Jump to content
FAS Goran
velja022

Fiat Panda - saveti/iskustva/mišljenja

Recommended Posts

trebalo bi da jeste porez ukljicen, korektna je skroz cini mi se da su felne naknadno stavljane zbog znaka i u jako je lepom stanju, kad pogledas cene kod nas jeste skuplja ali ovde su uglavnom bili vanovi sa ko zna koliko km i sta vec sve a i da nisu...10 000e jete puno za mali auto za te pare stila ili libru pa cak i puntica multijet-a mozes da nadjes u dobrom stanju sve zavisi sta zelis,odrzavanje i za koje namene, ako mene pitas ok je...

evo link dobrog puntica jtd skup al......pogledaj i pande

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=q2my2zlvv3p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

potrebni su mi saveti i misljenja u vezi Fiat Pande 1.3 multijet. Da li se to isplati uzimati ili ne? Naravno, da nije bio VAN tj. da ima podizace za zadnja stakla jer ako smo dobro videli to je glavna karateristika vozila koja su ,ili su bila VAN-ovi.

Brat bi hteo da kupi ovaj auto ali nesto se necka jer je cuo da je motor jako nepristupacan za rad i da odrzavanje nije bas jeftino. E sad, to sto je on cuo mozda nema veze sa realnoscu pa bih vas zamolio za savete i misljenja.

Takodje ukoliko ga neko ima i vozi ga, molio bih da prenese svoje utiske, za i protiv. Govorite sve sto znate ! :smoke:

Unapred zahvalan,

Rasa.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je bio VAN ili ne, lako se sazna preko broja šasije. Dakle, samo mu uzmi broj šasije i dođi na forum:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=35394

1.3 MJet je bukvalno najbolji motor na svetu u toj klasi. O njegovoj pouzdanosti pogledaj i druge teme, tj. druge modele gde se on takođe ugrađuje.

Ukratko, pouzdan je, ne pravi probleme, a ako nema pare za njegovo održavanje, onda neće imati ni za jedan drugi dizel. :thumbup:

Ovlašćeni servisi, mali servis za Pandu 1.3 MJet sa klimom >>> ukupna cena >>> 13.369 RSD.

Sam odeš u prodavnicu (npr. AP Sport) i kupiš delove za mali servis, ukupna cena >>> oko 5.000, plus ruke majstoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O.K. Hvala...za mjet je vec sve poznato, ali ima li auto nekih falinki tipa menjac, trap, kocnice? Kakav je u voznji?

Jel` trza na 200km/h :thumbsup: ?!

Voleo bih da cujem nekog ko vozi ili je vozio Pandu MJET i da objektivno iznese sve cinjenice i kaze ovo valja ovo ne valja tj. ovo mi se svidja a ovo ne. Na osnovu toga ce doneti odluku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi "minus", ima DPF ali to cemo da sredimo..tj. bice "ubiven".

Pa nije valjda da niko nema iskustvo sa ovim automobilom? Nisam pitao za Nissan Sunny GTI-R :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je drug pricao da je imao problem sa desnom nogom u pandi,tj manjkom prostora na nju. Valjda je ona centralna konzola(ili kako se vec zove ono izmedju vozaca i suvozaca) siroka,tako da ne moze covek lepo da se rasiri dok sedi

Edited by stefanan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da vec postoji tema vezana za Pandu, pa me zanima, posto imam neku kombinaciju za zamenu, sta mislite o ovom oglasu:

mmm30.jpg

http://www.mojauto.rs/polovni-automobili/850290_Fiat_Panda_2004_god

Pricao sam sa covekom, rekao je da doteram mog Seija, moze zamena uz moju doplatu, a sad...treba mi par saveta: na sta da obratim paznju kod Pande? Sta bih, mozda, mogao da zamerim, da malo spustimo cenu, jer oni ce verovatno cenu Seicenta da

snize na 2000evra, a ja bih da se uklopim u 1000 doplate (prepis, na ime i sve to).

Plus kod mojih kola je to sto je sveze registrovan (ako ce to da cene), ima klimu, ima el.podizace, muziku, vufer u gepeku (nznm da ga ostavim ili izvadim, da li ce to uopste da igra neku ulogu u podizanju cene?).

Izvinjavam se na romanu, nadam se da nisam smorio sa ovim postom :sleeping:

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislimo da bi je ozbiljno trebao uzeti u razmatranje. Posebno što je najviša Emotion oprema. To se odmah vidi kad baciš pogled na instrument tablu. Postoje inače Actual, Dynamic i Emotion opreme. Mislimo takođe da bi trebao da skineš pandino uputstvo u PDF-u, odštampaš ga, detaljno proučiš i imaš pri ruci. Takođe i provera preko VIN broja nije na odmet. Jedino me buni što nema deljiva zadnja sedišta, originalni radio sa komandama na volanu, kožni volan i menjač... ali sve to izgleda zavisi od godišta. Ovo su ionako prva godišta "nove" pande.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, koliko bih ja mogao dobiti za mog Seija? Uporedjivao sam po oglasima i mislim da je realno oko 2 ili malo preko 2000, do 2200e. A sad, kontam da i oni na placu moraju zaraditi nesto, ali bih voleo da ga ocene na malo preko 2 ili ravno 2 hiljade, ali u tom slucaju da i cenu Pande spuste malo, na nekih 2800 ili malko vise...

E sad, malo sam pristrasan, ali, sta sad, moze mi se :rolleyes:

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delakroa, ne znam šta da ti kažem. Đavo mi nije dao mira, i odmah sa posla sam otišao da vidim tu pandu, (iako mi nije usput, al' kad si bajsom onda ti je svejedno, sve je pod firmom "rekreacije" i poželjno, nemaš grižu savesti kao kad trošiš gorivo). I odmah da ti kažem da je prvi utisak loš, uopšte nisam oduševljen, ima ih čak tri (potpuno iste, ista boja, oprema), prodao ih je neki NS privatnik kome se nešto nisu isplatile pa ih teslimio. Bar je takva priča. Ali mnogo su UMORNI ti automobili, ofucani, zapušteni, sve je na njima nešto zapeklo, i nije Emotion oprema već Dynamic, ipak me je prešla fotografija instrument table. Motor je ok, i verovatno najbolja stvar na njima, ali sve ostalo zahteva dosta vremena i ljubavi da se dovede u tip-top stanje. Mislim da bi ih sigurno da liza bar 300 EUR manje. A s druge strane verujem da je tvoj seicento u mnogo, mnogo boljem stanju pa moraš napraviti dobar dil, nemoj srljati. Mnogo ima automobila sada na prodaju i to za male pare. Možda prvo svoj da prodaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sto se prodaje mog Seija tice, slabo... prosle godine kad sam bio u tripu da menjam, isao sam nekoliko nedelja na auto pijacu i camio tamo, ali nista, niko ni da pogleda...

Ovo mi je delovalo onako primamljivo, jos kad sam cuo i da otkupljuju, ma odusevio sam se...salu na stranu, Sei je bio van, a Panda je putnicka, ako nista drugo. I novija je, doduse godinu, ali ok.

Nznm, meni se dja, sad ako ima neke sitnice da se srede, uradicu, ako nije nesto vece, strasnije...

Uglavnom, hvala ti kolega sto si bio i na savetu...otici cu da vidim uzivo, drugo je ipak to nego sa slike, kao sto si i sam rekao. Nego, moram jos da utegnem Seija, neka mala popravka, kvacilo je u pitanju i onda idem, da mi ne zamere sto skripi, sto se cuje i slicno, da ne obore cenu na tome...

P.s.: nije valjda udarena ili jako ogrebana, nesto tako? I koliko sam video, registrovana je? Bar ona na slici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drustvo, pozelite mi srecu i drzite mi fige, idem sutra pre podne da vidim Pandu O.o xD

Danas sam detaljno oribao Seija, poskidao visak delova, tkd je sada skroz neutralan :thumbsup:

Nadam se da mi nece mnogo zamerati, zato sto je bio van, da nece mnogo sniziti cenu ili ako snize, da ce shodno tome i Pandu malo spustiti...uglavnom, kako bude, hvalicu se ovde ako uspem da zamenim :rolleyes:

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, bio, video, odustao :thumbdown:

Pande su onako, solidne, ali ne mogu reci da je ijedna skroz ok. Svakoj nesto fali, mozda cu pogresiti, ali moje licno misljenje je da su u ocajnom stanju. Moj Sei, ne zato sto je moj, ali je puno bolji, samo je godinu dana stariji, ali je presao 10.000km manje...

I pored svega toga, cenu Pande spustise za 100e, a za Seicenta nudi 1.600e, pa da ti ne bih :vava:

:rant::rant: :rant:

Straaaasno :thumbdown: ne znam da li je to neciji rodjak, poznanik, ali je bio ultra neljubazan!!! :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, šta se čudiš što mu je njegov interes preči od tvog? :whistle::D I tebi je tvoj interes u toj kupoprodaji preči od njegovog.

Iluzorno je očekivati da će on biti realan, pošten ili šta već...i nemaš šta da ga pitaš koliko bi spustio cenu, nego mu ti ponudiš par stotina eura manje nego što si spreman da platiš...onda se malo cenjkate, u tom cenjkanju podigneš svoju ponudu za tih par stotina eura, taman do one sume koliko si spreman da platiš i to je to. :thumbup: Dogovorite se ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa krenuli smo tako, tj ja sam krenuo da pregovaram, a on me iskulira! :thumbdown:

Jos juce citav dan sredjujem Seija, detaljno sam ga oribao i ispod haube, gepek, sve, a on ga nije ni pogledao... :realmad:

I kad me pitao za cenu, ja kazem 2200e i racunam da ce ga spustiti na 2, ali i Pandu na 2800, dakle da moja doplata bude oko 800 ili eventualno do 1000, a on odmahne glavom i kaze oko 1200 da mu jos doplatim, ali i to je malo, pa z..ebi :coffee:

Nije ta Panda toliko bolja da moram da dam preko 1000 za nju! I presla je vise, ne rade joj el.podizaci, farba se guli, gepek se tesko otvara itd...

Pa da te ubije u pojam <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delakroa, mislim da treba da budeš srećan što nisi uzeo jednu od tih pandi. Jeste, potegao si čak iz Subotice, sa velikim iluzijama, ali valjda si ipak iskoristio dan, koji je bio savršen i za gluvarenje malo i po Novom Sadu, Štrandu... Podseti me na mene kad sam tako isto jedne davne godine krenuo u Sombor po vw kombi kamper, od nekog slikara, isto sa velikim iluzijama i očekivanjima. Tada nije bilo ni Interneta, slika... ali je isto bilo lovačkih priča preko telefona. Kad tamo kršina jedna obična, gomile gita (Djape bi to mnogo bolje opisao kao u priči o "spajderu 124" ), tip bezveznjak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljam da odem u Poljsku da kupim sebi jednu Pandu, pošto se ona tamo pravi mislim da je najpovoljnije tamo kupiti, ako neko ima neku drugu informaciju neka je podeli sa nama, i ako neko možda ima sličnu ideju, možemo se dogovoriti da odemo zajedno i podelimo troškove, još ako se razume malo više u automobile od mene, eto lepe avanture.

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da se ljutis ali ne mogu da verujem na kakve sve ideje ljudi dolaze samo da bi prosli jeftinije. Jedino u cemu se slazem sa tobom je da bi to bas bila avantura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da volim avanture, ali ne toliko da kod nas kupim polovnu Pandu "na ime kupca", mjet sa 80.000 km na satu, pogledajte naše oglase i neke poljske oglase, meni izgleda primamljivo otići i videti Varšavu ili Krakov koji je bliži, i usput kupiti Pandu, mada priznajem da možda zvuči suludo zato sam i postavio temu na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I el. Fiatov volan je takođe servo. :thumbup: Panda ima električni servo.

Dakle, nema pumpe, nema ulja za servo.

p.s. Za svaki slučaj da pojasnimo, misliš li možda na ovakvu Pandu:

cxc780.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ova druga tj prva ima servo ali samo sa steroidima. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...