Jump to content
FAS Goran
macak

Fiat Stilo - ASR failure ; loose connection / ECU problem

Recommended Posts

Imas reparaciju ecu za 80e u NS.

Polovan ecu ti je isto macka u dzaku,posto niko tu ne daje garanciju!

Navodno je kod stila od 2004 to reseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se cuo sa majstorom i kaze mi da je osiguracka kutija oksidirala i da je dosta kapljica vode u njoj. Trebalo je do sada da otkloni kvar, ali mi je rekao da ce danas i sutra probati auto, pa tek sutra popodne da odem po njega. Inace, greska mi se javljala i gasio se samo kada idem negde dalje, odnosno van grada, a po gradu sam vozio auto i nista, sve OK. Tako da mi sada preostaje, ako sve bude ok kod majstora, da vozim i cekam dok se opet ne upali. Videcemo..ili je ta osiguracka kutija, ili je ipak ECU..vreme ce pokazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i meni u pocetku a posle je krenulo i na dalje kad sam kretao!U pocetku 1 u 7 dana a posle skoro svaki dan 1-2!

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sada sam preuzeo auto. Majstor kaze da je osiguracka kutija mnogo oksidirala. Morali su da je rastave, sve ociste i naprskaju lakom kako ne bi opet dolazilo do oksidaceje i pravilo smetnje. Kaze da se ta osiguracka kutija sastoji iz nekoliko tabli i da je izmedju njih sve bilo zeleno, odnosno da je oksidiralo.. To je sve ocisceno i lakirano i opet sastavljeno. Mozda sam i nesto lupnuo, jer sam laik po tom pitanju, ali sam vam samo prneo reci majstora, tako da - ne zamerite. Ko zna o cemu se radi, shvatice. Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je riknuo ECU. U ponedeljak ide na reparaciju. Cisto ako nekog zanima - cena novog u AP sportu je 102.000 dinara, a repariranog u Italiji je 75.000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mimistilo jel si cesto prao motor.Odakle voda u kutiji sa osiguracima :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu polovni ali mozda cak bolje nego reparirani!To je moje misljenje sve zavisi kako ko voli!

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor nisam nikada prao, a odakle voda nemam pojma.

A Ivane cene jesu jake, ali ti govorim o novom ECU, a reparacija bi kostala negde oko 100e i dobijam garanciju godinu dana. Ipak mislim da mi se to najvise isplati jer za 300e mogu da ga repariram 3 puta, a to je sa garanciom 3 godine, a polovan 300e mozda rikne sutra...a mozda traje jos 100.000 km, to se nezna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros Stilo poceo da blinka, loose conection, razne ABS, EBD... bla, bla, bla, greske, i naravno nece da vergla.

Nikada za 2 god nije nista izbacivao, tako da sam pretpostavio da je akumulator(u njemu je bio Magneti cini mi se da sam na njemu video 2003 god, auto je 2003) svaka im cast, ako je to fabricki :)

Zvao majstora(drugara za savet), pa pravac AP sport Varta Blue, zamenio i sve ok.

Skratio sam koliko je moglo, hteo sam samo da kazem da ne treba generalizovati stvari.

Krene se od osnovnih stvari, nece uvek svima ista stvar biti u kvaru.

Ako i bude, niste odma pukli 100-200-300 EUR ako se moze resiti za manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozis 1.9 jtd koji nije do sada imao ovaj problem koji muci benzinca 1.6 16v .Tvoje iskustvo nema bas neke veze sa ovim problem. :welcome:

Show must go on.....

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skratio sam koliko je moglo, hteo sam samo da kazem da ne treba generalizovati stvari.

Krene se od osnovnih stvari, nece uvek svima ista stvar biti u kvaru.

Ako i bude, niste odma pukli 100-200-300 EUR ako se moze resiti za manje.

To koji je model auta nema veze, bitan je primer :)

Procitao sam neke savete ovde, da odmah treba reparirati/kupiti novi ECU.

Hteo sam reci, da ne mora biti najgora moguca kombinacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo imene opet. Pre par dana sam preuzeo auto i majstor kaze da problem nije bio u ECU nego u BSI-u. Slao je ECU na reparaciju kod nekih elektronicara i oni su ustanovili da je sa njim sve u redu, pa su trazili da im posalje BSI. Kao je navodno problem bio u BSI-u i nije imao komunikaciju sa ECU-om. Kad jutros, opet stara prica. :wallbash: Doduse, nije mi se ugasio u voznji, vec pri davanju kontakta je izbacio famozni ASR failure loose connection. Vratio kljuc i upalio ponovo, kad ono Check OK. Sta mi je raditi, ptam ssada sve vas??? Vozicu jos par dana da vidim kako ce se ponasati, jer je 3 dana radio normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pri davanju kontakta je izbacio famozni ASR failure loose connection. Vratio kljuc i upalio ponovo, kad ono Check OK. Sta mi je raditi...

Ništa. Sve je to ok, tj. uobičajeno ponašanje Stila. Sledeći put nemoj džabe vraćati ključ nego slobodno zaverglaj i upali.

Kvar na ASR-u ili šta god da prijavi stvarno postoji samo ako ostane da sija lampica nakon što upališ auto. Ako lampice nema (a, nema) ne zanima te šta je prijavio prilikom verglanja. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Imam problem. Prije par dana sam zamijenio bobinu, i rece mi mehanicar da bi' trebao zamijeniti svejcice da mi ne pocrkaju i ostale bobine sto ja nisam uradio, nisam imao vremena i prije dva dana sjednem u auto, upalim ga i poslije 10 sekundi on se ugasi, ja opet upalim - on se opet ugasi i onda pocne da mi iskace ono ASR failure, car security, loose conection i ne mogu ni da ga upalim vise. Inace i prije mi je iskakalo to sve po redu, samo ga ja opet upalim i on radi normalno. Ovaj put mi iskocilo i 15 puta sam davao kontank ono (ASR, onaj katancic i trougao) jos uvijek stoji i ne mogu da upalim. Zna li neko u cemu je problem? Stilo je 1.6 16v 2001 godiste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci...akumulator ; osiguraci u motornom prostoru - konektori ispod; masa; senzori i konektori radilice i bregaste; i sijaset drugih stvari o kojima je ovde pisano. Najbolja je dijagnostika ali ako nisi u poziciji onda kreni redom. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prkljucivao je onaj na dijagnostiku kada je mijenjao bobinu, nije nista rekao za to, jbm li ga. Akumulator nije sigurno, za ostalo ne znam, provjericu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da javim da je juce ECU drugi put dosao sa reparacije, kad danas, opet ASR...loose connecton... E sad ja vec lagano pocinjem da ludim :wallbash: :wallbash: :wallbash: Da li da odem do ovlascenog servisa i da li uopste oficijalna fiatova dijagnostika moze nesto pokazati? Da li mi neko sa sigurnoscu moze potvrditi da je ECU u pitanju? Jer, auto je u globalu sasvim OK i uopste mi nije za prodaju, a s obzirom da ovo nenormalno padanje cena sada ne mogu izvuci ni 3.000, tako da sam resen da na kraju krajeva uzmem i fabricki repariran ECU :thumbdown: jbg ipak je u pitanju 750 evrica :crybaby: Majstori, serviseri i svi ostali PLEASE HELP :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj "famozni" ECU ubacite u auto koji nema tih problema pa probajte.Tako cete 100% znati da li je do ECU.

Immo podaci su u 95160 i mora se otvarati ECU da bi dosli do njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam Stilo 1.6 16v 2001 godište kojeg sam kupio prije par sedmica. Pri startovanju mi nakratko ispisuje greške poput Alterntator failure koja brzo nestane, a od jutros i Flat batery. Obično se nakon dva ili tri minuta ugasi i onda ispisuje greške za ASR, ESP, Loose conection, sensor fault, Car security low, Engine fault (ne obavezno sve) i ne može da se ponovo upali minut ili dva dok na displeju stoje lampice za neke od tih grešaka. Nakon toga, kad ga upalim auto radi normalno bez obzira koliko ga puta palio i gasio. Prilikom izbacivanja tih grešaka iz prostora sa akumulatorom i osiguračima (ili tu negdje) se čuje glasno lupkanje. Prije sedam dana sam išao na dijagnostiku i majstor je produvao leptir gas i rekao da je sve ostalo uredu, međutim to nije riješilo problem. Imao sam i Airbag failure koji je radio stalno dok nisam malo čačnuo one žice ispod suvozačevog sjedišta i od tad' se ne pojavljuje više.

p.s greške i gašenje mi se javljaju, otrpilike, svaki drugi dan

Da li je neko imao slične probleme? Nisam siguran kome prvo da se obratim

Ako ti je akumulator slab onda ti alternator ne vraca struju. Proveri alternator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i moj prvi post da bude sa problemom :). Pre nekih 10 dana mi je počeo slični problem kao što sam pročitao na ovoj temi. U toku vangradske vožnje prvo se upalilo "High temperature", merač u sekundi otišao u maksimum, motor kao da je zastao (safe mode :) ), i posle 2-3 sekunde vratilo se na normalu. Sutradan je krenulo i sa paljenjem ASR failure, Loose connection i High Temperature i kad je auto hladan pri davanju kontakta a i u vožnji bez gašenja motora. U međuvremenu otišao sam na dijagnostiku, bez grešaka prijavljenih. Posle toga, pre jedno 4 dana vraćam se sa tvrđave gore, i krenulo je ludilo. ASR failure, Loose connection i ugasi se motor uz ono Car security. Sačekam, zaverglam ponovo - upali i tako na svakih kilometar - dva do kuće. E sad posle par pročitanih tema na internetu i ovde uradio sam sledeće:

  • - Opet dijagnostika - nema grešaka
  • - Provera akumulatora (12,7V kad je ugašen, 13,8 kad je upaljen - probao da uključim i klimu i ventilator i farove sve na leru, napon se ne menja)
  • - Električar povadio sve iz one komunikacione kutije, povadio releje, osigurače očistio sve do jednog

Bukvalno isti dan, posle pređenih nekih 30km, to veče (parkirao se i posle nekih pola sata sedam da ga vozim) upali se famozno ASR failure, Loose connection, High Temperature bla truć i to na samom kontaktu bez paljenja motora. Ponovo dajem kontak - Check OK. Išao ceo dan čak i do Stojanova jer mi drug radi tamo, stavili ga na dijagnostiku isto bez grešaka kažu da je 90% ECU - a za onih 10% ne mogu da garantuju. Posle toga evo vozio ga sve u redu još nekih 20km i bez grešaka.

Pošto sam već odlepio a majstori kao majstori samo udaraju po džepu i ne garantuju ništa konkretno već samo polovične odgovore - možda je ovo ili ono, pa ćemo to da zamenimo i da vidimo, kapiram da će me cela avantura koštati jako skupo. Da li da nabavljam novi ECU ili dajte mi adresu nekog dobrog majstora za FIAT jer ovaj auto ne vozim dugo, nekih mesec dana. Svakako mi dođe da se zapucam u banderu sa njim :)) Pozdrav i izvinjavam se na malo dužem postu :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo ljudi od nedavno sam postao vlasnik fiat stila 1.6 16v i mogu vam reci da automobil nije los,medjutim posle nekog perioda bez ikakvog razloga mi samo zapisti "ASR FAILURE I LOOSE CONECTION"bez ikakvog upozorenja i razloga i ja ga odmah potom upalim pez problema.Jel zna neko o cemu se radi jer sam se nacitao svega i svacega od senzora za radilce do nedostatka neke tecnosti u motoru pa do lampica sa stop svetlima.ako neko moze neka odgovori u napred hvala.

Edited by Gnocchi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...