Jump to content
FAS Goran
Detritus

Stilo Active>Dynamic - naslon za ruku

Recommended Posts

Samo iseces dno te policice (kao sto ti rece kao ta guma koja je pokriva), tako je i na fabrickoj konzoli.

Mene nije mrzelo da skinem celu konzolu (od menjaca do zadnje ventilacije) i da to lepo isecem i obradim da bude kao fabrikana.

 

Malo mi je konfuzno sto je ovaj covek od koga uzimas napisao. Kaze da je odvrnuo 3 srafa, tako da kapiram da ce ti poslati samo naslon (a pod nosacem verovatno misli na metalni deo naslona). Sto tebi i odgovara ako vec imas odgovarajuci nosac, kao sto kazes. Probusis rupu u konzoli, usrafis, preko plasticni poklopac (ornament sto kazu u "ePer"-u) i to je sva mudrost.

 

Sto se ukrasne plastike tice, ako ti ne posalje pojuri na nekom drugom otpadu, u najgorem slucaju je malo jace od 10 EUR kod ovlascenih (bar bilo kod nas).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno je to samo i poslao..ajd vidjeću kad dođe..javljam rezultate, hvala još jednom, živio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, tu smo da se pomognemo. Pa slobodno ubaci i neku slicicu radova, ako te ne bude mrzelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh ja da može da se napipa :) Samo malo paziš da se ne ogrebeš o ventilaciju ili onaj deo za štelovane ručne. Super si prošao! Mnogo ti je to skratilo posao što ne moraš konzolu da skidaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh evo stigao je nosač, malo je prljav ali srediću ja to...sad me čeka kad dođem kući rezanje plastike...

Ima li ko kakav savjet čime bi to bilo najlakše izrezati a da ne skidam konzolu već na licu mjesta da odradim???Pošto nisam na prethodnim stranicama našao da je neko rekao čime je rezao

 

P.S. nije mi poslao plastični poklopac, vidjeće mi se šarafi, jbg...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svašta tebi Jankoviću pada na pamet,a ja hteo samo dobar (i univerzalni) savet da dam čoveku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh evo postavljeno sve, leglo je super..nemam onog poklopca ali sam nesto zakamuflirao nekako dok ga ne nadjem..ionako ce biti naslon stalno spusten pa se i nece primjetiti..evo i par slika,hvala svima na asistu..

 

3e2a2eja.jpg  ejujyrag.jpg  evu9ujuz.jpg

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, u ime svih. Vidis da je prosto kao pasulj, kao sto smo ti i rekli. Malo je veca zezancija ako imas taj plasticni nosac, na tvoju srecu imao si vec pripremu. Mada se i to lako resi.

Rekoh ti (u najgorem slucaju, ako ne nadjes negde na otpadu) da je ta ukrasna plastika malo jace od 10 EUR kod ovlascenih (licno ne bih mogao da zivim sa saznanjem da je rupa ispod naslona :laughing: i da nije fabrika).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je. Jeste tvrda plastika ali se bez problema sece, ja sam skoro ugradio naslon u svom Stilu, samo sam skinuo celu centralnu konzolu i izvukao je napolje tako mi je bilo lakse da je isecem.

Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slucaj, kao sto rekoh, pedantnije se odradi. Mada opet preko ide ta ukrasna plastika, pa se i ne vidi. Ali je dosta lakse za rad, u svakom slucaju. Taman iskoristis kad skidas i ocistis ispod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da malo dopunim priču

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
 
image.jpg image.jpg image.jpg

 

Postoji razlika između 3D i 5D nosačima 3D je manji od 5D.

Dakle, ako imate 5D nosač, kako bi ga postavili u 3D Stilo, trebate iseći držač i napraviti ga kraćim za . 3.1cm. a zatim ga variti.

Ako postavljete 3D nosač u 5D Stilo, trebate produžiti nosač za. 3.1cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje i odgovori vezani za kupovinu nosaca prebaceni u odgovarajucu temu ("Gde mogu da kupim"): http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41777-gde-mogu-da-kupim/page-95#entry1147944

Pored nje, uvek se moze postaviti i besplatan oglas u odgovarajucem podforumu. Ova tema je DIY za ugradnju, slike i konkretna iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto je sto se tice ugradnje sve ovako lepo objasnjeno jedva cekam da uhvatim vremena da ga ugradim.e sada imam jos jedno pitanje,kada razbusim nitne koje drze plasticni nosac,i na njegovo mesto stavim metalni-sarafici sa kojima cu njega da privrnem moraju ispod patosa da imaju matice naravno.pa me zanima kako drzati matice prilikom zavrtanja? jer nemogu ispod i u autu da budem u isto vreme :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili je moguce u samu rupu od nitne urezati navoj za sarafice,posto cini mi se da patos ima debljine za to koliko vidim na slikama? :D ako sam lupio ne zamerite :D samo trazim najbolje resenje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vladan115hp nema bušenja karoserije i matica spolja :) Rupe su malo odignute od poda tako da šraf do 3-4cm dužine staje bez problema. Ne mora da se narezuje navoj, već je rupa taman za M5 šraf, zato sam njega i spomenuo. Druga opcija su ti pop nitne, ali za to ti trebaju ona dupla klešta.

 

Bane kod mene je druga verzija,a ovu prvu prvi put u životu vidim. Na ovu drugu ide još 3v/5v nosač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

igor0511 hvala na resenju dileme kolega :D a to sam predpostavio da trebaju matice odozdo jer sam na slikama iznad video sarafe m5 i maticu podred njega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavih naslon za ruku i ja, ali platno je bilo pocepano pa sam ga zamenio. Nasao sam neko crno platno priblizno kao sedista/tapaciri, malo rastegljivo taman da lepo legne. 
Platno je usiveno za 4 plasticne ''lajsnice'', a coskovi su samo nagurani unutra. Ove lajsne se cupaju, ali nezno....
 

IMG_20141208_011416.jpg

Ispod je sundjer kao i sto je ocekivano. Platno ima i postavu....

IMG_20141208_011238.jpg IMG_20141208_011531.jpg

 

Kad se skroz odvoji od ove plastike, izgleda ovako: 

 

IMG_20141208_011632.jpg

 

Onda sam samo rasparao ovo staro, isekao od novog priblizan oblik i zasio za ovu jednu duzu plasticnu lajsnu i zakacio na naslon da bih izmerio duzinu druge strane da bi bilo zategnuto lepo.Usivao sam po rupama koje su bile tako da obicna igla i konac zavrsavaju stvar. Nakon toga izmerio i za ove dve krace strane, zasio i njih isto. Cak sam platno malo i okratio, ali posto je malo rastegljivo, navuce se i taman bude lepo zategnuto. Lajsne kad se vracaju, samo se gurnu unutra i cuje se ''klik''   :)
Voditi racuna samo kako se okrecu ove plasticne lajsne, da se ne usiju naopako. 

 

IMG_20141211_204525.jpg IMG_20141211_232915.jpg IMG_20141211_204420.jpg
Ove coskove posle sam nagurao koliko je moglo, nije kao fabricki, ali nije strasno. Za sad drze, ne ispada platno iz njih, ali cu videti da uglavim tu nesto za svaki slucaj i da malo bolje zategnem da se ne guzva. 

I na kraju kad se sklopi, bude ovako nesto. 

IMG_20141212_012121.jpg IMG_20141212_012341.jpg  IMG_20141212_013610.jpg  IMG_20141212_013643.jpg

 

Sve u svemu nije tesko, samo da se odvoji jedno popodne i koje pivo (18+) posto ume da iznervira.....

Ostaje mi da pojurim metalni nosac za 5v, mada kopka me da ga stavim i ovako sad, nakalemio bih ga nekako danas sigurno, imao je srece naslon sto je pao mrak.  :rambo: 
Toliko za sad, nadam se da ce biti nekome od pomoci. 
 

Edited by Stiliša

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super si ovo odradio, ali teško da ćeš uspeti da nakalemiš ovako.

Hteo sam i ja prvo da nešto zbudžim, ali čim prisloniš naslon odozgo videćeš da je plastični nosač suviše unazad povučen tako da ne bi mogao ni da uhvati sa više od 2 šrafa + pukao bi posle 10min kada bi se neko fino nalaktio.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve može da se uradi sa dovoljno vremena i novca :)
Samo je pitanje da li mu se više isplati da sačeka da iskoči neki nosač za 1000din ili da sam pravi i izmaltretira se maksimalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolega, mislim ja na vas. :) 

Igore, mislio sam da probam sa nitnama za onu plastiku, znaci da prosecem samo da prodje ona kockica i pozadi ona precaga neka sto ima na naslonu odozdo, i on ce onda ravno da legne na plastiku dole. Probusim 3 rupe za nitne, a odozdo stavim parce lima ispod svake kao sajbna da bude, cisto da ne proleti kroz plastiku. To sam mislio cisto onako da probam, jer tu plastiku posle secem te secem zbog nosaca, tako da nije strasno ni ako je upropastim. Da ne ispadne da se stekam da kupiim taj nosac, ovo cu da probam cisto iz radoznalosti, a nosac cu svakako neki nabaviti, jer ovo nije trajno resenje.... 

Beli, razmisljao sam i o tome, kako zeznuti Italijana sto mi je skratio opremu, moguce je i to uraditi, to mi je rezerva ako nista ne uradim, mada pored Sapca tesko da se nesto ne uradi. :D 

 

 

Samo je pitanje da li mu se više isplati da sačeka da iskoči neki nosač za 1000din

Da ti znas koliku sam tablu lima uzeo juce za 1800 din, moze da se napravi jedno 30 nosaca. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...