Jump to content
FAS Goran
Chika Kure

Fiat Punto mk.2 1.2 / Zastava 10 - ručica menjača teška pri šaltanju

Recommended Posts

Ima negde tema na ovom forumu na menjacu gde sajla se kaci treba nesto osafiti malo osmirglati i podmazati i ima da sljaka ko sat e sad administrator nek nadje taj i pusti nam link exxexexexe mislim ako moze...Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da osvezim malo temu, da li je neko kupovao polovnu sajlu ili je pravio kod nekoga po narudzbini? Nove su preskupe i ako su najkvalitetnije , malo je mnogo za moj dzep trenutno . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

isti problem na mojoj makinici,zamenuo ulje,dotegnuo sajle i podmazao i evo ga opet ko zmaj :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pancho ,zadovoljstvo je trenutno tj. kratko traje par meseci.whistle.gif

Ulje u menjaču nema veze sa otežanim kretanjem ručice menjača...mada je psihološki momenat veliki

Masa ljudi ima osećaj da im auto ide bolje posle pranja wallbash.gif

Ja sam pre godinu dana radio komplet servis sajli evo ovog leta kad se ispod haube dooobro zagreje opet ide teško u prvu.

Definitivno novo je novo, stegneš zube pazariš i jbg traje.

Pre dve nedelje sam rikno 7200 dinara za landara - lambda sondu punto 2 - 1.2 - 16v

Probao par polovnih sondi nikako da pokaže potrošnju preko 11.3 km / L ...a sa novom 13.2 - 13.5 razne vožnje (sa K&N uloškom) malo li je .... to je to

A jesi li očistio i podmazao sajle u kućištu ispod kola tačno ispod ručice ?

Da osvezim malo temu, da li je neko kupovao polovnu sajlu ili je pravio kod nekoga po narudzbini? Nove su preskupe i ako su najkvalitetnije , malo je mnogo za moj dzep trenutno . . .

Mislim da niko nemože da napravi nove.

Jedino Boban Sajle - remont 600-1000 dinara zavisi u kakvom su stanju i da li uopšte mogu da ih remontuju

Moraš skinute da ih odneseš ...

Mene već izludjuje kad ide teže i kad imam osećaj kao da gnjavim nešto ispod kola,

tako da ću sigurno da izdvojim 1.000.000 evra za nove i to je to...pošto ne planiram da prodajem Puntaća

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nista podmazivao, hteo sam prvo da se raspitam ko je imao kakva iskustva , verovatno cu se sutra upustiti u tu avanturu podmazivanja pa cu videti kako ce ici :) u svakom slucaju za sada nije strasno ide teze tek posle sat i jace gradske voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uff upravo tako,evo ga opet,tesko...

malo sam podmazivao ispod rucice menjaca,al izgleda da su sajle :/

tesko ide,negde vec rekoh kao da je mulj u menjacu pa nemoze da se salta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ocu da menjam,al ne znam tacno koliki je to posao..tacnije koliko cu ostati bez auta..jer mi je potreban...

i cena otprilike ko je radio,da znam koliko ce mi se dzep istanjiti..ako uopste moze tanji biti :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meverujem da moraju obe da se menjaju, ja sam menjao samo onu za napred-nazad i bila je oko 4500rsd i KIT komercu. Radio sam sam i trajalo je oko 3 sata ili malo vise nesecam se tacno, a ako radis u servisu ne vise od 2 sata . . . Plus ruke oko 2000rsd . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam oterao kod majstora,kaze dobre sajle ostavi da proverim dalje...naravno pojavilo mi se cudno zujanje u menjacu,cvili...u prvoj,i drugoj...

i to sam napomenuo,i reko sam mu ako ne sredis ode glava :thumbsup:

sinoc guzva u gradu,ja prvi na semaforu,da krenem,nece lepo u prvu,jok,malo ga gurne,i kad stisnem gas izbaci,ajd morao sam drugom kretati...mislim sta reci... :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao problem na punto mk1 i na mk2 1.9 JTD. Na prvom resen promenom ulja u menjacu i JEDNOM sajlom, (takozvana sajla saltalice menjaca). Kod drugog postoje dve sajle, a reseno je zamenom OBE. Sada cene doticnih su ASTRONOMSKE,ali ja sam kupio obe u Sapcu za prvog 20 evra, a za drugog 30 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,meni se u javio problem sa menjacem. Tesko ubacujem u brzine. Ubacim u sve,ali tesko. Auto normalno vuce,ne cima kad krecem,ali tesko ubacujem u brzine. Sta bi to moglo biti?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mozda kvacilo? jel tvrdo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tvrdo i to me buni. Mislim,nije ni mekano kao prvog dana,ipak sam presao 30000km,ali nije tvrdo kao sto je bilo pre zamene.

 

Da li mozda moze da bude sajla rucice menjaca? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam bio kod majstora i kaze da je set kvacila dobro,tj. da je sve kako treba.

Sto se sajli tice,posto ima 2 inace,kaze da je donja sajla,koja sluzi sa napred nazad malo zaribala. Ja ga pitam koliko ona kosta,kaze 10000+5000 ruke. Rekao mi je da je otkacim i prsnem wd-a koliko mogu i da vozim. Nije nista strasno.

Edited by markosdbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bre kosta 10000+ 5000,jesam li dobro razumeo,jedna sajla sa zamenom 15000.Ako je tako,to je otimanje para.

Edited by simonen

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda je mislio 1000+500 :D ako nije onda je taj majstor veliko govedo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam zvao ovlascenu radnju i originalna sajla kosta 11000. :)  On ce mi uzeti za ruke 1800,ali privatno,ne u Ninicu.Ima u Ap sportu za 4900,ali ne znam koliko je kvalitetna.Daju godinu dana garancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skineš staru sajlu odeš u Sase iliti Nove Karlovce i čovjek ti napravi za malo dinara bolju nego ta fabrička ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako ne trci ko zdrebac, na kraju sajle, na menjacu imas mehanizam koji treba da se ocisti i podmaze, kad to sredis imaces osecaj kao da su nove sajle ... i menjaces brzine bez muke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...