Jump to content
FAS Goran
boki

Sigurnosni šrafovi

Recommended Posts

...koja velicina odgovara za 16tice sa ovog spiska OVDE ,felne su original stilove

I zna li neko vrede li nesto ovi iz gang land-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam svaki sirugnosni sraf je jedinstven kao i adaptet (dodatak) koji se stavlja da bi se taj sraf odvrnuo!

Ako si sacuvao serijski broj, ako si kupio u kompletu srafove sa tim adapterom mozda mozes u toj radni da pokusas da kupis samo adapter prema serijskom broju!

Toliko ja znam, mozda neko zna drugo resenje, toliko od mene.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim da je svaki jedinstven! Drugar i ja smo porucili na eBay-a i dobili identicne adaptere!

Mozde zvuci glupo, ali pokusaj barem malo nekim imbusom da popustis pa onda kljucen dalje... Ne znam sta da ti kazem, smor najveci. Ja moj glupavi adapter cuvam kao oci u glavi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma idi kod vulkanizera, jednom prilikom mi je jedan rekao da oni to skidaju bez problema. Imao sam dva sigurnosna po točku, pa mi se nasmejao covek slatko, kao ne brini se i to se lako skida (samo kada neko pozeli)... :thumbup:

Edited by Saša Bg mk2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto su ti cudni?

Ne vidim da pise koliki je korak navoja. Ako je 1.25 onda je za italijane :)

1.5mm je za nemce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako po slici korak navoja mi se cini da je 1.5, a to uglavnom imaju nemci (kod italijana je 1.25). Uzmi jedan tvoj sraf i uporedi korak ili nadji maticu sa 1.5 i 1.25 korakom pa probaj. Nemoj ni slucajno da probas da ga zavrces kod sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forumaši,

Ovih dana imam problem sa pronalaženjem kompleta sigurnosnih šrafova za punto classic, koji sadrži dva adaptera. U kojoj god prodavnici da sam bio prodaju sa jednim, i pitaju me šta će ti dva adaptera ?!

Bio bih vam zahvalan ukoliko bi neko podelio informaciju gde ima u Beogradu da se nabavi komplet sa dva adaptera.

Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ce ti 2 adaptera? :)

Verovatno da postoji, ali do sada nisam video komplet sa 2.

Ako ne nadjes, ostaje ti opcija da taj 1 sto dobijes odneses kod nekog strugara da napravi jos jedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez tri ne počinji posao. Kad tri tu je i četri. Jedino, ako se boji šta ako polomi nastavak. Kupiti dva ista kompleta (sumljam da imaju bezbroj kombinacija).

Preporuka sami stavljajte i stežite šrafove na felnama. Muka jeste ali je veća muka kad se probuši guma a štraf pretegnut ili još gore ukrivo ušrafljen. To često vole da rade.

image.jpg image.jpg

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez tri ne počinji posao. Kad tri tu je i četri. Jedino, ako se boji šta ako polomi nastavak. Kupiti dva ista kompleta (sumljam da imaju bezbroj kombinacija).

Preporuka sami stavljajte i stežite šrafove na felnama. Muka jeste ali je veća muka kad se probuši guma a štraf pretegnut ili još gore ukrivo ušrafljen. To često vole da rade.

image.jpg image.jpg

Ivane,

gde si kupio ove šrafove?

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su slike sa kupujem-prodajem i sl. Stavio slike da se vidi da i takve komb. postoje.

Kupio šrafove u Kit commerce i lično ih stavljam i dotežem. Čisto da ne bude iznenađenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TenFingers (N.Pazova) prave srafove po narudzbini, imaju i te sigurnosne i mogu da ti urade sta god si zamislio.

Ja sam kod njih pravio šrafove za čelične felne ali sam nosio uzorak po kom su pravili.

Znaš li imaju li oni već gotove sigurnosne šrafove ili barem uzorke?

Još jedno pitanje. Koja dužina navoja šrafova ide za sporting alu felne 15"?

U petak mi stižu felne, a ja imam ove šrafove sa dužinom navoja od 2cm pa mi treba savjet :help:

2013_03_20_143726.jpg

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurnosni šrafovi iz Ten Fingersa. 20€ 4 šrafa i nastavak.

DSC_0007.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za ne serijske felne tj za debljinu felne nekih 5-6mm napravio kod njih srafove od 25mm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...