite prodavnice!do duse imao sam jedan stari Behr i njega sam stavljao pre par dana nije me mrzelo i mnogo se bolje ponasao od ova dva Facetova ali sam ga ipak skinuo jer mi je dok je on bio na autu probio dihtung pa sam se plasio da se nesto ne desi opet ali je manje padala skala mozda samo par milimetara a sa ovima to je strasno.kaze nadji negde taj Behr i stavi njega posto ti je prethodni dobro radio,rekoh dobro sednem u kola i odem.Uzput razmisljam bacio sam oko 5 hiljada i sad jos 2000 i opet nisam siguran da je do njega tj on nista nije ustanovio,stvarno vise ne znam sta da radim.zvao sam opet i Gorana i on nije bas znao da mi kaze sta je rekao sam mu da cu doci do njega pa da ga on pogleda,a predlozio mi je da proverim termostat tako sto cu setgnuti gornje crevo stipaljkom ali to nisam hteo da radim zvacu ga suta da vidim kad mogu da ga oteram kod njega mada rece da nece biti tu par dana ali tu su majstori!izvinite zbog ovog ovolikog posta ali prosto je nemoguce manje napisati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini Neso nisam ti odgovorio senzor jesam menjao ali sam ga odmah skinuo jer kad sam njega stavio skala od temp.je bila kao da je ukljucena u 220volti gore dole,gore dole kako dam gas,kao da nije masa bila dobra,skinem vratim stari sve normalno skala miruje ne luduje.i evo ga nov temodavac u kutiji ja pitao onog malo pre na Banovom Brdu u ap sportu da mi vrati da uzmem nesto drugo kaze ne moze.a imam i snimak kako luduje skala onaj radnik u ap sportu se krstio i nije mogao da veruje sta radi,mada nista strasno nego se on retko srece sa tim pa mu zato cudno!imam i snimak nego jos slabo baratam forumom pa ne znam da ga postavim ali snacicu se!

E da ne pomislite sta ovaj ludak radi sa ovim kolima,ja bas odrzavam auto okacicu i slike da vidite ali kad nesto krene da zeza kod mene to se jedva zaustavlja!pozdrav

Ma druze napatih se,ali jos toj patnji ne vidim kraj,kad sve kupujes kako treba ne budzis nista staro i polovno ali onoopet nece pa nece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas se uglavnom prodaju delovi najnize klase pa tako nije ni cudo sto ti termostati ne valjaju. Auto kad ti radi na leru slabiji je protok vode i ona se brze greje jel cim dodas gas voda prolazi kroz taj termostat koji ocigledno ne zatvara do kraja i hladi se u hladnjaku. Nije to nikakva matematika, nadji dobar termostat i resio si problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo da bude do njega da nije nista drugo,a to cu saznati uskoro,danas sam porucio original fijatov po broju sasije sto ga fabrika preporucuje.Sutra stize ali necu ga menjati zato sto je sutra praznik pa nebi bas da cackam oko toga!javljam sta sam uradio.pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna ,mozda negde stvori neki cep vazduha u sistemu pa vara senzore da pokazuju te nebulozne oscilacije temperature.

Malo mi je cudno da su ti novi delovi tako losi,ja sam pre 2 godine kupio u ap sportu facetov termostat i radi ok.

U svakom slucaju ce to majstor najbolje utvrditi sta je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra cu znati tacno da li su losi termostati ili je nesto drugo,danas mi stigao original fijatov termostat sutra ga menjam.Jutros kad sam isao na posao nekih 6km nisam palio grejanje dok nije uspeo nekako da se domogne radne temperatre uzbrdo nizbrdo nije skala mrdala cim sam upalio grejanje posle 200metara pocinje da opada ja ugasim ona se vrati gde treba i ne mrda opet ukljucim grejanje ona odmah opada,tako i sad sam probao kad sam se vracao isto cim ne palim grejanje drzi na pola ukljucim odma polako opada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

P R O B L E M R E S E N !!!

Jos ne mogu cudu da se nacudim da dva termostata jedan kupljen 16.8.2012 a drugi 10.12.2012 marke facet :thumbdown: i da ni jedan i drugi prosto na mom autu ne funkcionisu,namestio danas fiatov original i skala zakucana sredini,na leru,u voznji,sa grejanjem,bez grejanja,patos gas ona ne mrda,kao sto u praksi treba da bude!

e sad se postavlja pitanje,sta bi vecina vas na forumu uradila da ste na mom mestu bacene 50evra i nikom nista,od vracanja para nema nista od strane prodavca u to sam siguran 100% pogotovo onaj sa Banovog Brda jer je lik i dalje ubedjen da meni auto nije ispravan a da su njegovi delovi ok.Necu jos nista da preduzimam po pitanju reklamacije vozicu par dana da budem siguran da sve dobro funkcionise pa cu onda krenuti redom pa dokle stignem!pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam tj.porucio po broju sasije u auto centar Bogunovic,zvao Milanceta dao mu adresu i poslao mi aksom,a kosta 2200+400 postarina,bez dihtunga kaze da on ne ide u kompletu vec posebno i mislim da mi je rekao oko 450din da kosta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...