Jump to content
FAS Goran
velja022

Fiat Panda - saveti/iskustva/mišljenja

Recommended Posts

Ja sam izgleda jedan od retkih kom se ne svidja cross ni u jednoj varijanti :) doduse ova nova i moze da prodje ali starija nikako, 100hp mi se uvek svidjala mada generalno ne bih je verovatno nikad kupio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni meni Panda san - snova - auto, ali mi finansije diktiraju izbor.
Suzuki SX-4 (kao nesto skuplja) i Panda (kao jeftinija varijanta) su dva modela koji me intrigiraju,a mogao bih da ih priustim.

Mada mi je Panda stvarno zanimljiv auto,a pomenute dve varijante su mi,svaka na svoj nacin, veoma zanimljive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu da promenim moju Pandu (169) 1,2 8V za noviju Pandu (319) i sad je glavno pitanje koji motor izabrati
Od dizela je izbor 1,3 mjet a od benzinaca 1,2 8V i 0,9 multiair, primetio sam da postoje i razlicite konjaza za 1,3 i 0,9 motore pa me i to zanima
Ono sto bih ja voleo je vise snage od trenutnih 69ks tj bolje ubrzanje sto se potrosnje tice tu nemam zahteva i ovako mi trosi oko 9 litara tako da sam navikao
95% voznje je gradska voznja i cesto sa 200kg u gepeku, relacije su do 10km, godisnje predjem oko 6000km

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 0.9 nisam bas cuo neke preporuke na racun izdrzljivosti. To je dvocilindricni motor! 

 

Za 1.3 dizel je vec sve klasika, ekologija, itd... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

0,9 radi dok radi i posle može samo da se baci,nepopravljiv je…zato su i prešli na 1.0 sa tri cilindra

biraj između poznatih,1.2 benzin i 1.3 dizel

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da je 0,9 toliko los motor tj za jednokratnu upotrebu
To sto ima dva cilindra mi uopste ne smeta ali mi smeta da je nepopravljiv ipak ne kupujem nov auto
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Britanci ih najviše kupovali, u Pandama,izginuće bilo posle 50-60k milja,imaš po netu i YT

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako rešiti problem dotrajalog vozačkog sedišta na pandi 2006 godište?
Koji uređaj za vožnju na gas preporučujete za Pandu?
Koje gumene patosnice kupiti?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, havijer said:

Kako rešiti problem dotrajalog vozačkog sedišta na pandi 2006 godište?

Menjaš sa otpada ili repariraš kod ovih što tapaciraju nameštaj ili repariraju sedišta. 

 

12 minutes ago, havijer said:

Koji uređaj za vožnju na gas preporučujete za Pandu?

Gasaši ovde koriste STAG GO i slične, a imaš i podforum Auto-Gas pa pitaj tamo. 

 

13 minutes ago, havijer said:

Koje gumene patosnice kupiti?

Ja imam samo gumene (letnje mi ni ne trebaju), neka domaća proizvodnja, ne-tipske, duboke. Bez znakova zamora već 5 godina, plaćene mislim oko 2000, BG buvljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod sedišta, hajde što je propao materijal ali problem je što je propao sunđer. Na otpadu verujem da je teško naći da je očuvano sedište, imate li neku preporuku gde najbolje potražiti? Odnosno na kom otpadu?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@havijer

Molba da ne pravimo "kupusaru" od teme i pitamo sve sto nas zanima na jednom mestu - praksa foruma je da se svaki topic bavi onim sto je precizirano u naslovu. Ova tema (i ceo podforum) su namenjeni za savete i iskustva pri kupovini FCA modela, a ne za resavanje tehnickih problema ;) . U pretrazi sadrzaja koji se ovde pise vec deceniju i po, umnogome moze da pomogne Search foruma.

1 hour ago, havijer said:

Koje gumene patosnice kupiti?

Za iskustva i preporuke za patosnice imamo celu temu u "Styling" podforumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41565-tapacirung-presvlake-patosnice/

1 hour ago, havijer said:

Koji uređaj za vožnju na gas preporučujete za Pandu?

Za iskustva sa TNG, kompletan podforum sa gomilom tema i preporuka:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/125-auto-gas/

1 hour ago, havijer said:

Kako rešiti problem dotrajalog vozačkog sedišta na pandi 2006 godište?

Nije puka reklama jer je covek madjionicar za tapaciranje - cimni mog drugara Stevu (TPC volana), pravi entuzijasta, a kod njega imamo i klupski popust. Radovi mogu da se pogledaju i na njegovom Instagram profilu, posto nema bas preterano vremena za pisanje po forumima sa kojima saradjuje:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/83503-tapaciranje-volana-neba/

Jedino sto vidim da nije prepravljeno - vise ne radi u Mazuranicevoj na Dusanovcu, nego se prebacio u veci prostor u Jerkovicu, kod okretnice 26-ice.

54 minutes ago, havijer said:

imate li neku preporuku gde najbolje potražiti? Odnosno na kom otpadu?

Tema sa otpadima, imas i sveze kontakte na poslednjim stranama. Kreni od onih vecih i snabdevenijih, sa boljom i jeftinijom ponudom (Maki Sabac, Pedja Indjija, itd.):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5602-fiatlanciaalfa-romeo-otpadi/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...