Jump to content
FAS Goran
vandu

Fiat Bravo 1.2 16v - problem sa paljenjem / ECU lampica sija

Recommended Posts

Hvala puno na brzim odgovorima,posto imam kanal probacu da ga sam skinem,najbolje onda da promenim bixne i cetkice ako ga vec rasturam,pa da bar to eliminisem.

 

Pozdrav!

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi samo da kad budes vracao sve na mesto ne zaboravis zicu od pobudne struje na anlaseru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam slican problem kao kolega Milos iznad.... auto 1.6 benzinac nece da zavergla,samo shkljocne tras tras vratim kljuc pokusam o5 i on upali,nekada se desava da 2-3 puta nece i onda uspem... znaci da proverim te bixne???!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Brava 1.2 16V. Kada je niza temperatura (ispod 15 stepeni-malo smesno) ima problem sa paljenjem. Vergla, ali nece da upali. Kada je temperatura visa pali bez problema. Akumulator dobar,zamenjene svecice i kablovi. U cemu je problem.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Brava 1.2 16V. Kada je niza temperatura (ispod 15 stepeni-malo smesno) ima problem sa paljenjem. Vergla, ali nece da upali. Kada je temperatura visa pali bez problema. Akumulator dobar,zamenjene svecice i kablovi. U cemu je problem.

Ima plin ali uvek pali na benzin

 

Imam Fiat Brava 1.2 16V. Kada je niza temperatura (ispod 15 stepeni-malo smesno) ima problem sa paljenjem. Vergla, ali nece da upali. Kada je temperatura visa pali bez problema. Akumulator dobar,zamenjene svecice i kablovi. U cemu je problem.

Ima plin ali uvek pali na benzin

 

vergla ali nece da upali, kad poraste temperatura upali na prvo verglanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li ti sastavi pa se ugasi ili uopste nece da upali?

Upali na prvo verglanje, onda se ugasi i dalje samo vergla i nece da upali sve dok se spoljasnja temperatura ne poveca. Nacelno se to desava kada recimo uvece oko 6 sati ugasim auto i ne palim ga do ujutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre mesec-dva mi je posle paljenja ostala upaljena zuta lampica motora prikljucim dijagnostiku kaze p0650 kontrolka zavad obrisem gresku i sve normalno danas u voznji opet se upali ista lampica dodjem kuci ubodem dijagnostiku ono opet p0650 isto je obrisem provozam 20 km i sve opet normalno.sta bi moglo biti ima li ko ikakvu ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada hocu da startujem auto nekada upali bez problema , a nekada vergla bez da pomisli da upali.

 

Majstor je konstatovao da na svecicama nema uopste struje i zakljucio da je bobina. Odem kupim novu , zamenimo ono isto. Sledeci zakljucak senzor radilice i neka dva releja ispod haube (crveni i crni) . Zamenimo i njih kad ono isto. Tu se ja lepo zahvalim majstoru vratim moje delove, zovnem kuma da odslepam auto kuci i dok smo ga slepali ja probam da ga upalim  on prihvati (na slepanje)  . Dovezem ga kuci skinemo svecice lepo baca varnicu sve u redu, pokusam da ga upalim , startuje  bez problema . Dva tri dana sve OK kad ono opet, odem do prodavnice sve normalno kada sam probao da ga upalim on opet vergla kao lud ali nista ni da pipne. Skinem svecice  na njima opet nema varnice.

 

Primetio sam jos i da mu u toku voznje broj obrtaja skace ponekad sa 2000 na 5000-7000 ali auto radi normalno ne povecava gas

Auto ima ugradjen sekvent plin(pre tri godine) bravo 1,2 16v 1999 .

Ima li neko ideju sta bi moglo da bude :question:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledaj  sve "mase",konektore ...,posebno gde je ECU spojen.

Drugar imao slican problem na bravu 1.6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala što si se setio foruma da napišeš šta je pravilo problem, sigurno će taj info trebati nekome ko bude čitao ovu temu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brava 1.2, 16v, 2001godiste, benzin-gas , hladan pali i vergla bez problema. Nakon voznje  i to recimo nekih pola sata, odnosno kada se ugreje, pri ponovnom startovanju slabo vergla i ne moze da upali , kao da je prazan akumulator. Kada se ohladi , nakon 20-ak minuta opet vergla i pali bez problema. Anlaser servisirao-isto, stavio drugi-isto. Akumulator proveravao , kazu da je OK.

 

Napomena: pre ovog problema radio sam mu glavu  i zamenio malu radilicu.

 

Sta je uzrok i koje je resenje?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

oko nove godine riknula mi bobina, zamenjena i vracene stare NGK svecice (Nove Bosove pos 10k km vrisnule), posle toga jednog jutra nakon vedre i hladne noci nije hteo da upali. Odvucen je u garazu koja se greje upalio bez problema, od tada do sinoc svake noci ga palim kada ide temp u - i pali normalo. Medjutim sinoc dodjem kuci oko 21h i rekoh nema potrebe da ga palim pre spavanja (to je period od 00-02)  kad jutros nece da upali, posle 3 sata gad ogrejalo sunce i popela se temp upalio bez problema 

Predlozi sta bi moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.takav problem imam kad kola stigne do radne temperature i stanem negde posle tesko pali.skoro da je prazan akumulator. vergla jako teško napravi 2-3 krug posle pali normalni odjednom.akumlator nov antifriz isto nov.radna temperatura u sredini kako treba.ovo je normalno kad motor toplo ili neki graška.hvala ako neko zna neki rešenju.kola je brava 1.2 16v 2001 sa plasticni usisnom.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše u ovoj temi sve i svašta ali niko nije rešio tačno šta je problem.moguće da neki kabal je posle kratke vožnje kad otvorim vrata malo trese struja.to sam već primetio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,problem je sledeci.vec pojma nemam sta da promenim ili menjam...moguce da je vec kola treba drugi.
Jutro kad hladno lepo pali ali neki pola minut tako radi kao da ide samo tri cilindar posle sve ok.kad ovako zajebano pali onda u voznji ne ide tako kako treba ne vuce.kad pada kisa i vreme sveze ima magla ili nesto takav tako lepo pali kao nikad i ide ko nenormalam.
Vec ne znam sta da radim ako ovde u forumu neko ima nesto misljenje...
Kad vreme lepo sunce sija zajebano pali i nece da ide
Ali kad pada kisa pali lepo i ide kao neki drugi kola.
Sigurno ne voli sunce.ne znam.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...