Jump to content
FAS Goran
shone

Pranje tapacirunga!

Recommended Posts

istina je da ima jako dobrih proizvoda i svi oni uglavnom odrade svoj posao bez obzira na marku!

Savet:dobro vodite racuna koliko natapate nebo i tapacirunge jer se moze desiti,sedece:kada se osuse, da pocnu polako da se odlepljuju od podloge.Verovali ili ne ,ali istina! VODITE RACUNA SVI!

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ne otvaram novu temu, mada nije skroz vezana za ovu pricu. Otisao mi je tapacirung na caletovom FIAT Unu na prednjim sedistima (naglasak na vozackom). Da li ima onih koji su kupovali stof za sedista i gde? Mislim da ne moze bilo koji, vec za auto industriju (samogasiv ....). Imam majstora koji bi mi to uradio povoljno, al bih nasao pravi stof, a ne mebl za sobne garniture.

Share this post


Link to post
Share on other sites

....ja koristim sredstvo za čišćenje tepiha i mebl štofa,uvek neko domaće i najjeftinije,zadnji put kad sam kupio bila je to pompa za manje od 50 dinara,savršeno odradi posao,ali vidim sad neke druge proizvode iste firme,ukratko kupite neaeftinije ,domaće ,što možete,moraju se dobro pretražiti police jer ih "sakriju",odlično će odraditi posao (jer je strogo namenski proizvod) isto kao i neki 10 puta skuplji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sustina je u samom nacinu pranja, naravno zavisi i od deterdzenta (ima Aeron dobre proizvode, ali uglavnom ti treba oko 1000din za sedista i tapacirunge). Jako je bitno cesto ispirati vodu i imati dobar usisivac da sve izvuces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ne otvaram novu temu, mada nije skroz vezana za ovu pricu. Otisao mi je tapacirung na caletovom FIAT Unu na prednjim sedistima (naglasak na vozackom). Da li ima onih koji su kupovali stof za sedista i gde? Mislim da ne moze bilo koji, vec za auto industriju (samogasiv ....). Imam majstora koji bi mi to uradio povoljno, al bih nasao pravi stof, a ne mebl za sobne garniture.

http://www.vajsco.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče tapaciranja-http://www.tapika.110mb.com/

Ja sam odavno izbacio presvlake svake godine jednom operem sedišta i budu ko nova.verujte mi u ovom slučaju najeftinija varijanta je najbolja i nije Vam ništa više potrebno od ovoga dole na slikama

P26_04_12_13_44.jpg duel_tepih_mebl_stof.jpg

normal_Mer_San.jpg ta_tepih_i_mebl_stof.jpg

Edited by The Mile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da sve je to u redu sto pricas,ali sta radis sa prljavstinim koju tokom ribanja utrljas u sedista i sundjer sedista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

....pokupi se sa penom i sunđerom....to sam zaboravio da dodam, na kraju posle "grublje obrade" džakom, sunđerom se pokupi pena sa prljavštinom, to se ponavlja nekoliko puta, naravno voda u kofi par puta promeni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako dobijes penu, trljajuci ili gledajuci u dzak (trljajuci prljavstina ide dole a ne gore)?

I kako isperes hemiju iz materijala i sundjera sedista?

To je odlicna metoda pranja-ali za prosli vek!

Bez dobrog usisivaca za vodu ili jos bolje puzzia nema nista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj mecku posteno zaradio,eno moji oni iz kraja svi sviraju klavir i to vec duze vreme i jako dugo ce svuirati,a svi su vozili mecke i slicno i kurc ili se,pa kao kad ga zaustavi pandur ,ne mozes da mi napises koliko mogu da platim,sad zube zlatne povadili,idu busom i tako,jbga nije zakon u savakoj zemlji isti.

Nemojte ovako prati auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeo sam stilo jako ocuvan, posto sam pusac i pusim u autu sada mi je nebo zuto tj crno otisao sam u perionicu da mi odrade dubinsko ciscenje neba i tapacirunga na vratima, tapacirunge na vratima su pristali da odrade ali nebo su odbili jer su se plasili da se ne odlepi. sta da radim da li je pametno da probam sam sa tim pervolom ili nekim drugim sredstvom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnoge perionice rade pranje neba, raspitaj se jos negde, mislim da su cene oko 1000din

Послато са U8655-1 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Perwoll color magic ili kako se vec zove, pomesan sa vodom pola - pola. Sam perwoll je gust pa je problem kad se sipa u prskalicu, pomesan sa vodom daje solidnu penu.

Naprskao sam dobro i sacekao malo minut - dva, zatim usisao usisivacem koji ima vodu kao filter.

Na par mesta je ostalo nekih fleka koje sam ukloni tako sto sam naprskao axel za masnocu i ponovo usisao.

Rezultat je vise nego odlican bukvalno se svaka mrlja skinula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se cisti sa njim,naprskas,cekas malo,pa trljas ? ja sam koristio  Arexon i bio je isto jako dobar,a princip rada je bio taj,naprskas,sacekas malo,pa ribas....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mesec dana sam pazario Punta dvojku i trazio sam po netu gde da odvezem na dubinsko pranje, na kraju sam pronasao coveka koji dolazi na adresu i tu obavlja pranje sa svojom masinom i hemikalijama, mislim da je Karcher u pitanju (treba mu obezbediti samo prikljucak za struju). To mi se ucinilo kao odlicna varijanta jer je nezgodno voziti auto iz perionice odmah jer su sedista jos vlazna, a I nije leto pa da se brzo osusi. Drugar ima kucu sa dvoristem na Bezaniji pa smo ga pozvali da tu dodje. Mogu vam reci da sam prezadovoljan rezultatom.

Nebo pere rucno, da se ne bi odlepilo, onda krece na dole prema podu i bukvalno sve opere. Za tablu i plasticne delove ima posebne tecnosti i njih naprska pa trlja magicnom krpom dok ne zasijaju. Sedista I tapacire prska tom nekom tecnoscu, istrlja i pusti malo da odstoji, onda usisava masinom i izvlaci prljavstinu iz dubine. Masina ima providnu papucicu pa se vidi prljavstina koju usisava. Kad zavrsi sedista prelazi na pod I gepek, znaci bukvalno ceo auto. Prva voda iz sedista je bila kao da sam razmutio ugalj u vodi, toliko crno. Proces je ponavljao dok nije pocela da izlaci cista voda, jedno 4-5 puta. Po zelji moze da ubaci i neki miris, ja sam izabrao neki jako blag I neutralan.

Ceo posao je trajao okruglo 3 sata I cena je 2250din, doduse prali smo 2 auta pa je bilo malo jeftinije. Mislim da to nije velika cena za tako dobro odradjen posao, ja sam nikad ne bih mogao tako dobro da operem. Dubinsko se ne radi tako cesto pa mislim da vredi svaki dinar, preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...