Jump to content
FAS Goran
macak

Fiat Stilo - ASR failure ; loose connection / ECU problem

Recommended Posts

Pozdrav svima.Imam stila 1.6 16w 2003g.Auto je bio udaren u desnu stranu i popucali drzaci motora,air bag ...itd.Sve je sredjeno ali auto nece da ulali vergla i izbacuje greske...Airbag failure...loose connection...fuell cutoff ,senzor level...itd.Pumpa za benz. ne radi.Povezem direktno pumpu na akumulator zaverglam i auto upali normalno...Odakle da krenem i sta je najprece zameniti jer sam u skripcu sa parama a delovi za stilo su preskupi,dosad sam dao preko 500e za farbanje itd...Hvala..pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fuel Cut Off je odradio svoju primarnu funciju, najverovatnije je tu problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Šta znači signalizacija na slici? Onaj žuti točkić ili šta li je već - gore. U pitanju je tabla od Stila 1.9jtd. Auto nema asr ili esp. Ni jedna druga lampa se ne pali niti ima ikakve razlike kad se ova upali u radu-voznji.

untitled.jpg

Hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

:yes , lampica od ASR. Zatrepti ako se ASR aktivira u voznji (blinka i ugasi se).

Ili, koliko se secam na Stilacima koji imaju dugme za ASR pored menjaca, stoji stalno upaljena ukoliko se ASR ugasi na dugme, uz poruku "ASR off" na boardu.

Jankovicu, kada dajes kontakt, sija li ti ova lampica pa se ugasi po prolazu kroz check proceduru?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije neki kontakt u tabli? Mada ako nema ASR, valjda ne bi trebalo da ima ni sijalicu na toj poziciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas nesto od tih sistema, trebalo bi da se pri check-u upali pripadajuca lampica i ugasi zajedno sa ostalima.

Moguce da brljavi neki kontakt na tabli, sto kaze Zvukoljub. Cini mi se da je neko skoro imao problem da mu je na Stilu tinjala lampica grejaca ili upozorenja (ne secam se tacno), pa pretrazi malo. A verujem da su table iste (npr. za sve JTD), sto bi nekao gledao da li auto ima ESP, tempomat i sl. i na osnovu toga instalirao bas takvu tablu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima sijalicu, ocigledno. Negde dobija struju, e sad odakle...

to sto nema asr ne znaci da nema instalaciju za asr pa se mislim da je mozda tu negde jadac. Ili na tabli. Moracu bolje do elektricara da to otklonim ali onda kad svetli jer kako da mu pokazem problem dok ga nema. I kako on da ga pronadje!

I da, ako je samo do table, lako je raskaciti sijalicu, ali bih proverio da nije do instalacije neke, da ne bude ja skinem sijalicu a posle nekog vremena veci belaj da napravim.

ooo zabarske bubice!

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj samo da nalazi kao sto pojedini resavaju - da cupa sijalicu napolje :) .

DSC03043.jpg

Pogledaj malo i na fiatforum.com , npr. "Stilo instrument cluster", tako nesto, cini mi se da sam svojevremeno nalazio nesto slicno. Znam za ovu temu: http://www.fiatforum...ls-cluster.html mozda ti bude od koristi za rasturanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nemam nikakvih drugih problema. Nema ni pravila kada zasvetli, ono da li je kisa sneg ili sunce vrucina...

i kada svetli nije to onako jako kao ostale lampice (vidi se i na slici) a hoce i da trepce tj zmirka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laughing: , e Jankovicu, ne moze to tek tako neprimeceno da prodje.

Neso kralju, znas istorijat svakog auta na forumu. Podseti me, kad sam ono bese menjao remenicu alternatora ;) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc...Imam Fiat Stila 1.6 16v 2002 god. i gasi mi se u toku voznje,svaki put upali gresku ASR i lose conection i odmah se ugasi,ali nakon toga ga ponovo upalim i vozim.neki put se ponovi isto posle 100 metara,a po neki put posle 20 km,dijagnostika ne pokazuje nista,zna li neko o cemu je rec ?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srdjo, da si prelistao temu sve bi ti bilo jasno a i našao bi kontakte ljudi koji mogu rešiti problem.

ECU je za reparaciju. Sad ne lutaj i da ne bih ja ponavljao već rečeno , vrati se malo unazad i sve će ti se samo kazati.

Srećno !

zulutapka

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prelistao sam sve :) malopre sam kontaktirao nekoliko majstora,neki su rekli da je riknuo ECU ,a neki kazu da je verovatno samo problem do nekog Mobilajznera (sta god to bilo :) ) problem koji se nalazi na ECU....sutra ide ponovo na dijagnostiku i da se vidi taj mobilajzner ,nov ECU dolazi u obzir tek na kraju :)))) nije jeftin.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz :) ima ,za pocetak sredi taj ecu ,pa zatim premestanje ecu na kuciste akumulatora ,imas temu posebno o tome ,procitaj i sve ce ti biti jasno ,izmestanje je vrlo jednostavno ,to bi trebalo da resi problem ,naravno nakon sto sredis taj ecu jer je za reparaciju ,pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok :)) hvala....videcemo sta ce biti,sutra ide kod majstora pa cemo videti :D ja se jos uvek nadam da ne mora to oko ECU-a :DDDDDDD a mozes li ti da mi objasnis sta je to Mobilajzner :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

dekisa@ E nek' si mu rekao ! :D

Imobilajzer , po srbski, je vrsta zastite i to cuva avto od neovlascenog pokretanja a nalazi se na plocici ECU-a u vidu jednog malog integralnog kola !

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem sam resio bez rapariranja ECU-a,evo vec 4i dan bez problema....i ECU nema potrebe za premestanjem.... ;)

Edited by srdjan-88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...