Jump to content
FAS Goran
Chika Kure

Fiat Punto mk.2 1.2 / Zastava 10 - ručica menjača teška pri šaltanju

Recommended Posts

To sam malopre uradio i neverovatno lagano ide.Vidi se da je malo korodiralo.Ne znam koliko ce trajati,ali je trenutno mnogo bolje.Hvala beli_punto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako ne trci ko zdrebac, na kraju sajle, na menjacu imas mehanizam koji treba da se ocisti i podmaze, kad to sredis imaces osecaj kao da su nove sajle ... i menjaces brzine bez muke

Skida li se taj mehanizam ili je moguce ciscenje i podmazivanje dok je na menjacu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako ne trci ko zdrebac, na kraju sajle, na menjacu imas mehanizam koji treba da se ocisti i podmaze, kad to sredis imaces osecaj kao da su nove sajle ... i menjaces brzine bez muke

Taj mehanizam koji ti imas na dizelu ne postoji na 1,2 16v.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ocistio sajlicu,posto je propala ona zastitna gumica i nakon kvasenja,pocela je malo da rdja. Otkacio od menjaca i prskao wd-a i nakon toga ubacivao u brzine da se rasiri wd koliko moze i eto rezultata. Danas sam planirao da maximalno zastitim taj deo,ali ova mrtva kisa ubija u pojam.

Edited by markosdbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam PUNTO mk2 8v i takodje imam problem sa sajlom. Molio bih forumase da postave koju fotografiju da vidim gde treba da se podmaze (nasprica) i osmirgla (ocisti) sajla. NE bi bilo lose da neko objasni kako se skida sajla (sajle) da bih video da li ih treba menjati ili samo pdmazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispod akumulatora ti se nalaze sajle,a najlakse ces ih naci ako ti je neko u kabini i menja brzine,a ti gledaj ka menjacu. Skapiraces sta treba da se podmaze. Ne moras ni da skidas,tj. otkacinjes sajlu,sve mozes dok je zakacena. Nadam se da sam ti pomogao. Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sestrinom autu Z10 se kao produzio hod (sa leva na desno) ka petoj brzini i tada ne moze rucica menjaca da put ka petoj brzini, vec se mora malo vratiti ulevo...Znam da ga nikako nisam objasnio...Sta propadne kada rucica menjaca izgubi onaj svoj hod?U ostale brzine ide korektno...i rucica ne landara...

Nadam se da ce bar nekome biti jasno sta sam napisao...:-(

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvori haubu i videces na kraju sajle menjaca ima jedna plastikica za stelovanje hoda menjaca. probaj pritisni i pomeri na neku stranu pa isprobaj kako radi menjac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako misliš produžio hod s leva na desno? Da li glavi i kad ulazi u R :question:

 

Koliko znam, na Puntu 5 i R nisu u liniji, već je R malo više u desno (nije kao 1-2 i 3-4)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada je menjac u leru, rucica ide lagano levo - desno, ali ako zelis u petu, znaci desno pa napred, bas dobro promasi, tj. nece...Onda mora da se vrati malo ulevo i napred i tu ulazi...U rikverc ide ok, ali imam osecaj i da je prsten na menjacu koji se podize da bi ubacio u rikver nekako meksi, tj. lakse se podize...Sutra je vikend, treba da radim i mali servis, pa cu se podvuci pod auto i dobro sve pregledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, ali cela tema je sa rucicom koja glavi, a kod mene je neprecizna peta brzina...kao da se nesto pojelo pa se produzio hod rucice udesno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni spada sajla sa jabucice menjaca ..... :thumbdown:

vezivao plasticnim vezicama drzalo celo leto al sada kako je malo zahladnelo pukne vezica i sajla spadne .... nije strasno sto spadne nego uvek spadne u nekoj guzvi ili na uzbrdici .... i onda nastaje haos ... svi trube ja podizem haubu, namestim sajlu i krenem dalje i posle nekoliko menjanja opet spadne ... jedan dan sam putovao kroz karadjordjevu tacno 45 minuta .... jedno 5 puta je spala ....

resio sam da kupim novu

AP sport 4500

Boban sajle 2300 i moram da im donesem skinutu sajlu + ako nemaju takav nastavak moram da ga kupim kod nekog Filipa ( rece covek tu je u blizini servisa al ne rece posto je taj nastavak ) ....

resio sam da popravku uradim sam ...

kupio sam najduzu plasticnu vezicu koju sam nasao .....

uzeo parce smirgle, stavio na jabucicu i pritisno sajlu da skljocne na jabucicu...... probao da li se skida ( koliko god da sam vukao nije htela da spadne ) obmotao koliko puta sam mogao oko nastavka sajle i poluge jabucice na menjacu plasticnu vezicu i dobro stegao a onda sam uzeo elektricarsku lepljivu traku ( onu mrezastu ) i isto obmotao nekoliko puta oko poluge i sajle .... jest da izgleda bas onako zbudzeno ( STAP I KANAP ) ali je sad spoj tako cvrst da cu pre iscupati polugu iz menjaca nego sto ce sajla da spadne .... ( bar mi  se tako cini )

vreme i upotreba ce pokazati da li sam dobro zbudzio :laughing: ....

brzine idu lako kao i pre budzenja

ako bude drzalo celu zimu lek je pronadjen ( bar za ovu moju boljku )

nisam slikao ( zaboravio sam u inovativnom zanosu ) slikacu prvom prilikom kako izgleda ta inovacija ali sam zato radi boljeg pristupa sajli izvadio akumulator i skinuo celu kutiju u kojoj stoji akumulator .... usput sam oprao sve od naslaga krecnjaka ... podmazao srafove, ofarbao sa osnovnom bojom dno kutije koje je zardjalo od kiseline i vode ...

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda kao lepljivo platno .... obicno sa njom se obmotavaju zice pre provlacenja .... mislim da je zovu teflonska lepljiva traka ... kupljena na OTC Novi Beograd ..... video sam je na standu pa sam je onako usput kupio zlu ne trebalo i eto zatrebala ... videcu koliko ce drzati na hladnoci mada mislim da joj nece smetati ( nadam se ) .... ako i ne bude drzala tu je plasticna vezica  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam video to samo jednom kod Bobana, posle sam mu pricao da mi treba takva traka i pitao ga gde je kupio, a on me gleda belo i kaze da sam lud i da nikad nije imao tako nesto :)

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...