Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

@sasha015

Dragi moj kolega (preduzetniče), da sam ja u svojoj vozačkoj karijeri kupovao polovne automobile mesto novih - sada bih imao još jedan stan. Dva puta u životu sam tresnuo toliki keš za novi auto, a prilikom prodaje dobio petnaestostruko manju vrednost.

Moje lično iskustvo.

Ne verujem da sam kupio Bogzna kakav primerak polovnjaka, ali za poslednje 2 godine kako ga vozm namučio sam se prvih 6 meseci. A namučio se i naplaćao zato što nisam našao pravog majstora. Šetao sam od ovlašćenih uvoznika, do raznoraznih majstora koje su mi "ovlašćeni" preporučivali sve dok nisam našao majstora koji zna i voli svoj posao. Moja ukupna davanja SVIM majstorima do sada, računajući tu rezervne delove i komplet novu šoferšajbnu (175e.) su bila ispod 500e. Kad podelim to sa 24 (2 x 12 meseci) ispada da me je održavanje polovnjaka koštalo 21e. mesečno. Naravno, ne verujem da će svake 2 godina da mi puca šajbna, niti da ću da lutam više po majstorima... ali planiran trošak od 50e. mesečno je ubistven. Na to molim te zaboravi. Za 5.000 e. možeš da kupiš auto da se "smrzneš", računaj da ti treba još 300 da ga preneseš i 300 da registruješ, još 300 da mu dodaš što mu fali - i završio si posao. Svake godine servis, svake pete-šeste veliki...i trpaj gorivo i vozi.

Nismo mi ekonomski dostigli taj nivo da možeo da kupujemo nove automobile. Nekad davno se sa potvrdom o zaposlenju u učešćem od 5% vrednosti kola kupovao nov auto!! Nekad je auto koštao 10 prosečnih plata. Danas ja ne znam za auto koji košta 3.000e. Stanovnik države u kojoj je prosečna plata 1500 - 2.000e može se bi da priušti kupovinu novog auto na kredit u vrednosti do 20.000e. Mi to ne možemo (bar ne za sada)

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

u danasnjim uslovima drzati na ulici preko 10k evra je po meni nerentabilno plus sto se slazem sa g.damjanovicem da su gubici pri kasnijoj prodaji novog auta veliki.servisi u ovlascenim kucama+kasko+rata-to kosta vise od rate od 100ak evra mesecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvin'te, sve je to tačno što pričate, ali novih automobila na ulicama ima hiljade i hiljade. Što je najcrnje, polovina tih automobila i košta barem 20.000. ;)

Nešto sa tih 300€ opasno ne štima, rekao bih.

I ne samo to, kupuju se i stanovi sto na sat. To što mi nemamo, ne znači da nema ko ima, i da ih ima poprilično. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Izjednacena je registracija za firme i privatna lica. Ako si mislio na to...

Nov auto bi kupio:

1) da imam love pa me bas briga da li ce mu i koliko opasti cena

2) ako planiram da ga vozim barem narednih 10 god. ili da godisnje predjem 30-40.000 km (inace ja predjem oko 10.000 km godisnje :) )

Pre nekih godinu dana drugar se isto razmisljao i Kia Ceed i na kraju ipak uzme Reno Megana limuzinu. Auto nije napunio ni godinu dana a farba na krovu mu se oljustila na 2 mesta (precnika po 1cm) . U servisu mu rekli da dodje na prolece kad otopli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Izvin'te, sve je to tačno što pričate, ali novih automobila na ulicama ima hiljade i hiljade. Što je najcrnje, polovina tih automobila i košta barem 20.000. ;)

Nešto sa tih 300€ opasno ne štima, rekao bih.

I ne samo to, kupuju se i stanovi sto na sat. To što mi nemamo, ne znači da nema ko ima, i da ih ima poprilično. :)

Tačno je da nam je prosečna plata 300e. Tačno je 2/3 zaposlenih rade na crno i ne prijavljuju porez. Tačno je da svi nezaposleni rade nešto na crno. Tačno je i da mesečni budžet ni pod kakvim uslovima za muža i ženu bez dece ne može da se zatvori bez 500. (sa najužasnijim uslovima štednje).

ono što vidiš po ulicama - i nije baš plaćeno "bar 20.000" - jer i tvoj auto je do skora u Delti koštao 20.000 (a ti ga nisi platio toliko). Što se stanova tiče nisam nešto siguran, da je bilo tako do dve ili tri godine unazad još bih mogao da se složim, ali prošle godine i evo sad ove - mrka kapa! Nit ko zida, nit ko traži dozvolu, a stanovi se menjaju. To još uvek funkcioniše. Ja se bojim da smo mi daleko od izlaska iz krize...

Pravi index krize je stanje u gradjevinarstvu. Kad ono krene, onda možeš da se nadaš da će stvari uskoro da se poprave. A kod nas još uvek stoji. Ne zida se. I ako vidiš da se zida, započeto je pre dve godine sa projektima i avansima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
^Izjednacena je registracija za firme i privatna lica. Ako si mislio na to...

Nov auto bi kupio:

1) da imam love pa me bas briga da li ce mu i koliko opasti cena

2) ako planiram da ga vozim barem narednih 10 god. ili da godisnje predjem 30-40.000 km (inace ja predjem oko 10.000 km godisnje :) )

Pre nekih godinu dana drugar se isto razmisljao i Kia Ceed i na kraju ipak uzme Reno Megana limuzinu. Auto nije napunio ni godinu dana a farba na krovu mu se oljustila na 2 mesta (precnika po 1cm) . U servisu mu rekli da dodje na prolece kad otopli :)

Znaci Turci nisu odradili na Megan limuzina posao farbanja i lakiranja kako treba :whistle: ,posto se Megan limuzina pravila samo u Turskoj.

Ovo sam napisao,zato sto veliki broj novih automobila,odredjenih proizvodjaca,koji se prodaju kod nas-NISU ISTOG KVALITETA :thumbdown: kao oni novi u EU.

Pa vam se tako moze desiti da na nekom polovnjaku iz Nemacke,Italije i drzava koje imaju strozije zakone o zastiti potrosaca,lak i farba budu dugotrajnija od novog kupljenog kod nas,a da ne pricamo o stvarima koje su ispod haube,antikorozivnoj zastiti lima,instalacijama,kocnicama...za sve delove ugradjene u nov auto postoje klase kvaliteta,ako i kad kupujete rezervni deo,eto jos jedne prilike da proizvodjaci zarade :o .

Neki proizvodjaci svuda stede :no ,pogotovo na trzistima kao sto je nase,cak i na novim automobilima,tako da neki nivo opreme,automobila,boje,materijale enterijera koje imate u EU-ovde kod nas jednostavno ne postoje,ili se kupuju po naruzdbini,dok na polovnjaku sve to mozete naci.

Poruka ove moje price nije da je polovnjak bolji od novih kola,nego da se kod nas moze kupiti i nov auto sa trecerazrednim delovima i losom kontrolom kvaliteta,a opet svi znamo da i polovnjak,ma ako sjajno izgledao i bio bogat sa opremom-moze da bude macka u dzaku,ali isto tako moze biti i jako dobra i dosta jeftinija alternativa novom.

Dakle,kad kupujete novo-kupujte po preporuci,ako je neko kupio auto odredjene marke i zadovoljan je sa njim-to je dobra kupovina,a ako je opet neko kupio nova auto i ima gomilu reklamacija na njega,dzaba mu i garancija i sto je nov,niko ne moze da mu plati nerviranje i raspravljanje po ovlascenim servisima,koji cesto imaju i jako los mehanicarski kadar,koji sve menja,a nista ne popravlja i cesto se ne udubljuje u sustinu nekog kvara,dok ne zameni sve zivo na kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo moram da dodam u vezi novih automobila iz Turske. Ako je nekada i bio slucaj da su slabijeg kvaliteta u odnosu na vozila iz EU danas to sigurno nije slucaj, pre bih rekao da su Fiati iz Turske pouzdaniji od onih iz EU. Turci su mnogo napredovali, puno su ulozili i danas ne postoji automobil koji se vozi u Evropi a da nema bar jedan deo proziveden u Turskoj, cak i automobili najvise klase.

A u vezi slabijeg kvaliteta vozila za nase trziste slazem se da je to tako ali za to ne bih optuzio fabrike vec domace uvoznike. Postoji mogucnost kod uvoza da se auto kupuje sa garancijom fabrike ili da tu garanciju preuzme na sebe uvoznik. S obzirom na alavost nasih importera i vaznost naseg trzista za proizvodjace garanciju preuzimaju na sebe uvoznici a u skladu sa tim veoma cesto medju novim automobilima zaluta neki skart.

Ja nikada ne bih kupio novi auto, uvek glasam za odlicnog polovnjaka, starog par godina. S tim sto za takav polovnjak mora da se odvoji vise para od proseka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Definitivno DA.Ja cekam vec par dana da mi odobre lizing za i30,a sad me i ovo zainteresovalo,ali na KIA sajtu,ne mogu da nadjem nista o tim specijalnim uslovima i pogodnostima.

Mali servis oko 12.0000 din.Za benzinca 1.4.Mnogo li je na godinu dana?

Moram da citiram sam sebe,jer ipak mislim da sam pogresio delimicno i da ovo i nije bas dobra kupovina za prosecnog gradjanina koji ima platu oko 400e.Pa cak i za mene koji imam jos veca primanja nije dobra kupovina.Naravno sve je to individualno i zavisi od potreba i mogucnosti.

Meni su danas odobrili lizingza hyundai i30-12300e(nema veze sto tema nosi naziv KIA CEED,iste platforme dele,i cena im je tu negde sa kamatama na lizing ili kredit)

ucesce 5000

rata 170e*60 meseci=10200

kasko 5 godina-oko 2000 evra

ili

ucesce 3200e

rata 211*60 meseci=12660

Prosecno prelazim godisnje oko 8000 km.Gradska voznja.Benzin sipam u bosni 1.81km*49din=88.6din/litru

Jos malo lomim glavu ali mislim da cu odustati,i da ce se ubrzo pojaviti tema u "kupujem auto".

sve je to lepo na reklami,ali kad se malo vise zadubi i uzme digitron u ruke,glava boli..... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja da se malo ukljucim u pricu.

Lepo je imati nov automobil, i bilo bi lepo kad bi svako od nas mogao sebi to da priusti. Ali to, pogotovo kod jeftinijih modela, nije bas sasvim tacno. Prvo sto taj auto ispada realno preskup u smslu kvalitet/cena.

Drugo (neko je vec pomenuo) nasi servisi su uzasni sa osobljem koje je uglavnom nestrucno, a zarad garancije se mora odrzavati auto u ovlascenom servisu. Primer je moja sestra koja je uzela Spark novi pre par godina, i muke kasnije imala sa servisom. Puklo je neko crevo i jos nesto oko letve volana (nje znala da mi objasni), kad su to naaaajzad promenili, sednem ja da ga probam i skontam da je trap totalno otiso u out, i da volan nisu lepo podesili tj uzupcili letvu.

Cela igrarija je srecom isla na njihov racun, ali je cekala skoro 2 meseca na auto.

I ja delim misljenje da je bolje naci dobrog polovnjaka, koji ce verovatno biti kvalitetniji jer je radjen za zapadno trziste, ako ne to, bar ce sigurno biti bolji odnos cena/kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jos malo lomim glavu ali mislim da cu odustati,i da ce se ubrzo pojaviti tema u "kupujem auto".

sve je to lepo na reklami,ali kad se malo vise zadubi i uzme digitron u ruke,glava boli..... :wallbash:

Pa kao i kod ostalih primamljivih kredita.

Elem, komsinica je kupila C2 1.4 potpuno nov, placen oko 11K. I tako, posle pocetnog odusevljenja, pita ona mene juce da li je moguce da trosi 10 u gradu. Pored toga jada se da je ocekivala da auto ide bolje, a vozila je pre njega Jugo.

Edited by Dragon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garantovano solidno napravljena – supertest: novi Kia cee'd, Auto Bild, decembar 2009. godine

Neupadljiva uz sve konsekvence: to je Kia cee'da za koji proizvođač daje sedam godina garancije. Da li je to samo marketinški trik? Posle 100.000 kilometara možemo da vam potvrdimo da nije!

Sedam godina je dug period. Ne samo u Bibliji nego i u običnom životu. Za sedam godina deca porastu od bebe do osnovca, sedam godina ostavljaju tragove svuda, kako na ljudima, tako i na automobilima. Kakvo li to poverenje Kia uživa, kada Korejci na komplketan pogonski sklop svog modela Kia cee'd daju sedam godina garancije?

Ovo veliko obećanje pobudilo je našu sumnju u trenutku kada je cee'd 1.6 CRDi EX stigao na Auto Bild maraton. Da li je ovaj kompaktni automobil zaista tako kvalitetan da zaslužuje najdužu garanciju na evropskom tržištu?

Javnost je prvi put ugledala cee'd na Salonu automobila u Parizu 2006. godine, i ovaj kompaktni model bio je na neki način prekretnica za marku Kia. Bio je to prvi model ovog korejskog proizvođača koji je dizajniran i proizveden u Evropi i namenjen isključivo evropskom tržištu. Krajem 2006. godine za proizvodnju modela cee'd otvorena je fabrika u gradu Žilina, u Slovačkoj.

Model cee'd je razvijen s namerom da se probije u oštroj konkurenciji evropskih kompaktnih modela C segmenta i to mu je pošlo za rukom jer je u Evropi za četiri godine postigao prodaju od 363.000 primeraka. Bio je to prvi korejski automobil sa osvojenih pet zvezdica na EuroNCAP testu. Ovaj model je postao popularan i u Srbiji i Crnoj Gori, kao i u drugim republikama bivše Jugoslavije.

Na Auto Bild supertest cee'd je stigao kao neupadljiva, ali bogato opremljena verzija, sa aluminijumskim naplacima, automatskim klima uređajem i tempomatom. Tu je i savremeni dizel motor zapremine 1,6 litara, kakav, na primer, Volkswagen tek sada može da ponudi. Zajedno sa paketom sedišta i osvetljenja (pored ostalog, senzori za parkiranje, senzor za kišu i grejanje sedišta za 1.200 evra), kao i sa navigacionim sistemom, test vozilo je u Nemačkoj koštalo 23.350 evra.

Što se ponude veličina i broja vrata tiče (postoji sa troja vrata i kao kombi), cee'd cilja na konkurenciju poput VW Golfa, Opel Astre i Renaulta Megane. U pogledu dizajna nije baš automobil koji privlači pogled, s druge strane, tamnom fjord plavom bojom izbegava svaku vizuelnu neprijatnost.

A onda, u svakodnevnici, on brzo počinje da osvaja simpatije vozača, pre svega svojom velikom prostranošću. Mali je broj kompaktnih automobila koji na zadnjoj klupi nude toliko prostornog raskoša. «Stvarno su prva liga sve te pregrade i posebni džepovi u prtljažniku», beleži jedan od naših saradnika posle pređenih 3.000 kilometara. Njegov zaključak glasi: «Iznenađujuće pogodan za duga putovanja.»

Rukovanje modelom cee'd nije stresno, sve je samo po sebi jasno. Uđete, podesite sedište, vozite. Na dugim putovanjima noćno osvetljenje instrument-table u istoj boji deluje umirujuće. Materijali koje Kia koristi u enterijeru nekima se čine nedovoljno maštovitim, međutim, u kvalitet se ne sumnja. Nema tu ničega da zvecka i lupka.

«Pitao sam se kada ću naći mane ovom automobilu», zabeležio je u protokolu vožnje naš saradnik.

Mali dizel prosto poziva na vožnju, prede na pravcu kultivisano i u stanju je još da bude živahan. «Čak i iznad 160 km/h cee'd ubrzava tako dobro da nije potrebno da se bilo kome izvinjavate zbog zauzimanja leve trake», nastavlja naš saradnik. Oslanjanje je negde na zlatnoj sredini između mekog i tvrdog, u svakom slučaju, «i pri najvećim brzinama nema razloga da vam se ruke znoje».

Šarmom neupadljivog Kia je prirasla za srce. Drugom našem saradniku, pak, nedostajali su «jedinstven karakter i originalnost», ali kvalitetima cee'da ni on nije imao šta da zameri. «Jednostavno, oni su napravili dobar automobil.»

To potvrđuje i bilans kvarova, jer se tokom trajanja supertesta nije desilo skoro ništa. Posle 77.391 km trebalo je staviti nove brisače i jednu sijalicu, kod četvrtog servisa nove kočnice i pločice – i to je bilo sve.

Jedino neugodno iznenađenje čekalo nas je po završetku supertesta. Kada je Auto Bild, kao i svakog drugog kandidata, rasklopio Kiu do poslednjeg šraufa, otkrili smo tačkice korozije na pregibima vrata i vođicama zadnjih stakala. Posle sedam godina oni bi mogli da prerastu u veći problem – ali samo za garanciju Korejaca. To bi bila i jedina mrlja na belom odelu Kie, koja je supertest završila sa svega tri kaznena poena. Rezultat je ocena 1 i peto mesto na našoj večitoj hit-listi. A sa sedmogodišnjom garancijom Kia, svakako, stoji na strani uspeha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam sto dizem temu iz mrtvih, ali kao vlasnik pro ceeda, mogu da kazem uglavnom pozitivne stvari... Gledam i subjektivno i objektivno...

Vozim kiu 11 meseci, i jedino sto mi je skrenulo paznju jesu neki stabilizatori na tockovima... Ne znam zasto su u fabrickoj verziji stavili losiji kvalitet, da bi pri svakoj garantnoj zameni tih delova, stavljali kvalitetne stabilizatore (menja se samo jednom, da ne pomisli neko 100x godisnje :D )... U svakom slucaju, garancija je to pokrila i bez ikakvih troskova su zamenjeni... Inace, manifestovalo se kao da nesto lupka kod prednjih tockova pri prelasku preko lezeceg, rupe i sl. Ista je prica i kod i30 modela ;)

Sto se ostalih stvari tice, sto limarijskih sto mehanickih, jos ne mogu sa sigurnoscu da kazem jel valja ili ne, ali vodjen iskustvom nekih ljudi koji voze ceeda / i30 vec neko vreme, siguran sam da se necu razocarati... ;)

Sto se enterijera tice, garantujem da je lepsi i kvalitetniji od vecine novijih automobila iste klase... Sedeo sam u C4 sad na sajmu i totalno sam se razocarao koliko sve jadno i jeftino izgleda.. A o prostoru ne bih puno, sem da ja sa svojih 195cm i 90kg mogu da nadjem sebi idealnu vozacku poziciju, a da iza mene sedi osoba bez da joj bude tesno... Cak sam i komotno spavao pozadi kad sam se letos vracao sa mora :D

Da li je automobil lep ili nije, zavisi od osobe do osobe, al ipak ima linije koje ga malo guraju van konkurencije, u pozitivnom smislu naravno...

Kasko ne da je obavezan, nego bez njega ni ne razmatrajte ovaj auto ( verovatno vazi za vecinu novijih automobila, al konkretno navodim neke stvari za pro ceeda )

Imao sam mali peh nedugo posto sam uzeo auto, da prednjim levim delom udarim u garazu... Nije strasna steta, branik "malo" napukao, levo krilo povuklo... Procena stete na oko 70000 din... Kasko pokrio veci deo...

Onda igrom slucaja, udari mi kamen u soferku, dok sam vozio po autoputu... Malo po malo, pukotina se prosilrila celom sirinom soferke... Procena stete, tj. nova soferka i njeno postavljanje, 45000 din... Opet kasko radio...

Daj Boze da ne budem jos veci baksuz u narednom periodu, pa da auto ostane citav :D

Al moje vidjenje stvari je sledece... Prelazim oko 15000km godisnje, uglavnom gradska voznja... Meni ce garancija iz tog razloga verovatno trajati svih 7 godina... Nije to losa stvar imajuci u vidu da koriste malo neproverene motore, novije generacije itd. Nije redak slucaj i da se pojavi korozija na pojedinim delovima, al to bi opet spadalo pod garanciju... Meni to savrseno odgovara..

Vozim verziju od 1400ccm i 109ks, pa ne znam koliko ce me sad u aprilu izaci redovan servis, al nadam se izmedju 15k i 20k...

Ko god bude hteo da kupi ceed/pro ceed ili bratski hyundai i30, sigurno se nece pokajati ako zeli da dobije kvalitetan auto za malo nizu cenu od "poznatije" konkurencije... Mene iskreno ne brine pad trzisne vrednosti jer ce ovaj auto ostati u porodici, tj caletu, a ja cu kupiti nesto drugo... Verujem da ce njemu i za 10 godina taj auto biti kao da je iz fabrike izasao, samo ako se bude redovno odrzavao... Ipak je najbolje biti prvi vlasnik ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf citam sad ovo marcus-e :) malo li je 15 do 20k za servis? To je po meni previse iskreno, za filtere i ulje... previse.Bezobrazni su zesce, to je po meni fazon ko ne plati na mostu platice na cupriji.....jbt ja za svoj auto gde kupujem 6 litara ulja, filtere i sl... sa sve rukama ne izadjem preko 6000. POsle isteka garancije nikad au zi votu ne bi iao ko dovlascenog servisera.Evo konkretno za hondu znam da je sat "majstora" kod delte 2.500 dinara bez PDV-a..Ajmo svi u deltu da shljakamo :thumbsup:

au ala sam izgresio u kucanju, izvinjavam se hahahhaa :rofl::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad covek sabere te redovne servise :blink: ,kod ovlascenih zastupnika :thumbdown: koji su po 15 do 20 hiljada dinara(sto je totalno nerealno),a veliki servisi u ovlascenim servisima kostaju od 40 do 70 hiljada dinara :angry:

Za tu razliku u novcu covek moze da ima dva polovna automobila :huh: i da ih odrzava bez problema :p ,za sebe i za jos jednog clana porodice :yes

Naravno novo je novo i sto kazu najbolji auto je nov auto,ali sa ovim cenama odrzavanja :crybaby:koje se moraju raditi u garantnom roku(sto je kod Korejaca od 5 do 7 godina) taj nov auto izadje zaista preskupo :vava: i cini mise skuplje od bilo kog iole boljeg polovnjaka :huh: .

Skuplji je duplo iu startu,a onda jos sedam godina morate da placate preskupe servise-dobro za prodavca i servis :thumbdown: ,a za kupca,pa bas i ne znam :veryangry: ,i da mu se nista ne pokvari i sve mu rade i priznaju u garanciji(sto nije uvek slucaj) ono sto ce da im plati nije mala suma novca :no ,a da zaboravio sam kasko i kamate na kredite i lizinge,jos jedan kamen oko vrata :o .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam mali peh nedugo posto sam uzeo auto, da prednjim levim delom udarim u garazu... Nije strasna steta, branik "malo" napukao, levo krilo povuklo... Procena stete na oko 70000 din... Kasko pokrio veci deo...

Onda igrom slucaja, udari mi kamen u soferku, dok sam vozio po autoputu... Malo po malo, pukotina se prosilrila celom sirinom soferke... Procena stete, tj. nova soferka i njeno postavljanje, 45000 din... Opet kasko radio...

Ja za 70.000 mogu da ofarbam komplet stila sa sve limarskim radovima i da mi ostane kusur za novu sofersajbnu :thumbsup:

Lepo je to kad je novo,ali te cene su prihvatljive za nekog ko ima platu 150.000din,a ne 15.000din.

Ja bih na primer radije kupio za tu cifru bmw 320d 2005 god. i vozio pravi auto koji i nije mnogo star.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drug je prosle godine kupio Kiu Rio dizel 1.5

Auto je stvarno odlican, a Ceed je samo jos bolji model od toga.

No, slazem se da je u nasim uslovima nov auto najbolje resenje samo za one cija su plate ili zarade od privatnog posla dovoljno pristojne.

Puni su placevi automobila vracenih sa lizinga zato sto su ljudi precenili svoje finansijske mogucnosti.

Dok standard ne bude bolji, rekao bih da je kupovina solidnog polovnog automobila ipak isplativije resenje za mnoge.

Bar za one ciji budzeti se krecu nesto ispod najeftinijih novih automobila, ili znatnije ispod toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A zar nije i FIat skoro stavo garanciju od pet godina?

Garancija je trajala 5 godina ili 500.000 kilometara i nije se doplacivala ako se vozilo finansira preko njihovog, fiatovog lciju je po

jel stvarno bila garancija na ovoliku kilometrazu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ta garancija je globalno promovisana.

Npr. i uvoznik Fiata u Hrvatskoj je reklamirao istu garanciju...još u prvoj polovini 2008. godine

Datum objave: 27.03.2008.

U velikoj akciji za kompletan Fiatov program vozila, Autocommerce od sada daje jamstvo od pet godina i čak 500.000 kilometara. Jamstvo se odnosi na kompletan Fiatov osobni program i vrijedi bez ograničenja.

Također, dodatno jamstvo je bez nadoplate ukoliko se financiranje vozila ugovori putem Fiat financiranja. Slijedom nekoliko uspješnih modela u posljednje vrijeme talijanska je marka odlučila čvrsto stati uz svoje proizvode, a jedan od najboljih načina jest ovakvo jamstvo kakvo se inače na tržištu ne nudi.

Kao što vidiš i oni napominju ''ukoliko se financiranje vozila ugovori putem Fiat financiranja''...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo par crta sto se tice servisa...

Slazem se ja da je previse dati 15-20k na jedan obican servis na kom se menjaju ulje, filteri, par sitnica i pregleda vozila... Nemojte misliti da ja ne mogu da odradim taj servis za 5-6k dinara.. Mogu, al gubim garanciju...

Radio sam kao serviser fotokopir aparata... Prodamo ih fotokopirnicama, firmama, uz garanciju 2 godine ako mi odrzavamo... Obicna zamena tonera je nesto najprostije sto neko moze da odradi, ujedno i najjeftinije, al mi smo nase vreme i nas toner skupo naplacivali... Bilo je slucajeva da su ljudi govorili da mogu to sami za duplo manje para... Slobodno, hvala, dovidjenja... Vecina se nije usudjivala da bilo sta radi bez nas ;)

Ja sam sva kola odrzavao u jednom poznatom bmw-ovom servisu u BG-u, al sve sam zavrsavao za 3x manje para zbog rodbinskih veza... Lako je to kad auto nije pod garancijom ;) Da vidite vi sta se dogadja kad dodje jedan noviji bmw 3,5,7... Cena za redovan servis kia vozila u tom slucaju stvarno izgleda smesno... Ali bas SMESNO... I nemojte da vas zavara u smislu da kia kosta 11000e... Ko hoce moze da da i celih 20000e, a servis ce mu biti poprilicno isti bez obzira koji paket opreme bude izabrao...

Cenu odredjuje onaj kome se moze... Njima se moze da prodaju auto za 11k, al moze im se i da jedan servis bude 200e...

A sto neko gore spomenu plate i kupovnu moc, svako se pruzi onoliko koliko moze... Ne verujem da iko kupuje nov auto da bi posle gladovao... ;)

Edited by Marcus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima i ljudi koji dobiju neke pare pa se zalete za nov auto.

A kad dodje vreme za servis onda im nije dobro.

Pretpostavljam da nisi takav,da ne mislis da pricam o tebi :welcome:

Hteo sam da kazem da bi pre uzeo bmw i platio servis isto 200e,ali vozio 3 klase bolji auto.

Ali svako radi onako kako misli da je najbolje,neko je za novo,neko za polovno,tako da nam ne vredi d o ovom rapravljamo :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kia pro seed da, a ostatak ne... Dobro izgleda auto, ali motori koji mene zanimaju u diesel varijanti su ne provereni i spori, a pre bih uzeo grande punta nego kiu. Talijan jvakako boli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu nikakve dileme, ako imaš dovoljno šuški i sviđa ti se auto kupuj.

Ako uz natezanje zatvaraš finansijsku konstrukciju ne kupuj, vozi šta imaš ili polovnjak.

Mada, da sam na tvom mestu, (da nisam oženjen i nemam decu) otišao bi na Kubu 10-ak dana, aeroplanom, ispovaljivao one domorotkinje (20 e po akciji) i posle bi se hvalio po forumu. Sledeće godine Dominikana ili Haiti i tako unedogled, dok se društvo bude zajebavalo sa cenom velikog servisa i hodom navoja na filteru ulja.

Naravno, malo se šalim ali nisam mnogo daleko od istine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...