Jump to content
FAS Goran
srdjos

Stilo - antena, prijem signala / skidanje antene

Recommended Posts

Ovako, zamenio sam originalnu antenu sa nekom aluminijskom zbog boljeg izgleda auta

hvatala je signal jako dobro, čak i bolje od originala. U medjuvremenu sam promenio levi far

Od tada, antenski prijem je katastrofa, kad vratim staru, originalnu, antenu

prijem je još gori :wallbash:

Tako da mi ništa nije jasno...

Cunjao sam po osiguračima, nisam ništa primetio.

Jel ima još negde da se pogleda ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu osiguraci nemaju veze.vidi da nije sam konektor antene oslabio na samom radiju ili neki drugi kontakt od antene do radija

Share this post


Link to post
Share on other sites
vidi da nije sam konektor antene oslabio na samom radiju ili neki drugi kontakt od antene do radija

hm, a kuda idu kontakti od antene do radia, da znam gde da gledam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvuci radio napolje - treba da uguraš nešto u one rupe sa strane, idealno u sve 4 rupe (oslobodiće žabice). Može neka igla za štrikanje ili tako nešto. Nakon toga se radio lako izvlači pa čekiraj da li je pozadi sve povezano kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sto upadam u temu sa novim pitanjem umesto sa odgovorom.

Ja na stilu imam onu 'čelinju žaoku, umesto normalne antene i nisam baš oduševljen prijemom. Koliko komplikovano je zameniti antenu? Treba li da se skida nebo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest rješenje,ta dva kružića,ali mene se dešava da sve normalno radi jedno (lupam) 10-15 dana a onda odjednom(da li je pad struje,ili rupe,ili..) nema šanse cijeli dan da dobijem stanicu,...sve moguće probam(i ručno da nađem stanicu,i 3 sec ovo držim ili Tag ili ...) ali ništa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo sam kupio bez antene pa sam naknadno uzeo aftermarket. Ta mi je zardjala i sad ne mogu da je odvrnem. Razmisljam da isecem plastiku na anteni kako bi dosao do navoja i pkusao sa wd-om. Ima li boljeg resenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laughing:

Kapiram da ovi sto prodaju originalne polovne ustvari rade po centru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parkiraj u centru i cekaj da ti je neko otkine :unworthy:

Znaci upravo mi se to desilo. biiip nekom mamu raspalu, ruke mu se osusile da bog da....

Tvrdim da smo najgori narod na planeti i nije ni cudo sto nam se stalno sranja desavaju.

Znaci parkirao sam auto u najgorim vukojebinama po Srbiji i nikad mi nista nije falilo i u centru jebenog jebanog beograda mi skinu antenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc mi je neko skinuo radio antenu...ne mogu da verujem koliki sabanluk, noge mu se polomile....nego, gde moze ta stvarka da se pazari i koliko kosta okvirno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su na Astri tako, mora da će mnogo zaraditi za nju.. Uzeo sam neku univerzalnu za oko 500 dinara ili nešto manje. Jako je kratka (do 10cm čini mi se), ali totalno ok hvata signal i ima dole par nastavaka tako da samo izabereš svoj i ubodeš tu, a gore imaju čak i neke babuškice u boji pa da izabereš da se uklapa uz boju kola :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da je najpovoljnije original na otpadu, plus sto se desava da ljudi imaju problema sa onim cajniz kratezima. Stvarno pilicari, tacno da ga uhvatis i nabijes mu istu... Jos nam samo fali da nocu preventivno skidamo poklopce alufelni, srafova za slepanje, antene, resetke sa branika...

Mali off, drugaru su skoro ODVALILI antenu na Pug 206 sa sve kablom, jbg, zafalilo negde. Menjao nakon toga komplet sve, ali mu i dalje pusta vodu u plafonjeru i kapa oko menjaca (antena je napred na 206).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slepaca na svakom cosku....na kraju sam u Kit Komercu nasao za 390 dinara...nisam mogao u Lav Auto da idem jer mi nikako nije usput a potrosio bih goriva vise nego sto me kostala antena u Kit Komercu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ozivim malo temu. Desava mi se da nakon 10 - 15 min izgubi sve stanice. Kad ga upalim radi lepo, hvata "milion" stanica, medjutim u voznji samo izgubi stanice i ne moze da uhvati ni jednu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno mislim da samo u voznji. Moracu da ga upalim ovako dok auto nije upaljen pa da vidim da li ce izgubiti.

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi rekao koji je uredjaj u pitanju? Ako je Stilov fabricki Visteon, poznat je po riknjavanju tunera, baci pogled na ove teme:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=44121

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=37487

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, imam originalni radio u autu i kada mu kliknem da pretrazuje stanice ili krene da vrti u krug sve dok se ja ne iznerviram i ne iskljucim radio ili mi nadje samo 1 stanicu i to radio 202...interesuje me da li je to do antene ili mozda nesto sto bi ja mogao da popravim bez odlaska kod majstora, ili gde bih mogao da oteram auto da mi to srede mislim ako mozete da mi preporucite neki servis! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije je do tjunera,baci pogled na post iznad,na postavljene linkove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...