Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
DisciplinA

* AlFa RoMeO 159 TI * JtdM White Pearl -> DisciplinA <-

Recommended Posts

Disciplina, dobro došao na sajt!!!! :welcome:

Video sam auto na VG i mogu reći da je PRELEP i da mi se jako sviđa!

I eksreijer i enterijer su prelepi. Jednostavno nemam reči za izgled kola.....

By the way, salut per Fiatisti i Lančisti! :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuuuuuuuu :heart: :heart: :heart:

Moze se slobodno reci jedan od najlepsih automobila u Srbiji, posedovao sam 2 159ke ali sam na TI uvek balio...

Mogao bi da predstavis auto i na ovom forumu http://www.arcs.org.rs/forum/index.php

Auto stigao kod nas? Registrovan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh da mi je jedan takav :( (verovatno ne bih imao para za odrzavanje)

prelep auto! ostao sam bez teksta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lepo pisati velikim slovima! To je na internetu kao da se deres.

@DisciplinA: Nemam sta da dodam sto nije vec receno - vrh u dizajnerskom smislu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
...JOSH D AJ EMOTOR 1750 TBI BILO BI SUPER :)

TI JDTm: 154kW (211HP) at 4000rpm and 400Nm at 2000rpm. 0-100km sprint in 8.4 seconds , top speed of 228km/h

1750 TBi: Power bhp 200@5000 , Torque 236@1400, 0 - 62 mph (acceleration) 7.7 seconds - (Man), top speed: 235 KM/h

Nema za čim da žališ. Dizel izgubi do 100 zbog jedne promene brzine više ali na međuubrzanjima jede benzinca, uzbrdo pogotovo. O potrošnji ne vredi ni pričati. Auto za obožavanje, svaka čast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali ovo je 1.9 JTDm, ne 2.4 ;)

Dakle 150 KS, a TBI bi ga pojeo za dorucak... A i lepse je kada na Alfi pise BENZINA ;)

Mada ovoj je sve oprosteno... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj konkrtetno ima 120 ks, sto je po meni malo za TI, ali covek nije u fazonu nekoj jurcanja, tako da moze malo da ga cipne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj san vec neko vreme, uhh nemam reci...ma sta fali 1.9??? potrosna extra, ide taman kolko treba i to je to!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam mu pisao, jos pre kupovine, na autu je sve savrseno osim motora tj. njegove snage od 115KS. U Belgiji se dosta vodi racuna o ekologiji pa je nasao racunicu da kupi Ti sa slabijim motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, pozdrav svima.. kao sto vidim neke od vas znam neke ne.. nisam nesto preterano aktivan po forumima.. ali eto, preporucili su mi ovaj posto od nedavno imam Alfu.

Moracu drugare da razoceram, u automobilu se nalazi motor 1.9 JtdM 115( u stvari 120)ks, 115 posto je to fiskalna granica, pa pise da je 115 iako je 120 ;)

U stvari ovo nije TI koji se prodaje u drugiom zemljama, u belgiji se prodaje kao paket opreme dok npr. u italiji moze biti kupljen samo sa jacim motorima.. zavisi od trzista do trzista.

Pre svega sam auto kupio iz prostog razloga sto mnogo dobro izgleda, lezanje na putu je fenomenalno i nekako se uklopio u budzet da kazemo( iako nisam imao para.. al' eto kredita :D ...

Dakle, ima sjajnu opremu, sve sto treba, cak i vise.. sto se tice brzine, auto nije preterano startan, ali sasvim dovoljno za svakodnevnu voznju po ulicama Brisela ... Znaci ili je guzva, ili je murja na sve strane, pa mesta divljanju svakako nema... Na auto putu u 6-oj brzini ide na oko+- 2000 obrtaja i buka u kabini kao i potrosnja su mu odlicni...

E, sad... Ima i on svoje mane..

Nema preterano mnogo prostora u kabini, na zadnjim sedistima, ja se zavalim u sediste dok vozim, tako da je onome iza mene lomljnje ako je preko 175 cm. Dalje.. vodi se kao auto za 5-roo osoba, ali covek u sredini nazad ima da se otkine vec posle par min, jednostavno takvo je sedista da "samo" 2 osobe od pozadi komotno mogu da sede...

Gepek koji je ok velicine, je malo dubok i plitak a otvor je uzak tako da nista vece od normalne putnicke torbe unutra nece stati, ne zbog velicine gepeka, vec malog otvora...

I jos jedna zadnja stvar.. auto izgleda carski sa 19" felnama.. ali bubrezi ne.. :vava:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećni i "disciplinovani" vlasniče ove lepote. U vreme kada sam se učio da vozim - najveća fora je bio poluležeći stav za volanom, a ruke ispružene tako da vrhovima prstiju jedva hvataš volan. Kao klinci smo uživali gledajući Italijane, Hrvate i po kojeg našeg kako po Ušću jurcaju svoje Gordinije, Alpine, i naravno Alfe GT, GTV, Abarth-e. Svima se glava jedva videla iz kola, kako zbog recarovih školjki, tako i zbog sitnih volana. Sada koliko vidim relisti voze, kao nekad žene što su vozile. Ruka na menjaču pod pravim uglom, ruke na volanu pod uglom od 120 stepeni... jedino ako nisi gorostas od preko 2 metra - onda odista moraju da te trpe putnici sa zadnjih sedišta.

Primetih da je poklopac prtljažnika uzan. Ništa nije ni kod Lybre širi: ali je prostor gepeka dovoljan. Kufere velike nećeš po širini da guraš u prtljažnik, nego po dužini. Savremeni plastični točkaši kuferi imaju ručku i po dužoj i po kraćoj strani, tako da ti to neće biti problem. Jedino što mi Srbi pokadkad volimo je da prevezemo po koju kabastu stvar poput šoreta, bojlera (bar od 80 litara) i po koji televizor, ali ovi novi tanki a ogromni ne mogu nikako u auto, sem da iskoristiš džabe uslugu - pa sutra da ti ga donesu na vrata.

Šalu na stranu, u toj lepoti od vozila ne treba da se voze više od 4 osobe (kao u ostalom i u bilo kom drugom vozilu) - 5-to sedište je uvek bila fora i jedino u "multipli" pozadi mogu da sede troje ko ljudi.

Bubrezi i točkovi: svaka lepota se plaća, pa i visok prečnik felne, a nizak presek gume. Medjutim zato nemaš ljuljanje guma po krivinama...a ruku na srce auto izgleda izvanredno.

Da te lepo služi i da te vidimo po nekad na okuljanju (Daš nam da sednemo jedan krug..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savrsenstvo na cetiri tocka :unworthy: ,vise srednje klase.

na prvom mestu bih rekao da je prelepa :w00t: ,i spolja i iznutra :whistle:

snaga motora je potpuno u skladu sa tendencijom rasta cene goriva i sve strozijim zakonima :geek: ,s te strane je jako prektican :) .

sve ostalo,neudobnost,manji otvor prtljaznika,ne bas komotna zadnja klupa i zal za jacim motorom :( -PADA U VODU kad covek pridje necem ovkvom na parkingu :p ,malo je odmeri,uzivajuci u prelepom pogledu,a onda sedne u nesto ovakvo i prepusti se zadovoljstvu,voznje ovakve lepotice,a u njoj i lagana voznja bez paljenja guma i zalaska u crvene obrtaje,moze da bude veoma lepo iskustvo :D

Jednostavno,nije pravljena,da bude,najudobnija,da moze da preveze boga oca,ova varijanta motora sigurno nije jedna od najpreformantnijih,ali dovoljno je to sto je lepa i zbog toga,bar ja mislim,da joj se neke mane mogu oprostiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...JOSH D AJ EMOTOR 1750 TBI BILO BI SUPER :)

TI JDTm: 154kW (211HP) at 4000rpm and 400Nm at 2000rpm. 0-100km sprint in 8.4 seconds , top speed of 228km/h

1750 TBi: Power bhp 200@5000 , Torque 236@1400, 0 - 62 mph (acceleration) 7.7 seconds - (Man), top speed: 235 KM/h

Nema za čim da žališ. Dizel izgubi do 100 zbog jedne promene brzine više ali na međuubrzanjima jede benzinca, uzbrdo pogotovo. O potrošnji ne vredi ni pričati. Auto za obožavanje, svaka čast.

ma ok nema za cime naravno, ali meni je alfa jednako benzin i to je to, plus sto je kod TBI-a registracija drastichno manja, pa eto mozda za razmishljanje:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je super samo mi se onaj deo table gde je muzika uopšte ne sviđa, mogli su to i savremenije da odrade... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnoooooooogo lep auto...hvala ti sto si mi pomogao u izboru mog sledeceg automobila :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...