Jump to content
FAS Goran
Goran Zemun

Fiat Stilo - automatsko paljenje svetala

Recommended Posts

Da li je neko nasao na netu nesto o automatskom paljenju svetala na stilu? Naravno govorim o modelima koji to nemaju fabricki ugradjeno. Mislio sam nesto perko promene programa u body racunaru. Ili ako imate neki pametan predlog a da nije ugradnja nekih uredjaja i secenje fabricke instalacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane ,mora da te sabijaju na veliko oko toga u zadnje vreme cim se interesujes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i reprogramiranje recimo egzaminerom bi isto verovatno trajalo 3min a bilo bi još elegantnije ;) Iskreno, nisam se bavio programiranjem auto-računara, mada bih mogao malo da se raspitam kako to sve funkcioniše. Verujem tj. siguran sam da to nije preveliki problem, samo da se malo razradi fora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
iščupa se prekidač za svetla, veže se na njega, zafrljačite automat u rupu i vratite prekidač

3 min posla

teško ćeš isčupati na Stilu prekidač za svetla jer su na pokazivaču žmigavaca

jedino da nakalemiš na njegove žice

Share this post


Link to post
Share on other sites

ugradjen juče.

još je lakše nego kada se čupa prekidač :)

otvori se pregrada sa osiguračima, ukrade se kontakt + sa nekog od osigurača, - odakle oćete

e sad, jedina fora je ta da ovaj uređaj šalje + sa njega na svetla. a stilo stalno ima + a relej svetala ustvari okida preko -

dodao sam još 1 relej koji će uz pomoć + sa aparata da okine i da dovuče - na stilov relej od svetala

šljaka savršeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

najeftiniji način za automatsko paljenje svetala

potrebno je samo malo oho lepka ili neke izolir trake :thumbsup: :thumbsup:

provereno posle par meseci radi savršeno

XECC0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

automatsko paljenje se rjesava sa jednim ili dva releja samo da nije relej od zmigavaca kostaju malo, a ugradnja kod strucnjaka je i 20 nputa veca .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da pitam , imam stila koji ima automatsko paljenje svetla (narucici za svetla okrene se kontra u položaj A i kada se smrkava , oblačno , i padne mrak jel svetla se sama pale. Ali trže od nas da nam svetle i kada sunce sija . Da li je neko nestoprovalio kod ovagvog medela i preprogramiranja bodija?

pozdrav

PS ili moram da se bacim na ugradnju uredjaja za autom paljenje svetla .

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije rjesio problem, samo je dobio stalno upaljena svijetla posto senzor ocitava manjak svjetlosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo kolege Stilisti,

Skoro sam video da u meniju imam opciju Day Sens. sa tri opcije osetljivosti. Znam da je to podešavanje za automatsko paljenje/gašenje svetla ali me zanima sledeće:

1. Da li svaki Stilo ima aktiviranu ovu opciju?
2. Posto nemam ručicu sa Auto modom, da li bih mogao da koristim automatsko paljenje ako bih zamenio ručicu sa spulnom?
3. Kako da vidim da li imam senzor i gde se on nalazi?

Pozdrav
 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iza retrovizora se nalazi i moras da ga imas, ujedno je i senozor za kisu

 

zza2608.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...