Jump to content
FAS Goran
shone

Pranje tapacirunga!

Recommended Posts

Evo jedan savet za pranje tapacirunga, 2 l tople vode pola cepa "Perwoll black magic" i sundjer GARANTUJEM da ce da opere bolje od bilo kog proizvoda koji su trenutno dostupni kod nas.

evo vam i slike

ovo je slika levog tapacirunga koji nije opran...

1kotyA.jpg

a evo slika desnog koji je opran a bio je prljaviji od ovog levog !

1UzOVA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi li probao sa sedistima?To je mnogo zanimljivija informacija.Kako oprati sedista je problem.Jer pranjem u stvari obicno samo potisnes prljavstinu sa povrsine unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenim da bi usisavanje kirbijem pa pranje na gore pomenuti način rešilo problem sedišta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah taj Kirbi.Imam ga na raspolaganju.Problem sa kirbijem je....Ako usisavas sa obicnom papucom,slabije usisaba od boljeg usisivaca.Ako stavis mocnu glavu,koja trese,cetka i usisava,toliko je velika i kabasta da ne moze da nalegne na prednja sedista.Trenutno pokusavam da nadjem Amway See Spray,sa njim sam imao savrsena iskustva na neporoznim povrsinama,jer nema ribanja.Pena koja se stvori po povrsini podigne prljavstinu u sebe,a ti samo uklonis penu.Pitam se da li je isti efekat i na platnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali postoji i ona mala okrugla turbo četka za kirbeta ;) ona bi bila ferpektna za takvu gimnastiku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost moja sedista su se raspala ali bukvalno,pocepana su sa svih strana i vire sundjeri,da ne pominjem da ne funkcionisu kako treba,ali planiram u skorije vreme da kupim druga,pa verovatno ce im biti potrebno ciscenje pa cu vam javiti kako je proslo :detective:

E ako neko zna gde mogu da nadjem sedista za punta sa 3 vrata po nekoj "normalnoj ceni" neka mi javi !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj za početak u Omoljici - 063 807 2467

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona turbo cetka je prilicno pogubna za otanjene materijale.Moja sedista su neostecena ali pod rukom platno deluje prilicno tanko.Bojim se da ga ne ostetim.Najbolja kombinacija je vibracija sa usisavanjem...a to je samo sa mocnom glavom,koja je prevelika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto jednostavno ne bi "presvuko" sedista? Nadjes materijal i dezen koji ti odgovara, i odradis to?

Doduse ne znam kako idu cene za to, ali kontam da tu bar mozes da biras kvalitet platna, ne moras da ga peres i mislim da mozes jeftinije da prodjes.

Naravno to je savet pod uslovom da mozes da ih popravis. Ako ne, onda srecno sa trazenjem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komplet pretapaciranje dobrim materijalom je 200e,proverio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Perwoll odlično pere i sedišta i sve takve površine, lično sam se uverio.

Samo VAŽNA napomena ko ne zna, pere se tako što se napravi dobra pena, znači malo vode, nikako 2 litre i malo Perwolla, sem u smislu da kad pokupiš kajmak od pene imaš šta da probućkaš da bi napravio još pene, zatim se SAMO pena nanese i utrlja a onda ODMAH suvom krpom istrlja da upije tu vlagu, i tako deo po deo NIKAKO celo sedište da narokaš penu pa onda da trljaš, u tom slučaju i u slučaju da naneseš bućkuriš Perwolla i vode, a ne penu, ostaće ti fleke kad sve to ispari.

Uostalom i predviđen je da se tako koristi. Pitajte mamu ko ne veruje kako ona pere nameštaj. :D

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je da se uzme sundjer kao za pranje auta,i kada iscedis sundjer ostaje ti samo pena i udri ! :devil:

TOGO (hvala za broj zvacu za par dana da se raspitam) :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

VAZNO OBAVESTENJE !!! "PERWOLL BLACK MAGIC" KORISTITE SAMO ZA TAPACIRUNGE CRNE I TEGET BOJE,za druge boje uzmite PERWOLL za sareni ves !

poz :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzak od krompira je mnogo grub,i moze da osteti tapacirunge,najbolje je sundjerom,a dzak od krompira nije los za tepih u kolima :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice mog iskustva sa pranjem tapacirunga, neba i stubova super se pokazao sonax-ov proizvod specijalno za tapacirunge..naprska se ostavi malo i istrlja krpom chistov ...ja sam cetkicom pravo patos koji je relano najprljaviji i bukvalno sve fleke i sva prljavstina se skinula... tako da je SONAX meni super odradio posao proslog proleca, posle duge i prljave zime :):thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

licno provjeren nacin za pranje sjedista:

Najbolje bi bilo izvaditi sjedista,ali nije pod obavezno.

Po supermarketima uvjek imate mali milion raznih sredstava za ciscenje i odmascivanje,recimo kod nas ima mnogo dobar proizvod,zove se DAX,proizvodi ga Konzum,otrovno zute boje,bitno je samo da je sredstvo za odmascivanje platna.

Naprscite svuda po sjedistu,ne treba stediti,sacekajte par minuta,i dobro istrljajte cetkom za pranje ruku i dzakom od paprika,onim mrezastim,mislim da svi znamo sta je.

Kada sve to dobro istrljate usisajte dobro sa usisivacem na vodu,moslim da ga danas vecina kuca ima,a ako nemate,otidjite u prvu autopraonicu,dajte 5eura,i oni ce vam to usisati.

kada se sjedista dobro osuse,(a pjena se brzo susi,od prilike 2-3 sata)opet usisajte,ali sada mozete i obicnim usisivacem.

Ja sam ovako oprao sjedista kada sam mjenjao u peugeotu,kupio sam sjedista sa otpada koja su bila masna od toatne masti i raznih peksina,a rezultat ciscenja je bio zadivljujuci.

pozzzzzzzzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa da i ja dodam moje iskustvo,pre neki dan sam skinuo tapacirunge pa sam ih oprao fairy-jem i dobro isprao i sjaje se kao novi tako da mozete da probate i tu varijantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tecnost Ma-Fra Pulimax koji koriste svi peraci auta za prodaju u Sapcu. Za sve. Plasika,mebl,guma pa i motor. Ima zastupnik za Srbiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.fiatforum.com/stilo/193520-wash...eat-covers.html

postupak zahteva vremena i zivica, ali efekat je :thumbsup:

Unutrasnjost mog stila je ista kao na slikama sa linka. Odradio sam prednja sedista, zadnju klupu i naslone za glavu.

Nisam mogao da verujem kakva je voda izlazila iz ves masine...

Nazalost nema vise fotografija koji opisuju postupak skidanja "presvlaka"... Da ih nisi sacuvao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

oteras na dubinsko, kupis presvlake, stavis, kad se isprljaju skines i operes u ves masini i vratis, u mog stojadina je to funkcionisalo tako 25 godina bez greske, kada se ishabaju kupis nove itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...