Jump to content
FAS Goran
Detritus

Stilo Active>Dynamic - naslon za ruku

Recommended Posts

Društvo da vam dam jedan hint za monitranje naslona jer sam ja poludeo učvršćujući nosač raznim popnitnama i tiplovima. Ako imate pištolj za pop nitne sa dve ručke nemate problema. Oni sa jednom ne mogu da sabiju dovoljno debele nitne koliko treba da budu da bi držale naslon. 
Tiplovi se jako teško stavljaju i loše drže.

 

Po meni najbolje rešenje su M7 šrafovi sa ~3-4cm dužine.Kod mene već godinu dana nigde ne mrdaju,a mislim da nije mala kilaža na naslonu kada mi i suvozač zasedne kao da je u fotelji  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio naslon od "Kragujevcanina" i montirao danas.Za divno cudu na mom Stilu je bio fabricki nosac limeni,tako da nisam morao nista da busim i nitujem.Sada imam visak nosac naslona za Stilo 3P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modeli pre restyle mnogo bolje stoje sa opremom i tim fabrickim pripremama, tako da je cest slucaj da taj metalni nosac vec postoji (isti slucaj bio i na mom Stilu).

Posle restyle su ih ogoleli sto se opreme tice i uglavnom su samo ti plasticni drzaci konzole u pitanju, ako nema fabricki ugradjenog naslona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na informacijama bile su od koristi upravo sam juče ugradio naslon za ruku u svog Stila, vrlo jednostavno s'obzirom da sam imao fabrički metalni nosač unitovan u pod.

Kao što jedan član reče, nije neophodna ali korisna stvar u autu.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I vise od toga :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel isti naslon i za verziju od 3 i 5 vrata??..onako me interesuje

Nasao sam jedan na otpadu...20 eura trazi za njega...jel skupo???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 25€ ima da se nadje ispravan u odličnom stanju, ja sam svoj u Šabcu našao, naravno ima i onih koji traže i po 50€ za naslon...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jednom video i 70e  :laughing: Ima raznih optimista. Isto kao i kada za navigaciju kojoj je pola dugmića izlizano traže po 300e

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 eura je naslonjac i plus nekih 5 za postarinu..jer nismo nimalo blizu..
Narucio sam i rekao da mi obavezno posalje i nosac i sarafe..
Inace jel to tesko postavit,postoje li vec rupe ili cu morat busit ja..ako ko ima kakvo uputstvo..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šrafovi ti idu uglavnom uz naslon dok nosač drže pop-nitne. Moraćeš da razbušiš pop nitne(pazi prste i ne diraj ni slučajno burgiju ako ostane u nitni narednih 10min  :laughing: ) i posle idu šrafovi, koliko se sećam 5mm je prečnik rupe ako ne raširiš bušeći nitne. Stari nosač(plastični) vadiš i dolazi na to mesto novi.

Može nekim čudom da se desi da imaš već metalni nosač, ali samo je Ivan bio te sreće na forumu tako da postoji verovatnoća(pogotovu ako je do 2003god Stilo, ali mala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini samo onaj zadnji deo ventilacije ispred nogu ljudi koji se voze pozadi. Odatle možeš da zavučeš ruku i napipaš nosač. Ko zna, možda imaš sreće :)
Ako je čelični samo sečeš rupu za naslon i montiraš nosač i to ti je 10min posla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel isti naslon i za verziju od 3 i 5 vrata??..onako me interesuje

Inace jel to tesko postavit,postoje li vec rupe ili cu morat busit ja..ako ko ima kakvo uputstvo..

Zamolio bih te da koristis Search i da bar ispostujes nase ulozeno vreme i trud - sve sto si pitao smo vec ispisali na prethodnim stranama. Licno sam opisao postupak ugradnje, napisao da su nasloni za 3 i 5v isti ali da su nosaci razliciti, prilozio seme, isecke iz ePera, dodatno i link ka istoj temi na fiatforum.com, imenjak je kacio slike sa bugarskog foruma...

Znaci vec sve postoji do u detalje, dovoljno je samo iscitati prethodne 4 strane, a ne da za svakog zainteresovanog za ugradnju vrtimo istu pricu do besvesti ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se stvarno izvinjavam druze, ali na poslu sam, pa uletim na net na frku na par minuta, nisam imao vremena pročitati...

Al slazem se s tobom u potpunosti, do mene je...živio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikakav veliki problem, samo skrecem paznju da pre postavljanja pitanja ili otvaranja nove teme pogledamo da li to vec postoji (a za Stilo maltene sve postoji do u sitna crevca).

Ovako em pravimo zbrku od tema vrteci ista pitanja, em ih cinimo nepreglednim, em ne postujemo necije ulozeno vreme i trud u nameri da se pomogne ostatku koji se bude nasao pred istim pitanjem ili problemom.

Eto, jedino malo dobre volje, iscitati napisano ili koristiti Search. Pozdrav i za tebe i uzivaj na forumu ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra mi stize naslon..a evo kako to kod mene izgleda kad skinem plastike..malo su mutne slike jer san slikao maloprije, nisam stigao kasnije...valjda cu znati montirati..

apaqajam.jpg  ra7ygy6a.jpg

Edited by Ivan
Prilagodjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove slike nam bas nisu od pomoci. Skini gumenu navlaku preko police i ispod nje ces videti sraf:

ra7ygy6a.jpg

Onda pokusaj da vidis da li se ispod konzole usrafljava u plasticni ili metalni nosac. A najsigurnije ti je da "zaronis" sa zadnje strane i vidis koji je nosac u pitanju (imas i slike na prethodnoj strani).

Ako je metalni - banja, samo izrezes gornji deo konzole i usrafljavas naslon. Ako nije, moras da skidas konzolu, izbacis stari plastikaner i ubacis metalni nosac (kao sto je Igor opisao). Imaj u vidu da se nosaci za 3v i 5v RAZLIKUJU u visini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam uspio vidjeti odozgo,ali sam uspio rukom napipati da je METALNI nosač u pitanju...što ti reče - banja...

Sad samo trebam probušiti rupu odozgo...čitao sam tvoj post od nekada sa početka teme i gledao slike...ta rupa je veličine kao ova gumena navlaka što je odozgo, je li tako??? Je li teško probušiti ovo...čini mi se kao tvrda plastika...

I nisam siguran hoću li dobiti ovaj plastični poklopac koji to pokriva sve, vidjeću sutra...

 

Evo citiram poruku što mi je ovaj sa otpada poslao: "Ja sam odvrno tri sarafa i ima nosac metalni i naslon, nisam rastavljo naslon od nosaca, samo sam nosac odvojio od auta i tako sve kompletno poslao"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...