Jump to content
FAS Goran
macak

Fiat Stilo - ASR failure ; loose connection / ECU problem

Recommended Posts

1. Pri startovanju mi nakratko ispisuje greške poput Alterntator failure...

2.Obično se nakon dva ili tri minuta ugasi i onda ispisuje greške za ASR, ESP, Loose conection, sensor fault, Car security low, Engine fault (ne obavezno sve) i ne može da se ponovo upali...

1.Pri paljenju ispisuje alt.failure,verovatno akumulator zeza.

2.Nazalost,bice da je motorni ecu zavrsio karijeru.Pocece sve cesce da se gasi.A opet 99% je problem 2 uzrok problemu 1. :coffee:

Pretrazi forum. Imas moju i "crnog sala" opservaciju i resenje na tu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i šta ja sad da radim?

Je li akumulator ili ECU? Ni jedno ni drugo nisu nimalo jeftini, a obadvoje zajedno... eh

Share this post


Link to post
Share on other sites

uradi kako sam ti rekao, pa ako i dalje javlja greske onda ispituj dalje.. male su sanse da je ecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam došao od majstora, mjerili su punjenje i kapacitete akumulatora. Ispostavilo se da je uredu, čak odličan.

Jedino sad što se čuje neko lupkanje iz tog predjela (aukumulator, osigurači, ECU) u momentu kada neće da upali, postoji mogućnost da je neki relej. To ću da provjerim u Ponedeljak kod nekog "boljeg" elektičara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta sada da radis?

Sada ces poceti svakodnevno da citas forume.Prvo domace,a zatim i strane.Bice par dana u redu sve sa autom,a onda ce se problem vracati i poceti sve vise i vise da te nervira.Poceces da odlazis kod majstora.Oni ce ti naplacivati za dijagnostiku i reci da je sa autom sve u redu,u pocetku.Zadovoljan odgovorima majstora da je sve u redu vratices se kuci,da bi ti se auto ugasio ispred kuce :rolleyes: .Posle sati i sati provedenih ispred monitora i google translate :book: ,promenivsi vise majstora,delova,kontakt sprejeva,prekidaca stop svetla,ciscenja raznih senzora,ispitivanja akumulatora,alternatora,pa ponovo citanja stranih foruma :book: ,shvatices da Stilo 1.6 ima fantastican motorni ecu,koji je glavobolje zadavao jos 2002-03 godine dok su vlasnici vozili auto kuci iz prodajnih salona :thumbsup:

Vidi fiat.forum.uk :thumbsup:

E onda ces resiti da to popravis(reparacijom ecu-a) i da "puknes"pare jer nemas pouzdan auto i ne smes da krenes nigde dalje i da se oslonis na njega jer ti se stegne knedla u grlu svaki put kada ubacis kljuc i cekas "check ok" ili ti se ugasi na semaforu,bas kada trebas da krenes na zeleno :rolleyes: .

Kada puknes pare na popravku,zadovoljstvo u Stilo ti se vraca,pocinjes da uzivas u voznji i ubedjujes sebe i druge kako je stilo odlican auto,koji povremeno ima problema sa elektronikom :rofl: :rofl:

Kada te isti problem opali posle 4 meseca,zapitaces se ko je ovde lud :wallbash:

Ja ili ludi Italijan iz "marelija" koji mu napravi ecu.Stisnuces se i popraviti opet auto,ali ovaj put ces biti pametniji i kupices polovan ecu od novijeg fiata stila(>2004).I auto ce opet besprekorno raditi,sto se tice elektronike.Jedno vreme. :rofl:

U tom trenutku,kada sve radi savrseno,posle silnog novca ulozenog u ljubimca,imaces 2 mogucnosti.Prodati ispravan auto i izgubiti mnoooogo para ili cekati sledeci engine fault,loose conection....Odluka je tada samo tvoja i zavisi od vise okolnosti,prvenstveno finansijskih.Toliko o tome....

A mozda je ipak samo akumulator :question:

Kreni od njega,akumulatora,tj. skini ga i nosi u neki ak. servis da se dopuni 24 sata i da ga testiraju na onoj njihovoj masini.Pa javi jel ok.

Druze,voleo bih da je akumulator ili neki senzor.Hoce i senzor polozaja radilice da zada te probleme.Ali vrlo retko.Ali isuvise znam(a ne bih voleo) o ovom problemu,tako da ti od srca zelim da je samo akumulator.Ali akumulator nema NIKAKVE veze sa gasenjem auta koje se kod tebe desava .Kada je slab ak. ili u zimskom periodu ,hoce da se popale lampice ,ali se odma i ugase.TEbi se auto gasi posle uz karakteristicnu gresku asr failure-loose conection.

Ako te sta zanima detaljnije -pm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sasha015 Druze, mislim da si preterao. Da ima problema , ima! Ne mora da znaci da je i on iste srece. Nije ecu bauk ! Jasno je da auto treba da je u dobroj kondiciji jer se iz toga vidi nacin njegove eksploatacije u proslosti. Ako to nije slucaj postoji mogucnost i takvih problema u vezi ecu-a.

Kreni od akumulatora i preko egzaminera pa ce se vec nesto pokazati. Na leru i u radu. Senzori radilice i bregaste nisu skupi ako egzaminer ne pokaze nista posebno. Obavezno pojacaj masu(-) sa akumulatora na motor , sasiju, menjac... to je i objasnjeno na jednom stranom forumu. Sve konektore a ogotovu one ispod kutije sa osiguracima u motornom prostoru ocisti i preprskaj dobrim sprejem za el. kontakte. Ako nemas zastitu prednju levu obavezno nesto preduzmi povodom toga. Konektore na motornom ecu ne zaboravi. Osigurace povadi (motorni) , skini kutiju , rasklopi , ocisti i naprskaj. D4 konektor -obavezno! Svecice takodje ocisti jer su zagaravile. Ako dodjes u situaciju da kupujes senzor neka prvi bude od radilice. Lako se menja. Map senzor ocistiti (sprej za el. kontakte) pa osusiti. Step motor mora biti dobar . Mislim da tu prestaju tvoje mogucnosti. :coffee:

Nema nista lose od toga sto citas forume jer ovde ,a i na drugim, ima vrlo prijatnih i kompetentnih ljudi koji ce svesrdno pomoci! Naravno , niko nije cudotvorac ! A mozda i jeste ! :thumbup:

Srecno !

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

...shvatices da Stilo 1.6 ima fantastican motorni ecu,koji je glavobolje zadavao jos 2002-03 godine dok su vlasnici vozili auto kuci iz prodajnih salona :thumbsup:

Kažem i ja...naravno da preteruješ.

Problem sa nekada svojim Stilom projektuješ na svaki Stilo 1.6, a to blago rečeno nema veze sa realnošću.

Pogađaš mada već i znaš...moj je 1.6 16v, proizveden 2002. godine, kod mene je 3.5 godine i jedino što je riknjavalo su bonbine...3 komada do sada.

Da, zna da izbaci prilikom paljenja neku grešku koja odmah i nestane, tj. ne upali lampicu...a, u mom slučaju najviše voli komplet ABS, ASR, EBD failure. :D

Dakle, ne trči i ne plaši ljude svuda po forumu :D kako kod Stilaća 1.6 taj ECU riknjava kao dobar dan...ili kao nešto što se redovno dešava. Ne, ne dešava se redovno...pogledaj samo koliko ih ima po forumu i koliko ima takvih priča.

Da je problem jeste....da je češći nego što bi smeo da bude jeste...ali, daaaaaleko od toga da će svaki, ili skoro svaki, ili većina tog godišta da ima problem koji si ti svojevremeno imao sa svojim autom. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kako si ovo reko , vala svaka ti je na mestu :thumbup:

( ja se zabrinem kada nece da moj ide 200km/h .....inace on voli da pise i prica ,narocito kad se pali )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se nadam da nije tako mada sam upoznat sa tim njegovim slabostima. Za sad čekam šta će mi majstor reći. Kao što sam već napisao, bio sam kod jednog elektičara koji mi je mjerio punjenje i kapacitet akumulatora i rekao da je sve uredu što se akumulatora tiče. U ponedeljak idem kod drugog elektičara, valjda najboljeg u gradu, pa ću vidjeti šta će mi on reći. Danas sam ga palio i nije mi ispisao ni jednu grešku dok juče kada sam ga prvi put upalio ugasio se poslije 30 seundi rada u leru i nisam mogao ponovo da ga upalim nekih dva do tri miuta. Poslije toga je radio bez problema. Negdje pročitao da mu Engine fault može da iskoči i kada se vozi na rezervi, valjda zbog taloga goriva, da li je to istina???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,mozda moj nacin pisanja izgleda kao preterivanje,ali nazalost dok vam se ne desi to sto se meni desilo i jos nekim clanovima foruma ne mozete shvatiti problem koji postoji.

Voleo bih da je moj problem usamljen,ali kada vidim iste simptome,muka me hvata i ne zelim da se neko pati zbog glupog ecua koga smestise na blok motora,da se przi na toploti.

Uostalom,ja sam moj problem resio i cini mi se napisao dovoljno o ovom problemu i dao smernice sta treba ODMA uraditi,a ne gubiti vreme.KOnektore,releje,d4 konektor mozete prskati kada imate slobodnog vremena, "asr failure" se sredjuje na drugaciji nacin.

Lepo je "crnisale" objasnio ovom slikom.

BGAcrack.jpg

Necu vise pisati na ovu temu,forum volim da citam.

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ae Saša, šta odmah tako na kraj srca...valjda se može razmeniti koja rečenica, a da se odmah ne naljuti jedna od strana pa kao neću više da pišem na ovoj temi... ;)

Čovek je čuo sve moguće varijante... i videće šta je kod njega konkretno. Ne treba trčati odmah sa tim kako je sitnica, ali isto tako ne treba odmah ni mračiti kako mu je gotov ECU jer eto...svim Stilaćima 1.6 iz tog perioda riknjava...kada nije tako. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreca je pa se kod stila to popravlja! Kod punta,opela i drugih je to uradjeno u sirovoj hibrid tehnologiji (procesori su bez kucista i obelezja).

Elementi se nalaze na keramickoj ploci i cim dodirnes lemilicom neki vod on bukvalno ispari.

Ako sumnjate u ispravnost ecu-a,probajte ga na drugom stilu koji nema tih problema.

Potrebno je zameniti dump u 95160-ovo je provereno.

Trebalo bi da moze i samo sa zamenom tablete(kod kljuca-immo) u kljucu-ovo nisam proveravao.

Edited by crnisale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio u servisu, dijagnostika je pokazala grešku u CAN liniji, odnosno kablu koji vodi iz motornog ECU-a do centrale ABS-a. Momak je malo pošpricao konektore i za sada čekam šta će biti. Rekao mi je da dođem kada se pojavi sledeća greška. Inače opet mi se ista stvar dešava, javljaju se greške: ASR, loose comection i car security low, gasi mi se u vožnji, samo vergla i neće da se upali dok ne nestane onaj katačnić za car security. Ovako laički posmatrano, to meni djeluje kao greška u senzoru za ASR i ABS, a onda to prouzrokuje car security koji mi ugasi auto i neda da upalim, a možda i nije greška u senzoru već zaista nesipravne kočnice. Auto sam skoro kupio i još nisam stigao da provjerim te stvari, a prilično mi škripe (pište, zvižde) prednje kočnice prilikom kočenja.

Edited by thehavoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene sa istim mukama... Za 2 dana 3 puta ASR failure ; loose connection i naravno ugasi se u voznji. Stanem, vratim kljuc, probam opet i upali bez problema i pise Check OK. Procitah ovu temu pa prosto ne znam odakle da pocnem sa resavanjem problema..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem ali je nestao zamenom drugog ECU!Probao sam i akumulator i masu i ciscenje konektora!Samo drugi ECU mu je spas!Nikakve reparacije one mu samo malo produze vek malo ga zalece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko nekog drugara elektricara sam nasao polovan ECU iz Italije za 200e!U Sapcu je bio oko 300-350e!Veruj druze da sam sve zivo probao od akumulatora i mase i konektora!Cak na mom starom ECU je radjena reparacija koja je potrajala oko 6 meseci toliko je izdrzao!

Poceo je da mi se gasi posle 7 dana kako sam ga kupio!To sam uradio u martu ove godine!Veruj da nisam smeo nigde da krenem a da nepricam o preticanju nekog auta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se javim... Bio danas kod majstora - na dijagnostici nista, akumulator je ok, kao i alternator. Poprskali smo sprejem sve moguce i nemoguce konektore, gresku vise ne pali, tako da sad ostaje samo da cekam. Ako opet upali, raspertlacemo kablove, a ako nije ni to - onda ECU. Drzite mi fige! Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre se opet upalio ASR i lose connection, tako da je verovatno ECU u pitanju. E sad, interesuje me cena novog, polovnog, cena reparacije i kome da se obratim ako se odlucim za reparaciju??? Inace sam iz Nisa, pa bi valjalo ako ima nesto blizu, ako ne, onda bilo sta drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nasao polovan za 200e!Kod Sapcana je oko 300-350e bio u martu ove godine!A sto se tice novog tada je bio oko 600e mozda malo manje!Reparacija ti je 200e ali ja mislim da je bolje kupiti polovan nego stari reparirati!To je sad moje misljenje mozda se sad neko nece sloziti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...