Jump to content
FAS Goran
macak

Fiat Stilo - ASR failure ; loose connection / ECU problem

Recommended Posts

Moram se oglasiti povodom rasprave o reparaciji famoznog ECU na doticnom Stilu 1.6, ipak ostajem ljubitelj reparacije u Srbiji. Evo i na mom autu radi vise od 3 godine nakon reparacije u Srbiji bez najmanjih problema a bio je otvaran u Italiji pre nego sto ce biti uvezen u Srbiju, to sam naknadno saznao jer nisam imao pojma o doticnom problemu kad sam kupovao auto i nisam mogao to prepoznati. Zahvalio bih se jos jednom kolegi @crnisale i njegovoj magiji posle koje ja nemam glavobolje vise od 3 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam coveka koji prodaje novo sa garancijom, ako ti sta znaci javi mi se na PP dacu ti broj pa se cujte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zelite, slobodno ostavite kontakt i ovde, koristice i drugim clanovima.

Politika foruma je takva (za razliku od nekih drugih foruma), sve dok ne prelazi u otvoreno reklamiranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam pogresio mesta i to mi oprostite...

Elem,da li neko moze da mi snimi karakteristiku ugla paljenja u radu na leru 1.6 16v.

Imam prevelike oscilacije cak i do 3° u + i -

Printscreen hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako neko ima bolju dijagnostiku koja belezi rad u koordinatnom sistemu gde bih mogao videti karakteristiku u vremenu u odnosu na broj obrtaja.
verovatno se pitas zbog cega,pa iz tog razloga sto sumnjam na lose podesen tajming bregastih i velika korekcija mog  ugla predpaljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/1/2017 at 8:30 AM, pantelia said:

 

Odradjena reparacija ECU pre nesto vise od 2 meseca, nikakvih problema do juce nije bilo, nista ne pisti po tabli, sve je bilo divno.

 

Juce sam ga ostavio 4-5 sati na suncu, kad sam usao i pokusao da upalim - ne prepoznaje kljuc. Probao i sa rezervnim, isto. Skinuo i naprskao kontakte oko akumulatora i kompjutera - isto. Otisao sinoc da probam da ga upalim kada se ohladi - isto, nece.

 

Otici cu danas opet, mene zanima misljenje cenjenih forumasa, da li je to ponovo ECU, zbog stajanja na suncu (nije mu prvi put, od popravke se suncao barem 2 puta), ili moze biti neki drugi problem, sta znam, pominjao se senzor radilice...

 

Puno hvala.

 

On 9/1/2017 at 2:24 PM, neshaoct said:

@pantelia

 

Baci pogled i na ovu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38490-stilo-16-16v-2002-asr-ne-vidi-i-kljuc/

 

Ne bih odmah tipovao da je opet ECU (ako se i ispostavi da jeste imaš garanciju na njega, šta te briga)...već da je do kontakt brave. Ona i ključ se nisu sporazumeli, i otuda problem.

Ako imaš onu kod karticu, možda može da se proba preko Examinera da se odjave oba ključa, i onda opet prijave oba ključa...ko zna, možda sve proradi. :thumbup: 

Dok sam imao Stila 1.6, dogodilo mi se par puta da izbaci tu lampicu sa katancem, ali mi dozvoli startovanje motora, a lampica se onda ugasi brzo posle. Ima i takvih bugova. :D 

 

On 9/1/2017 at 2:43 PM, tasicss said:

@pantelia

 

Proveri ECU pa posle opet ECU. Stilo 1.6 ima bas veliki problem sa time. Kad je meni otisao ECU repariran jednom i to je drzalo vodu svega mesec dana a zatim zamenjen repariranim u Italiji. Problem kod repariranja je taj sto usled visoke temperature popuste lemovi (kuglice) ispod SMD cipa. Kod reparacije nasih majstora se SMD cip zagreva duvaljkom ili na BGA stanici dok kuglice ispod njega ne ostvare kontkt sa plocom ponovo. Svi kazu da kuglaju (menjanju kuglice) ali u 90% to nije istina.

E sad posto poupuste lemovi od visoke temperature tako se iskrivi i ploca i to traje do sledeceg veceg udara toplote.

Jedini nacin da se resis tog problema je da kupis polovan reparirani ECU u Italiji (uz kog naravno ide igarancija) ili nov (koji kosta papreno i po meni neisplativo) i isti izmestis sa tog ukletog mesta, jer je ocigledno Fiatov inzenjer koji je to tu stavio ECU bio pod uticajem narkotika.

Ukoliko reparaciju radis kod nasih servisa trazi pismenu garanciju od min. 1 god, jedino tako ces biti siguran da je reparacija uradjena kako treba, sve ostalo je bacanje para i gubljenje zivaca.

 

Evo mene, ni 6 meseci od posta, da javim sta je bilo :D

 

ECU je bio u pitanju, skinut i odnet na Tosin Bunar, vracen i sve sljaka bez problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ppzdrav ljudi.Imam problem sa autom,u pitanju je fiat stilo 1.6,16 v,vergla a nece da upali.Izbacio je zuti katanac i trougao,pise loos conektion.Od gresaka na dijagnostici su greske u1600 i u 1700.Pomagajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Nov sam i na forumu a i uopsteno sam nov sa fiat vozilom. Od pre par dana sam vlasnik Stila 1.6 16v. Kupivsi ga sa velikom mukom i skupljanjem kao dobrog posle dva dana ispao je problematican. Gasi se u toku voznje i mali milion gresaka izbacuje. Pa dosadasnje citanje postova na forumu shvatio sam da se radi o ecu kao sto kazu da mu je to mana. Pa bih se posavetovao sa vama iskusnim forumasima i dugogodisnjim vlasnicima istog ljubimca. Kako najbezbolnije resiti taj problem i ima li nekog u ns kome bih se mogao obratiti za tako nesto. Pa da ga dovedem u red i pohvalim se svojim auticem :-). Hvala unapred na pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, MR18 said:

Pozdrav svima. Nov sam i na forumu a i uopsteno sam nov sa fiat vozilom. Od pre par dana sam vlasnik Stila 1.6 16v. Kupivsi ga sa velikom mukom i skupljanjem kao dobrog posle dva dana ispao je problematican. Gasi se u toku voznje i mali milion gresaka izbacuje. Pa dosadasnje citanje postova na forumu shvatio sam da se radi o ecu kao sto kazu da mu je to mana. Pa bih se posavetovao sa vama iskusnim forumasima i dugogodisnjim vlasnicima istog ljubimca. Kako najbezbolnije resiti taj problem i ima li nekog u ns kome bih se mogao obratiti za tako nesto. Pa da ga dovedem u red i pohvalim se svojim auticem :-). Hvala unapred na pomoci

Vidi ovako, prvo proveri sledece: Alternator, akumulator, sve kontakte i mase, pa tek onda osudi Ecu, ako jeste Ecu koji nije cackan kako ne treba @crnisale (koji je iz NS sreca tvoja) ce ti resiti muke i tvoja investicija nece propasti :D E kako sam recit ahahahha Inace imam ja stila 1.6 nikad prob nisam imao vozim ga 2 dine skoro... Mogao sam ti ga prodati :P

Edited by Branislav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav svima. Nov sam i na forumu a i uopsteno sam nov sa fiat vozilom. Od pre par dana sam vlasnik Stila 1.6 16v. Kupivsi ga sa velikom mukom i skupljanjem kao dobrog posle dva dana ispao je problematican. Gasi se u toku voznje i mali milion gresaka izbacuje. Pa dosadasnje citanje postova na forumu shvatio sam da se radi o ecu kao sto kazu da mu je to mana. Pa bih se posavetovao sa vama iskusnim forumasima i dugogodisnjim vlasnicima istog ljubimca. Kako najbezbolnije resiti taj problem i ima li nekog u ns kome bih se mogao obratiti za tako nesto. Pa da ga dovedem u red i pohvalim se svojim auticem :-). Hvala unapred na pomoci
Posle 2 dana da mi napravi problem samo bih pozvao prodavca i vratio kola...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tesko sa to moze bas tako. Valjda auto probas kad kupujes? Ko jos daje garanciju na polovan auto?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj auto je 995 imao taj problem kad je prodat. Verovatno kupac nije ni zagrejao kola do radne, a mozda i malo duze da bi se ovaj problem video. Ko zna, ali u svakom slucaju bih kontaktirao prodavca.

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce, ali svakako ne mozes da mu reklamiras. Polovna roba.
Ali stoji da su vecinom prevaranti.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MR18

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom, tako da mozes da procitas dosadasnja iskustva.

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1,6 16 v 2003 god.gasi se u voznji ,pise loose conection oduzmem kontakt dam kontakt upali odma i sve to dok je auto u pokretu sumnjam na ecu,ali dali moze biti i nesto drugo posto pise izgubljen kontakt.Ali mi je nejasno ako vozim u 4 stepenu brzine recimo 80 km na čas auto se odjednom ugasi pojave se lampice kao kad je dat kontakt menjac ostao u 4 stepenu kako se auto ne upali sam posto se krece a u brzini je ...a na kljuc upali odmah.ako neko zna u cemu se radi neka napise hvala i pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani prijatelji,

potreban mi ECU T9 za Stilo 1.6 2003. godište. Majstor je pokušao da ga popravi, pa sad više nemam ECU.

Ima li ga neko od vas u ponudi, naravno potpuno ispravan?

Srdačan pozdrav, svima na forumu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...