Jump to content
FAS Goran
velja022

Fiat Panda - saveti/iskustva/mišljenja

Recommended Posts

Sto se tice potrosnje pasat 4motion i Panda ne mogu da se porede. Tast vozi golfa 4 tdi-a od 130 konja isto 4 motion, koji na otvorenom penzionerskom voznjom moze da se spusti na 4.5 dok je u gradu potrosnja identicna kao Pandina. Medjutim, panda je dosta visa od golfa i ima drugaciji pogon, za koji mogu da tvrdim da je mnogo bolji nego volksvagenov. Takodje panda je teska negde oko 1100 kg-a pa uz visinu i to dosta utice na potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TestAutomobila video: Fiat Panda II - VAN i putnički model - test polovnjaka

 

Na testu je FIAT Panda druge generacije u VAN verziji sa benzinskim 1.2 motorom snage 51KW/69KS iz 2011-e godine, druga Panda je putnička verzija iz 2003-e godine, sa benzincem 1.2 snage 44KW/60KS

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ekipo,

sto mislite o ovoj Pandi, jel dobra prilika: http://www.autodiler.me/auto_oglasi_auto/826316

Daje mi je za 2700EUR, al ima nekoliko stvari za popravku (alternator, prednji branik ozuljen na desnu stranu i kocnice da se srede - meka pedala od lezanja...)

Neki savjet? 4x4 climbing je u pitanju... (inace benzin je - 1.2/44kw, greska u oglasu)

 

Hval, poz..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdravo ekipo,
sto mislite o ovoj Pandi, jel dobra prilika: http://www.autodiler.me/auto_oglasi_auto/826316
Daje mi je za 2700EUR, al ima nekoliko stvari za popravku (alternator, prednji branik ozuljen na desnu stranu i kocnice da se srede - meka pedala od lezanja...)
Neki savjet? 4x4 climbing je u pitanju... (inace benzin je - 1.2/44kw, greska u oglasu)
 
Hval, poz..


Jesi li je uzeo?

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam nešto ove placeve sa belim i crvenim Pandama, ima po 100 komada na placu, bar tako kažu u oglasu, jel zna neko koje je poreklo tih pandi, kontam opet neki italijanski telekom ili slično, i da li se može verovati kilometraži od 56000 za 2011 godište?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako bi trebalo da bude na našim placevima,

ali gledajući te iste pande na mobile.de tamo je ista kilometraža, znači 50-100000 km, a Nemci ne smeju da vraćaju, i predpostavljam da im je isti izvor snabdevanja,

jedino što su u Nemačkoj malo jeftiniji:D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam u Sapcu par komada, prosek im je ~80k km. Ne bih rekao da je vracana kilometraza, nema logike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim solidno. Zadnja vrata verovatno nisu nikad otvarali pa skripe. Neke su malo ogrebane, udarene, neke ne. Prodaju ih i u putnickoj verziji koju su ubacili original sedista, pojaseve, prefarbali retrovizore u belo. Ubedjujem caleta da uzme jednu a njemu se nesto ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci

Kakav je polovan 1.3 mjtd u pandi 2006 godište.

Auto iz uvoza ,Švajcarska,klasika 180.000 km.Šta gledati prilikom kupovine i šta preventivno servisirati na motoru.

Čitam sve članke vezano za ovaj tip motora, i nekako ispada da sve što uštediš na gorivu,na kraju daš na milion nepotrebnih delova za prevoz od tačke A ,do tačke B.

 

 

 

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemora da znaci,motor ovaj je 1.3 odlican,jedino ako nije presao mnoogo kilometara i ako nije redovno odrzavan,al nije toliko skup za odrzavanje

a ako kupis prvo veliki servis,ako nema servisne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki servis+Original lanac koliko je to okvirno?

Na svim japancima benzincima što sam vozio,lanac se gleda tamo na 250.000km,i niko ih nikada nije menjao.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xenon

Pitanje je iz teme o Idei prebaceno u odgovarajucu temu o Pandi.

Pomocu Search mozes da pronadjes dosta toga konkretno o 1.3 MultiJet i na ostalim temama, jer je isao u gomilu modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi! Nova sam na forumu a uglavnom sam bila vlasnik italijanskih vozila Fiat Punto pa Alfa 156. Sada bih kupila Fiat Pandu 1.2  voženu 10 godina na plin. Vlasnik je zamenio dizne i ima garanciju 5 godina na njih,e sada mene buni što sam na par negativnih tekstova na sajtovima kao npr. "Testovi automobila" koji kaže:

 

Quote

"Kada agregat radi na plin, tada dizne nemaju nikakvu funkciju, a u komori (komorni prostor na glavi) se kao posledica sagorevanja garež lepi na veoma osetljive i sofisticirane dizne. 
Djelmasauto: Zbog ugradnje gasnog uređaja stradaju još neki delovi na motoru. Stradaju sicevi ventila. Izduvni ventili su preopterećeni mnogo većim temperaturama izgaranja gasa – za više od 30%, pa nije čudo što se brzo oštete."

 

Interesuje me kako Pandini motori podnose viče temperature sagorevanja goriva i koliko koštaju popravke motora, sicevi ventila i druge popravke na motoru posle dugogodišnje upotrebe plinskog sistema. Veliko hvala! Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Daliborka

 

Ako je "problem" samo plin, uzmi slobodno. Ima dosta primera da su ti motori na plin prelazili ozbiljne kilometraže.

I ako slučajno dođe do nekih problema sa glavom motora zbog plina, nije skupa popravka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...